Skocz do zawartości

[uszczelniacz do opon] domowej produkcji


leo1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to "domowe" mleczko ale jak wlewałem przez preste strzykawka mleczko Stana ro skubany mi uszczelniał "dziubek" strzykawki.

Strzykawkę miałem niemałą - 100 ml, średnica otworu wylotowego około 3 mm.

Jak uszczelnił trzeba było zassać troszkę powietrza, rozmieszać i wlewać dalej (70 ml wlewałem w 2 - 3 partiach).

Strzykawka z małą średnicą w "dziubku" i wężykiem może okazać się małym nieporozumieniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej kombinowania jest z odkrecaniem wentyla, strzykawkami itp niz z prostym sciagnieciem opony na np1/3 obwodu, dolaniem ile trzeba i po klopocie.

 

Sorry za lenistwo, nie sledzilem tematu. Jak sie ma mleczko leo1 do stanowego?

Uzywalem stana plyn i caffe latex i jak dla mnie stan jest lepszy. Koncza mi sie zasoby i musze cos zakupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detonator

Byłbym dalece ostrożny w stosowaniu pasty samochodowej na oponach rowerowych ;)

Jak chcesz testować to tylko na swoją odpowiedzialność ...

Czasem opona samochodowa na takiej paście tak złapie felge że nawet montażownica nie potrafi stopki opony zbić z felgi (rok pracowalem na gumach wiem co mowie).

Nie chciałbym zeby moja opona na rowerze kiedy kolwiek tak złapała felge :)

 

Łatwiej przyjemniej zastosowac poczciwe mydliny.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wlewania mleczka przez kominek zaworu presta: bardzo gładko to idzie przy użyciu strzykawki ze standardowym dziubkiem. Wyjmujemy tłok strzykawki, umieszczamy ją w kominku zaworu, następnie wlewamy do cylindra strzykawki mleczko i pozwalamy grawitacyjnie opaść. Acha potrzebny jest jeszcze drut o srednicy mniejszej niż wewnętrzna śr. dzióbka strzykawki. Poruszamy drut w dzióbku strzykawki aby niedopuscić do przytkania. Sprawdzone na mleczku Stana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skompletowałem wszystkie potrzebne rzeczy do zrobienia bezdętek. Od razu zabrałem się za robotę. Obręcz jaką posiadam to NoTubes ZTR Alpine. Kupiłem też taśmę Duct oraz 2 wentylki od Stan'a. Pierwsze problemy zaczęły się od tego, żeby równo dociąć taśmę na obręcz. Po zmarnowaniu kilku metrów taśmy w końcu udało się w miarę równo dociąć te 22 mm. Przez strzykawkę wlałem ok. 75g. mleczka. Rocznego Rocket Rona EVO pompowałem ok. 5 min aby opona weszła w ranty. Nie obyło się bez niezastąpionej 'wody z mydłem'. Po godzinie dopompowywania i shake' owania kołem najwidoczniej miało już dosyć. Nigdzie już nie leciało powietrze, niestety chyba szara taśma jest albo źle docięta albo się odkleiła, bo mleczko zaczęło wypływać wokół nypli :( . Postanowiłem założyć koło i pośmigać kilka rundek po osiedlu. Trochę slalomów, szybkich skrętów nie robi wrażenia na uszczelnieniu. Teraz tylko odłożyć na noc w poziomie i czekamy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mleczko zaczęło wypływać wokół nypli

Mogło ci puścić przy wentylku, to najbardziej prawdopodobne miejsce.

Ale jeżeli trzyma ciśnienie to nie ma problemu, puściło trochę i uszczelniło połączenie otwór -wentyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hej

dostałem dziś od kumpla trochę tego specyfiku co to miał uszczelniać(jakiś "oryginał" a nie produkt Leo). Opona Conti Mountain King 2,4 sposób ghetto, obręcz Rodi DH o szerokości wewnętrznej 28 mm.

Opona mnie wkurzyła swoją "przebijalnością" - las, miasto kapeć. Wiem że nie jest to kapeć do DH ale teraz jeżdżę bardzo pobożnie.

Próba uszczelniania mleczkiem - wyglądało to jakbym chciał grubym sitem odcedzić wodę z kaszy mannej :) czyli bez sensu, a mleczka już nima 4 strzykawy 20ml poszłoooo...

Teraz pomysł - a może by tak wlać do dętki? Co pomysłodawca o tym myśli i ile trzeba by wlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opony i koła wnoszę że nie zależy Ci na masie ;)

Musisz mi odpowiedzieć na kilka pytań żebym Ci mógł odpowiedzieć:

1. Czym dmuchałeś oponę?

2. Jaki uszczelniacz stosowałeś?

3. Czy mleczko uciekało ściankami opony czy rantem?

4. Czy opona luźno czy ciasno wchodzi na obręcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zbadałem koło - przez noc ani trochę nie spadło ciśnienie, więc dopompowałem trochę i ruszyłem w teren. Zrobiłem 85 km po szutrach, asfalcie, lesie, lekkie XC . Nawet wchodzenie w zakręt na asfalcie przy 50km/h nie zrobiło wrażenia na mleczku ! Wszystko pięknie. W niedziele zalewam tył. Jeśli tak dobrze będzie się jeździło cały sezon to śmiało mogę polecić uszczelniacz. Czeka mnie ok. 10 maratonów więc jest gdzie testować. Póki co jestem zadowolony w 100% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonasz99 trzymanie opony na obręczy to kwestia przekroju obręczy a dokładnie rzecz ujmując rantu a nie uszczelniacza. Środek ma zapobiec spadkom ciśnienia a nie fizycznie utrzymywać oponę na miejscu. Gdyby było tak jak mówisz to przecież nie moglibyśmy jeździć normalnie na dętkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tobą mogę zgodzić.

Jeżeli do tubelessa weźmiesz zwykłą oponę to mleczko de fakto przykleja ją lekko do obręczy i stabilizuje. Przy dętkach opona może sobie lekko pracować przy dużych obciążeniach i nic się nie dzieje bo powietrze jest w dętce.

Sam się o tym boleśnie przekonałem przy oponach Bontrager Jones Xr założonych tylko na taśmie duct i niskim ciśnieniu ok. 1,5 bara zdarzyło mi się obrócić oponę przy zjeździe z dużej stromizny i wymuszonym ostrym hamowaniu. Po obróceniu całe powietrze błyskawicznie zeszło przez rant i pozostało założyć tylko dętkę, łaskawie pożyczoną przez kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ghetto płyn uszczelnia oponę i dętkę 20", ale ciężko mówić o tym, że uszczelniacz trzyma wszystko na miejscu. Tarcie pomiędzy dętką a oponą oraz rantem obręczy trzyma wszystko w kupie a o odpowiednie dociśnięcie elementów dba ciśnienie powietrza. Jeżeli jeżdziłeś przy 1,5 bara na tyle to sory, ale to się nie mogło inaczej skończyć tym bardziej, ze taśma średnio trzyma oponę na obręczy - jest zbyt śliska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...