Skocz do zawartości

[oświetlenie] SIGMA halogen za 13zł


murarz24

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wiem że tematy o tanich halogenach pojawiały się już x razy (gdzie x to liczba większa od 1 ) ale znalazłem takie coś

http://allegro.pl/lampka-lampa-przednia-halogenowa-sigma-szara-i1472657164.html

 

Kosztuje 12,50 bo towar powystawowy bez opakowania, jednak parametry (6V, 2.4W) wyglądają tak samo jak w cubelight jedynie budowa inna .

Chcę halogen do jazdy po nieoświetlonej drodze poza miastem- mam już jakiś badziew FUTURA 2.4V zasilana 2x paluszki i nie zdaje egzaminu. Chcę smigac tak 35-40 kmh w nocy więc światło musi mieć moc. Czy ta sigma z linku będzie dobra? Czy warto brać zamiast droższego kjublajta ? A co napiszecie na temat BIKEMATE halogen ---> http://allegro.pl/lampy-halogen-przod-led-tyl-mocowanie-baterie-i1503418287.html

 

Nie zależy mi na opcji ładowania w lampie patrzę tylko na parametry a więc w moim przypadku polecacie:

SIGMA ta z linku za 12,50 czy

Sigma cubelight II czy

Bikemate halogen z linku czy

jakis cateye lub cokolwiek byle 65zł z przesyłką było ?

kusi mnie cubelight II lecz cena 45 kontra 12,50 robi mi mętlik w głowie (wygląd lampy w nocy nie ważny xD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za takie pieniądze ja bym wziął Sigmę. To starszy model ale może nie być zły. Jedyne co mi się niezbyt podoba to ten zaczep - wygląda niezbyt solidnie. Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ją używał.

 

Ja używam Cateye hl 500II - też nie najnowszy model ale lampka ma naprawdę daleki zasięg i daje dużo światła. Niestety, sporo przy tym ciągnie prądu. Czasami można je dorwać na allegro za jakieś przyzwoite pieniądze.

 

Ode mnie tylko rada, bierz lampkę markową. Ja kiedyś posłuchałem tutaj na forum zachwytów nad jakąś lampką (noname z allegro), ile to nie daje ona światła, że to kopia jakiegoś tam Kellysa (swoją drogą też rewelacyjna marka, słowo daję! :( ) i się rozsypuje z każdej możliwej strony (w 2 rowerach tak samo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp ale już kupiłem ADDER`a 8 LEDów ~58zł w sklepie. Świeci miernie- przydałby się taki drugi wtedy może byłoby git.

 

Ale mam jeszcze jedno ważne pytanie - czy to prawda że na rowerze można używać tylko 1-go światła z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to prawda (reguluje to rozporządzenie ministra infr. w/s warunków technicznych pojazdów itd.). Ale robić tak musisz tylko na drogach publicznych, a tam raczej nie będzie potrzeby doświetlania drogi, w lesie nikt Ci mandatu za drugie światło czy czołówkę raczej nie wlepi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mandat można dostac za same posiadanie kilku lamp z przodu czy tylko jak włączę więcej niż jedną to wlepią? a za czołówkę to tez mandat? Bo to nie jest wyposażenie roweru -przecież mam to na sobie nie na rowerze. Czy ktoś z was dostał mandat za 2lampy z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deoksyryboza - ładowarka myśle że będzie pasowała a nawet jesli nie to za podobna cenę można kupic zwykłą (co wkłada się aku do ładowarki). Mam pytanie do Schwefel`a- jaka jest barwa światła w tym halogenie (ciemnożółta wpadająca w pomarańczowy czy jasnożółta jak 100watowa żarówka w małym pokoiku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mandat można dostac za same posiadanie kilku lamp z przodu czy tylko jak włączę więcej niż jedną to wlepią?
Wiesz, to jest tak, że jak trafisz na wyrozumiałego stróża prawa to wielkiej afery nie zrobi i za dwie włączone lampy, dostaniesz upomnienie, albo może nie zwróci nawet uwagi. Ale jak się trafi czepialski to może wlapić mandat za samo posiadanie 2 lamp. Kiedyś zdaje się w Łodzi? (niech ktoś to potwierdzi jeśli pamięta) były takie zapowiedzi, że Policja ma sprawdzać wyposażenie rowerów, w tym lampki - miały być one zamontowane nawet w dzień (sic!), nie wiem na ile to realizowali bo przeczytałem to kiedyś między wierszami ale teoretycznie mają do tego prawo bo przepis stanowi wyraźnie "Rower powinien być wyposażony: 1) z przodu - w jedno światło (...)" - nie ma mowy czy włączone czy wyłączone.

Za czołówkę też można zarwać mandat ale tutaj dotyczy to lampki włączonej (to już nie jest wyposażenie roweru tylko moje i dopóki jej nie uruchomię czołówka jest tylko opaską na mojej głowie :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Schwefel`a- jaka jest barwa światła w tym halogenie (ciemnożółta wpadająca w pomarańczowy czy jasnożółta jak 100watowa żarówka w małym pokoiku)?

To zależy od stopnia rozładowania akumulatorów, na początku świeci żółto-białym światłem jak halogen H7 z reflektorów samochodowych a pod koniec świeci już bardzo żółtym jak zwykła żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Schwefel. A o tej włączonej czołówce to bym polemizował- to nie jest wyposażenie roweru tylko "moje" - dla pieszego też wlepią mandat za czołówkę? a dla kierowcy samochodu który sobie zaświeci czołówką w kabinie? W końcu stanie na poboczu i doświetlanie sobie pobocza telefonem to tez mandat? Rower to rower a głowa to głowa i "wyposażenie" głowy to nie wyposażenie roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wy wyczytaliście zakaz posiadanie więcej niż 1 lampki przedniej w rowerze? Wieść podwórkowa, czy jednak zaglądacie do ustaw i rozporządzeń?
Jak byś przeczytał topic od początku to byś zobaczył gdzie, podawałem rozporządzenie. Nie chce mi się podawać dz.u., wejdź sobie na stronę kancelarii sejmu i sobie znajdź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem e-mail od dzielnicowego w którym napisano że NIE jest karalne używanie dodatkowego oświetlenia w rowerze. Pisałem na adres e-mail który służy ludziom do kontaktu z dzielnicowym w Suwałkach- nie wiem czy ten ktos kto mi odpisał się nie myli - mam nadzieję że nie- zresztą ja uważam że to na pochwałę zasługuje a nie na mandat, lepsza widoczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to prawda (reguluje to rozporządzenie ministra infr. w/s warunków technicznych pojazdów itd.).

Dalszą część tytułu i dz.u. każdy może sobie znaleźć na stronach kancelarii sejmu. Jeśli dobrze pamiętam par. 53 ust 1. - tam są warunki techniczne jakie powinien spełniać rower i wyraźnie jest napisane o jednej lampie z przodu.

 

'powinien' w tym wypadku znaczy de facto 'musi' :icon_mrgreen: , oznacza to ni mniej ni więcej tylko powinność określonego zachowania, któremu adresat ma się podporządkować pod rygorem odpowiedzialności określonej w przepisach. Zwrotu "musi" nie używa się w przepisach, a przynajmniej nie powinno się używać, bo nie można nikogo przymusić do określonego zachowania. Wg słownika j.p. 'Musi' oznacza "być zmuszonym do czegoś, nie mieć wyboru" natomiast 'powinien' oznacza 'jest pożądane, konieczne, żeby ktoś coś zrobił'. Adresat zawsze ma wybór. Może postąpić zgodnie z przepisem albo nie, ale wówczas musi:) liczyć się z sankcją.

 

murarz24, bardzo dobrze, tak jak mówiłem, wiele zależy od praktyki przyjętej w danej gminie/dzielnicy itd. W jednym mieście można bez obaw jeździć na rowerze po chodnikach, w dzień nie trzeba mieć zamontowanych świateł a w innej czepią ci się za brak dzwonka czy światełka odblaskowego. W niektórych miastach zdarzają się takie akcje, że wyłapuje się rowerzystów za drobne nawet pierdółki (oczywiście wszystko w imię poprawy naszego bezpieczeństwa :icon_wink: ). U mnie w mieście na szczęście Policja i SM jest jeszcze w miarę wyrozumiała i jeszcze nigdy nie miałem nieprzyjemności z powodu 2 świateł, haha :D

 

Ja polecam połączenie LED + halogen. Na oświetlone drogi wystarczy włączyć lampkę ledową jako pozycyjną (czerpie znacnzie mniej prądu), natomiast na drogach nieoświetlonych, znacznie lepiej powinien sprawdzić się halogen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...