Skocz do zawartości

[rower] giant trance x5 2011


Rekomendowane odpowiedzi

widzę to po swoim Trance, wystarczy spojrzeć na wahacz. Zwiększenie dampera powoduje obniżenie dolnego elementu wahacza tego przy suporcie i zetkniecie go z suportem a jeżeli nie dotyka to będzie na styk co i tak nie zmienia faktu że zmienia się całkowicie geometria zawieszenia.

Edytowane przez maroko777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana geo w tym przypadku to sprawa drugorzędna.Wiadomo,że jak posadzisz zadek :) na rowerze to geometria się zmieni w zależności od ustawień amortyzatorów.Po prostu interesuje mnie możliwość ewentualnej kolizji czego już zignorować się nie da.

Edytowane przez severian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana geo w tym przypadku to sprawa drugorzędna.Wiadomo,że jak posadzisz zadek :) na rowerze to geometria się zmieni w zależności od ustawień amortyzatorów..

 

Po zmianie dampera skok wzrasta o 20mm więc geometria jest pierwszorzędną sprawą a poza tym jak zmienisz ustawienia dampera żeby zbić te 20mm + sag będziesz miał niezłe bujanie podczas pedałowania...

Wiem że ciężko jest dostać damper o długości montażowej 184mm ale jak ktoś znajdzie RP2 lub RP23 to nie będzie musiał kombinować bo one świetnie pracują a jak komuś brakuje skoku to pozostaje zmiana ramy przystosowanej pod skok rzędu 140mm, 150mm, 160mm i więcej ale wraz ze wzrostem skoku rośnie masa roweru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie dampera skok wzrasta o 20mm więc geometria jest pierwszorzędną sprawą a poza tym jak zmienisz ustawienia dampera żeby zbić te 20mm + sag będziesz miał niezłe bujanie podczas pedałowania...

 

Ale marudni jesteście - jak dzieci.

Maroko, a jak żeś to obliczył że to wyjdzie 20mm? ...ciekaw jestem po prostu, bo zawsze natykałem się na info że skok przy takim damperze w Trance wychodził 138mm.

 

Proponuje poczytać forum MTBR lub chociaż fotki pooglądać i zobaczycie jak sporo osób ładuje amory 140-150mm do Trance, dampery 190mm już mniej ale są również.

 

Szkoda, że mi temat testowej podmiany nie wypalił, było by wszystko jasne, zresztą już mnie to nie interesuje bo Teresa idzie na sprzedaż, a nowy rower już stoi.

 

Miłego gdybania

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Znajomy teraz wsadził do Trance ale 2010, revelationa 150mm, przy standardowym damperze, do tego przełamał się chłop i wsadził krótki mostek - powiedział tylko, że w końcu rower odżył.

Edytowane przez OKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy tego świetnego roweru jakim jest Trance x5 i wyżej:) Mam pytanie do posiadaczy Trance`a X5 z Giantowskim damperem. Do ilu PSI Waszym zdaniem powinienem go napompować aby najwięcej z niego wycisnąc przy mojej wadze obecnej 92 kg ? Pytam bo teorii jest dużo co do Sagu, a chciałbym poznać opinię użytkowników tego samego roweru:)

 

ps. filmik dla tych co uważają że na tym rowerze nie da sie agresywnie jeździć enduro;) : http://www.youtube.com/watch?v=6sjDQQFiBNk&context=C3857ec9ADOEgsToPDskLu00Wmr56C1Vhp8AVefZ_F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz w górki to ustawiał bym ok 20-25% SAGu, możesz nawet i 30% będzie lepiej brał nierówności, tyle że przy podjeżdżaniu będzie się bardziej zapadał jak się tył dociąży. Nikt ci konkretnego PSI nie poda, trza testować i bawić się SAGiem.

 

A co do filmu, to powiem ci tyle - jak ktoś umie jeździć to pojedzie na wszystkim, a jak masz technikę worka kartofli, to i porządny rower nie pomoże, a na dowód filmik: :D

[video=youtube]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. filmik dla tych co uważają że na tym rowerze nie da sie agresywnie jeździć enduro;) : http://www.youtube.com/watch?v=6sjDQQFiBNk&context=C3857ec9ADOEgsToPDskLu00Wmr56C1Vhp8AVefZ_F

 

haha, można na tym rowerze jeździć agresywne enduro ale na tym filmiku to na pewno nie jest pokazane :D Trasy pucharu świata XC są trudniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz w górki to ustawiał bym ok 20-25% SAGu, możesz nawet i 30% będzie lepiej brał nierówności, tyle że przy podjeżdżaniu będzie się bardziej zapadał jak się tył dociąży. Nikt ci konkretnego PSI nie poda, trza testować i bawić się SAGiem.

 

OKI:) dałem 25%. 30 za bardzo się pod du..ą zapada jak dla mnie. Mam jeszcze zamiar przy lecie jokoś zainwestować w kompletny napęd SLX(na xt mnie nie stac). Czy będzie duża różnica miedzy tym a standardowym alivio? Głównie chodzi mi o płynność i lekkość przy zmianie przełożeń. W Alivio wszsytko jest jakieś ociężałe..sam nie wiem, nie lubię się siłować z manetkami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI:) dałem 25%. 30 za bardzo się pod du..ą zapada jak dla mnie. Mam jeszcze zamiar przy lecie jokoś zainwestować w kompletny napęd SLX(na xt mnie nie stac). Czy będzie duża różnica miedzy tym a standardowym alivio? Głównie chodzi mi o płynność i lekkość przy zmianie przełożeń. W Alivio wszsytko jest jakieś ociężałe..sam nie wiem, nie lubię się siłować z manetkami;)

Zapada się w ogóle czy podczas podjazdów?

Ja osobiście dążę do tego by damper pracował w terenie całym skokiem, u mnie akurat we Fritzzu wychodzi ok 30%, ja tam lubię mieć kanapę pod tyłkiem, a i na podjazdach nie ma tragedii.

Pamiętaj, że im większe ciśnienie tym mniejsza czułość.

 

A co do SLX - to dobra grupa, jakiejś mega różnicy w stosunku do Alivio pewnie nie będzie, manetki ponoć SLXa są słabe, zainwestował bym w XT - moim zdaniem to ważna sprawa, ważniejsza od przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i

 

heh. może to dlatego ze przesiadłem się z harda i czuje się pewniej jak trochę twardziej jest pod tyłkiem. Przy podjazdach to zawsze lepiej, a przy zjazdach nie siedzę nigdy na siodełku..wiadomo:)

 

Postanowilem ,że wrzucę napęd slx, tylko manetki i tylną przerzutkę dam xt (bawilem sie manetkami slx i xt faktycznie lepsze są jeśli o feeling chodzi). Za jakiś czas jeszcze dorzucę amor powietrzny 140mm na przód i to będzie wsjo..chyba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do SLX - to dobra grupa, jakiejś mega różnicy w stosunku do Alivio pewnie nie będzie, manetki ponoć SLXa są słabe, zainwestował bym w XT - moim zdaniem to ważna sprawa, ważniejsza od przerzutki.

Dlaczego są słabę?

Możesz to jakoś rozwin, testowałeś , czytłeś opinię na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat manetek bazuje na tym co wyczytałam tu i ówdzie ale takie wnioski wyciągnąłem - nie potrafię teraz nawet przytoczyć żadnego linka. Dużo osób narzeka na precyzję działania, wiele sprzętu pojawia na rynku wtórnym, a jak pisałem wcześniej, moim zdaniem sprawne działanie napędu to w głównej mierze dobre manetki, zmieniarka może być gorsza.

 

A tak co do Trance - to wczoraj pożegnałem się z ramą - pojechała do nowego właściciela, tak że ostatecznie zakończyłem związek z Teresą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i wymieniłem:D ..na kompletny napęd SLX. Co tu dużo mówić różnica miedzy giantowskim mieszańcem Alivio-deore zainstalowanym standardowo w tym rowerze, jest spora w działaniu na korzyść oczywiście dla SLX. Manetki jak dla mnie działają bardzo precyzyjnie, alivio się gubiło i było ociężałe. Za kilka miesięcy chce wymienić damper na jakiś z blokadą np Rock Shock Monarch, ale wyczytałem ze ten od Gianta ma jakiś niestatndardowy wymiar(184mm) i nie wiem jaki rozmiar nowego nabyć aby nie zepsuć geometrii roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na daremno się produkowaliśmy :icon_confused:

 

Damper jedynie 185mm wchodzi w rachubę - niestety niemal nieosiągalny w RP. Możesz wsadzić 190mm ale wtedy wyostrzy ci się główka, co w rowerze pokroju Trance jest nieporządane (no chyba że z amorem 140mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alivio/deore się gubilo i bylo ociezale?? Ciekawa sprawa. U mnie nic sie nie gubi i wszystko pracuje w najlepszym porzadku ani nie jest ociezale. Roznicy pomiedzy tym co mam a SLX nie zauwazam zadnej. Przy Deore zmieniac na SLX jest calkowicie bez sensu. Jak juz to na XT jak wyzej napisali. No chyba ze dla napisu ;)

Z damperem faktycznie nie taka prosta sprawa. Jak juz to na Ebay'u trzeba poszukac. Ja kupilem u nas uzywany RP23 ale po wyslaniu do Proshoxu wyszly z nim takie rzeczy (cylinder tłumika do wymiany) ze jeszcze sami nie wiedza czy w ogole mozna takie cos dostac i za ile kasy...

Edytowane przez Peterp079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak zrobiłem w swoim x4, niestety na kompletny z korbą zabrakło kasy ale dla mnie podzespoły grupy Deore w tego typu rowerze to trochę za nisko.

Adam na co wymieniasz torę? ....mój foxik już niedawno poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego w tym temacie są odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Moja rada jest taka - jak masz wsadzać większe amory do nowo składanego bika to nie warto, lepiej kup reigna, bo to raczej taki plan awaryjny jak brakuje skoku i geo nie takie jak oczekujemy.

Edytowane przez OKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...