Skocz do zawartości

[GPS] Aplikacje rowerowe na androida, symbiana i inne


Hary

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Google wydało swojego trackera - Moje Trasy.

 

"Aplikacja Moje trasy rejestruje drogę, prędkość, odległość i wysokość podczas chodzenia, biegania, jazdy na rowerze i innej aktywności na świerzym powietrzu. W trakcie rejestrowania możesz wyświetlać dane na bieżąco, dodawać komentarze o trasie i od czasu do czasu otrzymywać powiadomienia głosowe o swoich postępach.
Moje trasy umożliwiają synchronizację i udostępnianie tras na Dysku Google. Możesz udostępnić trasy znajomym, obejrzeć trasy, które oni udostępniają Tobie, lub też udostępnić trasy publicznie, podając ich adresy URL w Google+, na Facebooku, Twitterze itp. Możesz też wyeksportować trasy do Map Google, Google Fusion Tables, Arkuszy Google lub pamięci zewnętrznej.
Moje trasy wykorzystują czujnik GPS w urządzeniu, by rejestrować dane geograficzne i statystyki prędkości, ale aplikacja synchronizuje się też z różnymi czujnikami biometrycznymi, takimi jak:
- pulsometr Zephyr HxM Bluetooth,
- pulsometr Polar WearLink Bluetooth,
- pulsometry oraz monitory prędkości i dystansu ANT+ (wymagają telefonu zgodnego z ANT+).
Moje trasy to projekt open source. Jeśli chcesz go wspomóc, wejdź na:
https://code.google.com/p/mytracks"

 

Całkiem, całkiem... zobaczymy, jak będzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jednakże wcześniej o niej nie słyszałem, nikt o niej nie wspomina,

a ponoć nowa aktualizacja z 9.08.2013 wniosła świeży powiew i trochę nowości.

 

Przetestowałem aplikację i nie przypadła mi zbytnio do gustu. Niby prosta w obsłudze, niby można ją sobie w miarę skonfigurować, jednak czegoś mi w niej brakuje...

 

Może to uczucie jest spowodowane tym że używając endomondo, sport trackera, navime, runlog-a dostajemy jeszcze serwis gdzie możemy przeglądać swoje osiągnięcia i postępy, a tu tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś, znów, Endomondo (na Windows Phone 8) nie wznowiło auto-pausy, a nim się zorientowałem, to połowę trasy zrobiłem :-(

Jeszcze jeden raz, to będę używał czegoś innego. Inna sprawa czego, bo konkurencja wcale nie radzi sobie lepiej.. Nawet bym zapłacił, za coś wartego ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę dać pauzę ręcznie i nie bać się, że stracę trasę.

 

Dzisiaj jeden jedyny raz mialem problem z endo, ale z własnej winy. Zamiast wznowić trening, zatrzymałem go. Dobrze, że się połapałem.

 

Tu w sumie jest minus endo. Przycisk stopu, powinien być trochę dalej, albo powinno się potwierdzać zatrzymanie komunikatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam ze sporttrackera (zacząłem uzywac na Nokii) endomondo zbyt wiele razy mnie zawiodło (m. in. Nie dzialajaca prawidlowo autopauza), ale te programy sa dobre do nagrywania trasy/treningu.

Ostatnio zainstalowalem Locusa i powiem szczerze, niczego więcej mi niepotrzeba, mapy okolic po których jeżdżę pobralem na spokojnie przez wifi, dzięki temu programowi udalo mi się nie zabladzic jeżdżąc po lasach ;-)

Od czasu do czasu korzystam z programu i strony Traseo.pl.

 

Tapatalk 2 :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę dać pauzę ręcznie i nie bać się, że stracę trasę.

 

Dzisiaj jeden jedyny raz mialem problem z endo, ale z własnej winy. Zamiast wznowić trening, zatrzymałem go. Dobrze, że się połapałem.

 

Tu w sumie jest minus endo. Przycisk stopu, powinien być trochę dalej, albo powinno się potwierdzać zatrzymanie komunikatem.

 

Jest w ustawieniach ("Ustawienia Audio" > "inne komunikaty" > Pauza). Taka Strava nic nie mówi (ale za to nieporównanie lepiej obrabia dane wysokościowe no i autopauza nic tam nie gubi). 

 

Ja ostatnio w terenie itp. zacząłem używać Oruxa - można wgrać OSM albo UMP w formacie wektorowym, znalazłem też darmowe mapy topo Czech/Słowacji - extra sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w ustawieniach ("Ustawienia Audio" > "inne komunikaty" > Pauza). Taka Strava nic nie mówi (ale za to nieporównanie lepiej obrabia dane wysokościowe no i autopauza nic tam nie gubi). 

 

Ja ostatnio w terenie itp. zacząłem używać Oruxa - można wgrać OSM albo UMP w formacie wektorowym, znalazłem też darmowe mapy topo Czech/Słowacji - extra sprawa

Na Windows Phone nie widzę w Ustawieniach komunikatu o Pausie.

Pobrania pliku gpx teź nie...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nawigacji polecam Oruxa, do treningow zdecydowanie Strava. Duzo bardziej mi pasuje niz endomondo. Prosty i przejrzysty interfejs, segmenty (odcinki na ktorych mozna rywalizowac z innymi) oraz wiele innych sprawia, ze bardzo pomaga w motywacji co przeklada sie na czestsze wychodzenie na rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

 

Mam takie pytanko. Używam czasami Trekbuddy do nawigowania po śladzie. Mam mapy regionu po którym sie przemieszczam. Wszystko fajnie tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Czy możliwe jest ustawienie aplikacji tak żeby mapa obracała się w kierunku jazdy tak jak jest to w innych aplikacjach np. Locusie. Czasami przy szybszej jeździe gdzie jest tylko chwila żeby spojrzeć na ekran mylą mi się strony  :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odświeżę: 

Korzystam z kilku społecznościowych portali sportowych: garmin connect, strava i endomondo. Wszystkie trzy mają swoje aplikacje na andka, ios, a endo chyba też na symbiana. 

Korzystam z kilku, bo mam kumpli na tych różnych portalach i czasem tak jest łatwiej się "ścigać". Korzystam z urządzeń garmina i z nich ładuję dane do tych portali. Kiedy biegam, to korzystam z zegarka garmin 110, a na rower mam edka 510. 

Garmin connect jest oczywiście podstawowy dla  mnie i wystarcza mi w zupełności, ale Stravę uwielbiam za "segmenty", czyli możliwość porównywania się z innymi, którzy przejechali ten kawałek, co ja. 

 

I o Stravie chciałem słówko. Jest tam funkcja średniej mocy. Wyliczana, według mnie, na jakimś algorytmie opartym o różnicę wzniesień, prędkości i tętna. Nie miałem złudzeń, że takie wyliczenia będą oparte pewną dozą błędu, ale najbardziej to widać, kiedy jeżdżę na trenażerze. W ciągu ostatnich dni kilka razy jeździłem  sobie w domu (naprawdę to lubię :thumbsup: ) i robiłem zupełnie różne jazdy. 

W pierwszej jeździe zmęczyłem się porządnie. wysoka kadencja, wysokie tętno, bardzo duże obciążenie na manetce trenażera, ale mały blat na korbie i niska prędkość. trening wyglądał mniej więcej tak: 10 min rozgrzewki, potem 8 min z kad 80 i puls średni ok. 155bpm, potem 8 minut kadencji 80 i puls ok. 135bmp, następnie 5 minut z kadencją 100 i średnim tętnem ok. 165, potem 5 minut kad 100 i tętno w granicach 137bmp, następnie 2 minuty z kadencją 110 i tętnem średnim ok. 174 i kolejne 2 minuty z kadencją 110 i tętnem spadającym do ok 135 bmp. Ostatnie 5 minut rozjazd i uspokojenie kadencji (do ok 80) i tętna do ok. 115bmp. W podsumowaniu miałem średnią prędkość niewiele ponad 21km/h, żsrednie tętno 144bmp i według Stravy średnią moc 106W. 

 

Dzisiaj jechałem sobie na luzie, ale na blacie i prędkość z koła wyszła znacznie większa - 30km/h. Ta jazda była przyjemnym wypoczynkiem. Obciążenie na manetce trenażera też niższe. Średnie tętno zaledwie 129bmp. I Strava podaje średnią moc 144W. 

 

Słowem: Jeśli ktoś z Was chciałby się kierować mocą wyliczaną na podstawie jakiś algorytmów, to "Nie idźcie tą drogą". 

 

Tak, czy siak - Strava, za segmenty, jest według mnie najlepszym serwisem społecznościowym dla rowerzystów i kolarzy. Ich aplikacje na ios-a i androida są dopracowane, intuicyjne, ładne graficzne. Serdecznie polecam, poza jakimkolwiek sugerowaniem się wyliczaną mocą. 

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...