Skocz do zawartości

[ostre kolo, singlespeed] Ostry topic


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

IvanMTB - w koncu doczekalismy sie zdjec od zalozyciela calego tematu :unsure: fajnie wyglada ten fix. kierownica moim zdaniem jest zalozona krzywo - za bardzo do gory, ale domyslam sie ze tak Ci sie wygodniej jezdzi... ja wole bardziej agresywna pozycje na rowerze. wiesz ile wazy calosc?? rama jest cieniowana??

 

co do lancucha miche to zajechalem jeden i nie bylem z niego zadowolony. teraz testuje sram-pc-1 za 15 pln

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

No to kolektywne odp:

 

1. Sprzet wazy 9,1kg

2. Napis moze sie nie podobac ale ja specjalnie sobie go takiego wybralem i przemyslalem sprawe pod wzgledem estetycznym. Oczywiecie de gustibus non disputandum esto :)

3. Kierownica jest zamatowana prosto tyle ze nie rownolegle do podloza, a przez to ze zostawilem ja nieobcieta wydaje sie moze nieco dziwna. W Kondeju mam przycieta kiere tego samego typu (skrocone rogi) i odrazu zdawa sie calosc nieco bardziej atakujaca. Na poczatku sam nie bylem pewien czy przypadkiem nie zmienic ustawienia lub nie pzryciac nieco ale pojezdzilem troche i doszedlem do wniosku ze extra otrzymalem jeden dodatkowy chwyt kiery, nieco zblizony do pozycji aero przy kierce triatlonowej.

4. Rama jest chyba cieniowana bo rury sa "cieple" czyli szybko sie nagrzewaja jesli je chwycic. Taki prosty sposob sprawdzania czy "armatura" jest "butowana" zapodal mi mistrz Mytnik.

5. Czaszka. No tego drobiazgu to szukalem dlugo :twisted: Znalazlem w koncu na eBay'u. Zeby bylo "blizej" kupilem ja w Chinach i sprowadzilem do JuKeja. Pono to jakies Tybetanskie rekodzielo, symbol szczescia czy cos w tym stylu. Jak dla mnie baaardzo SI. No i mimo tak abstrakcyjnego "autoramentu" byla baaardzo tania. Razem z pzresylka kosztowala mnie chyba jakies 5 czy 6 funtow.

6. Jesli chodzi o jazde w 505-tkach to na ponad 1000kilometrow w niem ily sposob wypialem sie chyba tylko ze 2 czy 3 razy. Ale sprezyna skrecona prawie na maxa...

 

I jeszcze sprawy ze tak powiem handlowe. Klamaka faktycznie mi jedna zostala, moge sie jej spokojnie pozbyc. Siodelka. Od samego poczatku experymentowalem ze Specami i zakladalem ze nawet jesli kupie to jak mi nie podpasuja to beda do sprzedania. Aktualnie mam zatem wolne biale Alias 143 i czarne Avatar 130. Za czas jakis powinno tez do mnie dotrzec czarne Alias 143. Nie ukrywam ze zainteresowanie spore i pewne osoby maja juz priorytet. Jesli nie zrezygnuja to oferta nieaktualna. Ale to bede wiedzial wkrotce. Siodelka kupowalem jako uzywane ale sa w naprawde doskonalym stanie (szczegolnie Avatar, ktory chyba wogole nie byl smigany, moze zdjety z roweru gdzie byl OEM-owym wyposazeniem).

 

na razie tyle.

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc chce sobie przerobić górala na rower taki żeby miał z przodu jedną zembatke i z tył jedną zembatke czy jest to mozliwe ?? przeczytalem na jedym forum ze jezeli rower ma wolnobieg to będzie bardzo trudno a znów kolega mi powiedział ze to nie przeszkadza więc wreszcie jak to jest ?? :)

 

chce zrobić sobie taki rower http://www.biobike.com.pl/img/big/speed2.jpg (bez przerzutek i bez hamulców )

 

znaice moze jakieś proadniki jak to zrobić nie wiem :) bardzo mi na tym zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KARAMBA!!! (chciałem powiedzieć coś innego ,też na k )

weź Ziomuś i poczytaj sobie wcześniejsze strony -wysil sie nieco ,poklikaj numerki 23 ,22 ,21 itd. aż do pierwszego

a nie pytaj sie o to samo ..

 

generalnie są przynajmniej 3/4 przykłady na ostatnich 3 stronkach topiku ;]

 

po pierwsze powinieneś mieć poziome głębokie haki w ramie do wsadzenia osi tylnego koła

 

jak masz wolnobieg ,idziesz do rowerowego i prosisz pana o klucz do wolnobiegów i odkręcasz wolnobieg

w miejsce wolnobiegu nakręcasz albo jednobiegowy wolnobieg do bmx .. do kupienia prawie w każdym sklepie w okolicach 15 zł (hamulec konieczny) ,albo nakręcaną zembatke(ok.3 zł) -wcześniej smarując gwinty klejem (nie bedziesz musiał mieć hamulców)

 

musisz kupić szeroki łańcuch -taki jak w ukrainach ablo w bmx ,odkręcić nawiększą tarczę i dobrać odpowiednią długość łańcucha, zakuć i juz

 

nie chce mi sie wiecej pisać .mam nadzieje alles klar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle jednak ze na tym zdjeciu jest z tylu piasta typu "torpedo" jak w jukrainach a nie ostre.

Dzisiaj zlozylem ze starego mtb ostre, jeszcze nawet nie mialem okazji go przetestowac jak bede mial czas to zobaczymy co mi z tego wyszlo i dam kilka fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Kierownica jest zamatowana prosto tyle ze nie rownolegle do podloza, a przez to ze zostawilem ja nieobcieta wydaje sie moze nieco dziwna. W Kondeju mam przycieta kiere tego samego typu (skrocone rogi) i odrazu zdawa sie calosc nieco bardziej atakujaca. Na poczatku sam nie bylem pewien czy przypadkiem nie zmienic ustawienia lub nie pzryciac nieco ale pojezdzilem troche i doszedlem do wniosku ze extra otrzymalem jeden dodatkowy chwyt kiery, nieco zblizony do pozycji aero przy kierce triatlonowej.

 

ciekaw jestem pozycji areo na tak wysunietym w gore mostku i podniesionej do gory kieronicy. zobacz sobie fote mojego ostrego z podpisu to zrozumiesz o co mi chodzi. bez obrazy ale dla mnie ten rower wyglada jakby jezdzil na nim jakis dziadek - siodelko na wysokosci kiery. rozumiem ze tak Ci wygodniej, ale rower duuuzo by zystkal (na wygladzie, i jest to moja _SUBIEKTYWNA_ ocena) gdybys wcisnal ten mostek i zamontowal kiere jak prawdziwy ostry wyjadacz :twisted:

 

tylko na mnie nie najezdzajcie - to jest forum i mam nadzieje ze mozna tu dyskutowac i wyrazac swoje opinie a nie tylko slodzic wszystkim do okola.

 

poza tym fixik naprawde fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASZEBE RUNDA za nami :)

Ivan, Grabarz, Mateusz i ja wybraliśmy się na Kaszuby na wyścig (przetrwania). Przejechaliśmy trasę o długości 121km. Ja z Mateuszem zrobiliśmy ją w 4h 48min a Ivan z Grabim byli o 30 minut szybciej.

Impreza zorganizowana wspaniale i dopięta na ostatni guzik, a atmosfera na starcie i w peletonie super. Najfajniejszym akcentem była niespodzianka folklorystyczna na jednym z najdłuższych podjazdów. Wyjeżdżało sie z za zakrętu a z krzaków wychodziła kaszubska kapela w ludowych strojach i zaczynała przygrywać ;) - od razu power w nogach i dalsza wspinaczka nie stanowiła problemu :smile: Najlepsze były miny współzawodników którzy uświadamiali sobie że jedziemy na ostrych :)

Pomykałem na Kenko z przełożeniem 52x18. Przed startem ostro rozważałem taki układ ale dałem rade ;)

Za rok drużyna Krzywego Koła jedzie też może też się ktoś skusi?

Fotki za jakiś czas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witejcie

 

Przedstawiam wam zdjecia z kolejnego etapu tworzenia ostrego...

 

Tak było

[post=84c25176a2b4617fm.jpg"]84c25176a2b4617fm.jpg[/post]

 

 

A tak jest obecnie

 

[post=31c12f97e04b46a0m.jpg"]31c12f97e04b46a0m.jpg[/post]

 

[post=ae5b8713535e6702m.jpg"]ae5b8713535e6702m.jpg[/post]

 

[post=7a9d9960b38ab214m.jpg"]7a9d9960b38ab214m.jpg[/post]

 

[post=4863b23dcd9cd1a7m.jpg"]4863b23dcd9cd1a7m.jpg[/post]

 

Rama została pomalowana bezbarwnym lakierem, korba rozebrana uzupełnione zostały kulki w łożyskach całosć przesmarowana wyczyszczona i złożona do kupy. Teraz tylko mnie czeka kupno piasty, łańcucha, nowej obręczy, owinięcie kierownicy i złożenie koła do kupy i będzie można przeprowadzić pierwsze jazdy testowe ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rincon - fajne ostre ;] takie o maksymalnie minimalistyczne :twisted: mam nadzieje ze pojawisz sie na masie krytycznej w katowicach w czerwcu - przy dobrych wiatrach bedzie nas 3 (jeszcze Adam (rurokura)). to juz cos. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
ciekaw jestem pozycji areo na tak wysunietym w gore mostku i podniesionej do gory kieronicy. zobacz sobie fote mojego ostrego z podpisu to zrozumiesz o co mi chodzi. bez obrazy ale dla mnie ten rower wyglada jakby jezdzil na nim jakis dziadek - siodelko na wysokosci kiery. rozumiem ze tak Ci wygodniej, ale rower duuuzo by zystkal (na wygladzie, i jest to moja _SUBIEKTYWNA_ ocena) gdybys wcisnal ten mostek i zamontowal kiere jak prawdziwy ostry wyjadacz :twisted:

 

tylko na mnie nie najezdzajcie - to jest forum i mam nadzieje ze mozna tu dyskutowac i wyrazac swoje opinie a nie tylko slodzic wszystkim do okola.

 

poza tym fixik naprawde fajny.

 

 

:):P :P

Ale ja juz przecie jestem prawie dziadkiem. Demokracja uber alles, kazdy ma swoja opinie. Ale jesli myslisz ze w zwiazku z tym zmienie konfiguracje Stratosa to figulasa :P

 

KAZUMI !

Co do zdjec z KR to beda chyba tylko te z mojego z Mateuszem dojazdu, nocna impreza pzry spagetti z mielonka z puszki (BLEEEAAAHHHHH!!!!!) oraz mateusz w swoim odjazdowym stroiku pozyczonym od dziewczyny. Nic innego nie mam bo prywatni trenerzy nawalili :P

 

OSTRO!

I.

 

PS

No i przeserdelecznie witam nowych adeptow JEDNEGO słusznego biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiTAM to mój pierwszy post i dlatego chciałbym pozdrowic wszytkich uzytkowników :)

Z racji tego, że za około 7 dni będe miał jakąś starą najprwdopodobniej zdezelowaną szoskę to mam już plany budowy ostrego. I stad moje pytanie a mianowicie czy kontra od suportu klasycznego popasuje pod każdą piastę pod wolnobieg ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum i w Ostrym klimacie :)

Na 90% będzie pasować kontra od starego suportu do piasty pod nakręcany wolnobieg. Pamiętaj żeby to jakość zakleić aby się nie odkręcało i wrzucić na forum fotki sprzętu :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie ostrego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest wyjechany w kosmos i zapewnia świetną promocję ostrym. Mi bardziej pasuje klimat filmu, który chyba oglądnął, kazdy a mianowicie NYC race. Zauważyłem tez, że wielu kurierów i zwykłych pasjonatów zakłada aero przednie koło. Na karbonowe typu Spinergy, Zipp, czy Aerospoke mnie nie zabrdzo stać i dlatego zastanawiem się nad sensem tuningu zwykłego koła. Mam chęć zrobienia dysku cos pod Mavic Comet . Owe koło mam zamiar założyć na tył, poniważ z przodu będzie utrudniać skręcanie. Koło będzie hand made in garage a pomysł zaczerpnąłem z velospace.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie przerabianie zwykłego koła na dysk nie ma żadnego sensu ,poza stricte estetycznym ,tak samo na filmach z ameryki -tylko że tam mają pewnie taniej i więcej takich kółek(i nic nie przerabiają) ..

 

ale rozumiem ;) bo sam mam w planach już od pół roku coś podobnego zrobić

zapodaj fotki jak juz zrobisz kółko

postro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

własnie zmieniłem przednie kółko -ze stalowego rometa na oponie 1 i 1/4 cala na ambrosio ,ze względnie lekką detką i oponą 23 -róźnica jest dramatyczna ! nigdy bym sie nie spodziewał ,że zmieni to aż tak bardzo charakterystykę roweru

przyspieszenie kiedyś a teraz -to 2 zupełnie róźne rzeczy .. wiem ,że to może truizm cały ten post ,ale mimo wszystko naprawde warto odchudzać koła (w granicach rozsądku rzecz jasna)

pozdrawiam

ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
siema

własnie zmieniłem przednie kółko -ze stalowego rometa na oponie 1 i 1/4 cala na ambrosio ,ze względnie lekką detką i oponą 23 -róźnica jest dramatyczna ! nigdy bym sie nie spodziewał ,że zmieni to aż tak bardzo charakterystykę roweru

przyspieszenie kiedyś a teraz -to 2 zupełnie róźne rzeczy .. wiem ,że to może truizm cały ten post ,ale mimo wszystko naprawde warto odchudzać koła (w granicach rozsądku rzecz jasna)

pozdrawiam

ja

 

:twisted: bo Ambrosio rzadzi :( Jestem bardzo zadowolony z ich osprzetu (choc nie bardzo dobrze znosi angielska wilgoc i szybko lapie tlenek zelaza na wszystkich stalowych elementach).

Zdjecia, oczywiscie zdjecia Mr rurokura

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIś zabiłem moje bycze rogi .. niech spoczywają w spokoju -może wezme brzeszczot i zrobie jakaś minimal kiere

rozkwasiłem też reke ,ale bedzie dobrze: )

a forki moich nowych nabytków juz wkrótce

pusta oś nadal sprawuje się dobrze

joł

p.s. od dziś do części z light ,ultralight ,superlight ,anorectic light bede podchodził jak pies do jerza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedąc ostatnio w Wa-wie , na ulicy Królewskiej widziałem kilku kurierów i nie było by w tym nic dziwnego gdyż wiekszość z nich śmiga na ostro ale...

Jeden z nich miał nietypowego bika ponieważ napęd znajdował się po lewej stronie ramy. Niestety nie wiem co to za ramcia była ale fajnie to wyglądało a właściwie mocno egzotycznie.

Ot ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...