Skocz do zawartości

[Pedały]platformy czy spd?


Buksu

Rekomendowane odpowiedzi

jak wybierzesz buty to sprawdź dostępność części w tym klamerek i bedziesz wiedział czy masz się czego bać :)

Szukałem i nie znalazłem pasków zamiennych do butów z klamrą shimano. Producent doradza aby spytać w miejscu zakupu. A w moim najbliższym sklepie mają ale tylko do Spec. Chyba zdecyduje się na trzy rzepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Spece, choć w Shimano nie jeździłem. Co do klamry to nie ma obawy, przynajmniej w Specach. Prędzej buty się posypią niż klamra.

Spece mają extra wkładkę z BG (system Body Geometry), który umożliwia dobrze dopasować wkładkę do stopy.

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCEqProduct.jsp?spid=48816&menuItemId=0&eid=342

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem spdy kiedy kilka razy spadła mi noga jadąc szybko po korzeniach i to bolało,

 

druga sprawa - przy podjazdach spdy pomagają, 35% mocy ci ucieka nie używając spd.

 

Nie ma obawy o przewracanie - ja więcej bolesnych miałem na platformach albo obtłuczeń z powodu utraty kontroli spowodowanej, tym że noga spadła z pedału

 

Ja używam Time Control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamry są dość wytrzymałe i moim zdaniem lepiej trzymają niż rzepy. Posiadam buty z jedną klamrą i dwoma rzepami w sezonie kwiecień-październik zakładam buty co najmniej dwa razy dziennie czyli 4 zapięcia i odpięcia klamry po sezonie są nadal jak nowe rzepy zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna potwierdzać się fakt, że Shimano do modelu Sh-m183 produkuje buty bardziej miękkie niż np. Spec. Ja nie zamierzam chodzić w tych butach lecz efektywniej przekazywać moc. Niestety nie chcę wydawać zbyt wiele na pierwszy model butów gdy nie mam jeszcze wyrobionego zdania jaki rodzaj mi najbardziej odpowiada. Myślę, że Sh-m086 z klamrą będą odrobinę gorsze od Specialized Sport MTB na trzy rzepy. Rozważałem też Sh-m123. Ale czy te dywagacje mają jakikolwiek sens? Nie dowiem się póki nie przymierze i nie sprawdzę w terenie. Gdyby nie cena Specialized Comp MTB 415zł to już miałbym problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie. Swoje Compy kupiłem z Ski Teamie za 349,00. Z tego co widzę są nadal w tej cenie, a nawet przy drugiej pozycji dla tego modelu taniej bo 299,00. Nie wiem na czym polega różnica- polecam sprawdzić, tym bardziej, że jesteś z Wa-wy.

http://www.skiteam.pl/buty-rowerowe/Specialized/

 

EDIT: ... a płacąc kartą kredytową masz jeszcze 10% rabatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie. Swoje Compy kupiłem z Ski Teamie za 349,00. Z tego co widzę są nadal w tej cenie, a nawet przy drugiej pozycji dla tego modelu taniej bo 299,00. Nie wiem na czym polega różnica- polecam sprawdzić, tym bardziej, że jesteś z Wa-wy.

http://www.skiteam.pl/buty-rowerowe/Specialized/

 

EDIT: ... a płacąc kartą kredytową masz jeszcze 10% rabatu :)

Przeglądałem tą ofertę ze ski team. Patrzyłem i porównywałem z cenami sklepu airbike. Jestem poważnie zmotywowany i będę przymierzał również wyższe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPD: TAK, TAK i jeszcze raz TAK!

 

Koledzy wyżej już wymienili zalety, ja tylko dodam od siebie, że najważniejszą kwestią jeśli chodzi o spd, jest nie zwiększenie efektywności pedałowania, a zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy - chodzi o trzymanie stopy na pedale i tym samym uniemożliwienie ześlizgnięcia itp... Oczywiście efektywność też rośnie.

 

Co do wyboru butów: ja sobie nie wyobrażam już butów bez klamry, jeśli tylko budżet pozwoli, to w tym roku kupiłbym sobie jeszcze buty z kołkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 7 albo 8 lat już używam trzewików Specialized Rock Hopper. Model tak stary, że nie mogę na google zdjęcia znaleźć. Są sznurowane i wyglądają z grubsza jak normalne sportowo-turystyczne buty. Wyściółka za piętą wytarła się dokumentnie już 4 albo 5 lat temu, ale jeździ się w nich ciągle równie dobrze. Trochę się rozbiły, trochę przytarły itd, ale wydają się być poza takimi drobiazgami nieśmiertelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M086 i 540, jest to mój pierwszy zestaw i jako pierwszy zestaw mogę go na 100% polecić, relacja cena/jakość jest bardzo dobra.

 

W innym wątku napisałem:

Ja polecam M086 mam je od roku i sprawdzają się bardzo dobrze.

Jedyne na co trzeba zwrócić uwage to rozmiar - normalne butki dla mnie to 43 przy tych 44.

 

Są sztywne, przewiewne a klamra działa tak jak w wyższych modelach (nie jest to imitacja).

 

Oczywiście wszystko zależy od tego jak będziesz je uzytkował.

 

I wszystko potwierdzam,

jedyny feler to ściema z pseudo kołkami (raczej miejscami do ich wkręcenia) które są poprostu czerwonymi miejscami na czarnej podeszwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wszyscy wychwalili to powiem, że dużo mi czasu zabrało prawidłowe ustawienie bloków, przez co moje kolana cierpiały dość mocno.

 

ale ustawienie bloków sprowadza sie do przesunięcia przód tył, kolana pracują w obu przypadkach tak samo, chodzi bardziej o wygodę dla stopy i efektywność pedałowania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ale ustawienie bloków sprowadza sie do przesunięcia przód tył, kolana pracują w obu przypadkach tak samo, chodzi bardziej o wygodę dla stopy i efektywność pedałowania,

 

Bloki można również ustawić tak że pięta jest bardziej na zewnątrz lub do wewnątrz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KVL potwierdzam, że zestaw butów SH-M086+ pedały PD-M540 to bardzo dobre połączenie.

Może podeszwa jest minimalnie za sztywna jak dla mnie, ale ogólnie jest super :thumbsup:

 

Faktycznie, podeszwa jest sztywna - dla mnie super, ale jestem dośc ciężki i to dlatego.

 

detonator powiedziałem A to i B mówię - jakiś plan na wypad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, podeszwa jest sztywna - dla mnie super, ale jestem dośc ciężki i to dlatego.

Ona jest sztywna(względnie) tak przez jeden sezon. Mnie po trzech sezonach zmiękła. Wiadomo, że nie jak adidas, ale jest różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...