Skocz do zawartości

[Poznań] Specialized Rockhopper Expert SL 2010 srebrny


ABYS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Czas uaktualnić temat.

Tuż przed Wielkanocą dorwałem gościa, który jeździł sobie po Jeżycach (taka dzielnica w centrum Poznania) na rowerze, w którym tylko rama, siodełko i pedały były nie moje. Niestety, na policję nie ma co liczyć. Sam musiałem go wytropić i zatrzymać. Gość tłumaczył się że kupił rower na Starej Rzeźni za 1500 zł, teraz ma sprawę o paserstwo. Sprawa jest w prokuraturze, czekam na wydanie mi moich rzeczy. Ramy nie odzyskałem, więc nagroda jest nadal aktualna.

I tu uwaga! Jeżeli komuś z Was skradziono Gianta NRS to być może rama od Waszego roweru jest właśnie w policyjnym depozycie, na Jeżycach.

cdn.

Edytowane przez ABYS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Abys, trzymam kciuki, żeby rama się odnalazła. Czytam ten wątek i pachnie mi tu zorganizowaną akcją. Na pewno ktoś obserwował ciebie i rower. Na pewno zaczaił się na niego przygotowany, niewykluczone, że ciecia też przekupił/zwiódł czymś innym.

Potem rower trafił do dziupli paserskiej. Ktoś mi opowiadał, że w Gdyni coś takiego istnieje. Dostajesz kontakt do gościa, jedziesz pod adres, zwykły domek jednorodzinny. A w piwnicy 3 pomieszczenia, w jednym ramy, w drugim koła, w trzecim osprzęt.Facet ci składa, co chcesz :/. Masakra. Policja tego chyba nie zauważa wcale. Myślę, że podobne miejsca są też w innych miastach, być może też w Poznaniu. Tym razem nie zamieszali z częściami za dużo, chcieli pchnąć szybko na bazarze. Pewnie rama twojego speca też poszła do ludzi w ten sam sposób. Życzę sokolego wzroku i powodzenia w poszukiwaniach i sądzie. Pełne poparcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde determinacja godna podziwu. Powinno sie w polsce wprowadzic obcinanie rak zlodzieja jak w prawie islamskim:) Ilosc kradziezy niewatpliwie by zmalala ale cos mi sie wydaje, ze ogladajac relacje z rzadowych obrad widzieli bysmy same kaleki;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Jest ciąg dalszy tej sprawy. Właśnie dostałem postanowienie prokuratury dotyczące wydania roweru. Przytaczam jego treść bo czytam już piąty raz i oczom nie wieżę:

 

Postanowienie w przedmiocie dowodów rzeczowych

A.C. asesor Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald w Poznaniu w sprawie o sygn.(...) przeciwko R.K. podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z art.291p.1kk

Działając na podstawie art.326par.3 pkt.4k.p.k oraz art.228 par.1 k.p.k

Postanowił:

I. Uznać dowód rzeczowy zatrzymany od R.K. na protokół zatrzymania w dniu 12 kwietnia 2011r. rower

II. Przedmiot określony w pkt I zabezpieczyć do sprawy (...) i zarejestrować pod nr (...) Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald.

III. Wskazany w pkt. I rower przechowywać w depozycie KP Poznań-Jeżyce do czasu uprawomocnienia się niniejszego postanowienia, po czym wydać osobie, od której rzecz odebrano

Uzasadnienie

Prokuratura Rejonowa Poznań-Grunwald w Poznaniu nadzoruje postępowanie przygotowawcze o sygn. (...) w sprawie przeciwko R.K. podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z art.291par.1kk

W związku z prowadzonym postępowaniem w dniu 12 kwietnia 2011r. zabezpieczono od R.K. rower górski, który Przemysław Wirstlein rozpoznał jako swoją własność, skradzioną mu w dniu 15 lutego 2011r.

Dokonano oględzin zabezpieczonego roweru, w wyniku których ustalono, iż w dużej części składa się on z części stanowiących części składowe roweru należącego do Przemysława Wirstleina. Rower posiadał także części niewymienione przez Przemysław Wirstleina.

Jak ustalono tut. Prokuratura prowadziła dochodzenie w związku z kradzieżą roweru na szkodę Przemysława Wirstleina, a części skradzionego mienia stanowią obecnie części składowe zabezpieczonego roweru, stąd niewątpliwe zasadnym jest twierdzenie, iż rzecz ta pochodzi z czynu zabronionego.

Poszczególne części roweru stanowią jego części składowe i nie mogą być od niego odłączone.

Mając to na uwadze cały zabezpieczony od R.K. rower należy uznać za dowód rzeczowy, który po uprawomocnieniu się postępowania, jako zbędny dla jego dalszego toku, należy wydać osobie, od której rzecz odebrano.

Mając na uwadze powyższe, postanowiono jak w sentencji.

Asesor Prokuratury Rejonowej

A.C.

 

Z treści wynika że mimo, że prokuratura ustaliła, że części skradzionego mienia (czyli mojego Speca) stanowią teraz części składowe zabezpieczonego roweru, to rower jest całością, a zabezpieczony od podejrzanego należy wydać osobie, od której rzecz odebrano. Czyli co jemu???. Rozumiecie coś z tego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocy prawnika jeszcze nie korzystałem, bo pismo otrzymałem kilka godzin temu.

Jego wyrok mnie nie obchodzi. W sensie wysokość kary. Myślę że wystarczyłaby porządna grzywna. Zależy mi na tym, aby skradzione mi części do mnie wróciły. Jutro postaram się wyjaśnić w prokuraturze i na policji treść tego pisma i poproszę aby osoba do której ma wrócić rower (zresztą nie moich rupieci nie potrzebuję) została wymieniona z imienia i nazwiska. Dzisiaj jeszcze napiszę zażalenie od tego postanowienia. I jeszcze ta bzdura, że części nie mogą być od roweru odłączone, a niby jak się tam znalazły?

Edytowane przez ABYS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z treści wynika że mimo, że prokuratura ustaliła, że części skradzionego mienia (czyli mojego Speca) stanowią teraz części składowe zabezpieczonego roweru, to rower jest całością, a zabezpieczony od podejrzanego należy wydać osobie, od której rzecz odebrano. Czyli co jemu???. Rozumiecie coś z tego???

 

Chyba źle zrozumiałeś, rower będzie zwrócony "osobie, od której rzecz odebrano" czyli Tobie. Bo jak by mieli zwrócić rower gościowi R.K. to prokuratura musiała by umorzyć postępowanie. A jak czytamy na samym początku, prowadzone jest postępowanie z art.291 § 1 kodeksu karnego ( Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. ) - czyli zarzut paserstwa przeciwko R.K.

Powinieneś otrzymać swój rower jak tylko wszystkie czynności dobiegną końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości, bo nie otrzymałem żadnego potwierdzenia, a skoro nie ja to być może podejrzany dostał papier, że rower zostaje zatrzymany jako dowód w sprawie. Złożyłem zażalenie do sądu, zobaczymy co będzie...

Swoją drogą, jeżeli decyzja będzie dla mnie korzystna, to pokazuje jakim językiem instytucje komunikują się z obywatelem. Można było to napisać jaśniej i prościej, a tak sąd i prokuratura będą miały dodatkową, zbędną robotę.

Edytowane przez ABYS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości, bo nie otrzymałem żadnego potwierdzenia, a skoro nie ja to być może podejrzany dostał papier, że rower zostaje zatrzymany jako dowód w sprawie. Złożyłem zażalenie do sądu, zobaczymy co będzie...

Swoją drogą, jeżeli decyzja będzie dla mnie korzystna, to pokazuje jakim językiem instytucje komunikują się z obywatelem. Można było to napisać jaśniej i prościej, a tak sąd i prokuratura będą miały dodatkową, zbędną robotę.

 

Smieje sie niezle bo wkoncu autorowi watku zapomnialem napisac ze to jemu odebramo rower(czesci).

 

To jest jasne komunikowanie sie z obywatelem. To jest po prostu jezyk prawny (jest jescze prawniczy).

Przepis z KK jasno sugeruje ze czesci wracaja do Ciebie, wystarczy google przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Napisałem zażalenie. Sąd podobno uchylił decyzję prokuratora. Piszę podobno, bo nie otrzymałem do tej pory żadnej informacji z sądu, jedynie wiem to, co udało mi się ustalić przez telefon z jakimś sekretariatem, czy informacją w tymże sądzie. Szczegółów nie znam, skierowałem do sądu kolejną skargę tym razem o niepoinformowanie mnie o treści orzeczenia w sprawie zażalenia na decyzję prokuratora. A bez treści tej decyzji nic nie mogę zrobić. Niestety, okazuje się że w tej sprawie wszystkie instytucje, które powinny działać na korzyść obywatela mają go (czyli mnie) głęboko w dupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...