Skocz do zawartości

[Olej mineralny] Kolor oleju mineralnego


easy4x

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

To tłumaczy dlaczego większość o tym nie wie, mało kto kupuje te klocki drugi raz. Wg strony Shimano te klocki (żywiczne) mają następującą charakterystykę:

- bardziej ciche

- słabsza sila hamowania

- krótszy czas ścierania i mniejsza wytrzymałosć niż okładzina metaliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze shimano to prawda więc osoby ktore jęczą, że to tandeta powinny zadać sobie ciut trudu i doczytać o produkcie chociażby na stronie producenta. Shimano dzieli sensownie na 3 grupy: rekreacja, sport i wyczyn co odpowiada żywicy, półmetalikom i metalikom. Moim zdaniem robią fair wobec ludzi. Dla przeciętnego człowieka klocki żywiczne to świat i ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Siła hamowania żywicznych wcale taka tragiczna nie jest, mi się udawało bez problemu postawić rower na przednim kółku :). Największy minus jak dla mnie to mała żywotność, szczególnie w błotnych warunkach. Znajomy ze sklepu rowerowego mówił mi że żywiczne po jednym błotnym maratonie można wyrzucić. Zastanawia mnie dlaczego dają seryjnie takie klocki w SLXach, której to grupy przeznaczenie wg. producenta to "Wyczyn, zawody, maratony, Cross country"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeit'a nie próbowałem.

 

No właśnie XTR za 60zł para. Troszkę dużo jak na taką jakość, oczywiście nie mówię, że u każdego tak jest. Ja po prostu mam takie odczucie i nie kupie tego już. Leży u mnie jeszcze para żywicznych XTR... Chyba nie zawitają w moim rowerze :)

 

Btw. kilku znajomych mówi, że właśnie klocki XTR nie powalają siła hamowania a skupiono się na długowieczności i owszem trzymały się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej by było zrozumieć ostatnie 2 strony, gdyby ktoś wytłumaczył jaką przewagę mają klocki organiczne nad półmetalicznymi i metalicznymi, że są lepsze do rekreacji? :) Bo jednak do rekreacji większość użytkowników to czytających będzie ich używała.Od siebie mogę powiedzieć, że łatwiej dozować siłę na organikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki organiczne sa do rekreacji ponieważ są CICHE i wystarczająco długowieczne w SUCHYCH warunkach. Półmetaliczne i metaliczne są bardziej głośne, ale bez porównania bardziej trwałe w złą pogodę.

 

Uważam, że shimano daje organiczne klocki po to zeby obniżyć cenę całego hamulca na starcie. Po prostu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uważam, że shimano daje organiczne klocki po to zeby obniżyć cenę całego hamulca na starcie. Po prostu.

 

 

Wiadomo. W życiu by nie dali metalików XTR, no chyba, że za dopłatą. Oszczędzają ile się da, może za niedługo zaczną LHM zalewać hamulce? :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Koniec OT w sprawie LHM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje wszystkim razem i każdemyu z osobna, że shimano etc. czytają fora i wyciągają wnioski. Kupujesz nowe hample więc ma być możliwie tanio no i nie chcesz żeby były dziwne dzwieki więc dostajesz w komplecie zywice - to jest takie proste ;) Mam tarcze, którą używam od LAT z różnym klockami i nie ma na niej zadnego rantu. żeby przetrzeć tarczę poprzez eksploatację to nie wiem jakie trzeba mieć górskie-błotne przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

No i zmieniłem olej na Shimano. Pisałem wcześniej że 15pln to dobra cena gdybym kupił u mnie w mieście w sklepie, okazało się że była możliwość kupna części dużej butli w cenie 20pln za 100ml. Wcześniej nigdy przy odpowietrzaniu nie zwracałem uwagi ile oleju idzie na hamulec, wszak LHMa było pod dostatkiem. Cóż, okazało się że zalanie jednego hamulca to niecałe 10ml! Oto 100ml buteleczka po zalaniu dwóch hamulców:

 

obraz045t.jpg

 

Tak więc zakładajac że nie rozlewamy oleju na prawo i lewo nawet buteleczka 50ml starczy na kilka dobrych lat zakładając wymianę płynu raz w roku, a można przecież raz na dwa.

Po zalaniu klamki chodzą zauważalnie lepiej, skok jałowy jak był, ale są zdecydowanie mniej gumowe. Testu praktycznego nie było i jeszcze długo nie będzie bo śnieg wszystko zasypał :confused:

Co do kosztów; małe buteleczki 50ml Shimano są niezrozumiale drogie. Duża butla 1l to koszt 80pn, czyli 50ml wychodzi 4pln, mała buteleczka to ok. 35pln. Jednak dużej butli nie ma po co kupować na własny użytek skoro 50ml starczy na dłuuugo. Najlepsza opcja to kupić część butli w serwisie tak jak ja zrobiłem :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...