Skocz do zawartości

[Olej mineralny] Kolor oleju mineralnego


easy4x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem hamulce Shimano SLX BR-M665 jakis czas temu w jednym ze sklepów internetowych, coś mnie tknęło żeby odkręcić i zobaczyć jakim olejem został zalany, kolor oleju jest bezbarwny i bezwonny czy na pewno jest to olej mineralny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep. W moich też był pierwotnie zalany bezbarwny, jak i w Saintach brata. A bezwonny to i zielony LHM jest :).

 

Ok czyli tak może być :) myślałem że został zalany czymś innym, oryginalny jest różowy stąd moja niepewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne.. Ja myślałem, że oryginał jest czerwony.. Poza tym, Czerwony Shimano i Zielony LHM mają zapach. Imho trochę się różnią zapachem :).

 

Może być i czerwony jak kto woli http://www.sklep.rowery.com.pl/image_func.php?img=gfx/a6fd7ebc56b95e90601dbd7a93b02079.jpg&lang=pl&prod_id=741 mój bezbarwny nie ma żadnego zapachu bezwonny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dystrybutor shimano robi w balona klientów i leje do hamulców jakieś tańsze odpowiedniki. Przecież shimano mocno reklamuje swoje oryginalne produkty i twierdzi, że dobry olej mineralny to tylko czerwony oryginał shimano. Dziwna sprawa, że w nowych hamulcach jest jakiś nieczerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oryginalny shimano to powinien być czerwony ,kiedyś dałem hamulec do odpowietrzenia i zmienili mi płyn

na jakiś bezbarwny bez zapachowy .Działanie hamulca było tragiczne miękka klamka i duży skok .

kupiłem oryginał shimano i po wymianie i odpowietrzeniu działa jak powinien .(dodam że obie wymiany robił ten sam gość

więc nie była to wina złego odpowietrzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oryginalny shimano to powinien być czerwony ,kiedyś dałem hamulec do odpowietrzenia i zmienili mi płyn

na jakiś bezbarwny bez zapachowy .Działanie hamulca było tragiczne miękka klamka i duży skok .

kupiłem oryginał shimano i po wymianie i odpowietrzeniu działa jak powinien .(dodam że obie wymiany robił ten sam gość

więc nie była to wina złego odpowietrzenia)

 

Aha czyli zmienić ten płyn na oryginalny czerwony ? może faktycznie robią ludzi w konia z tymi płynami ... co do jakości hamowania to jestem średnio zadowolony jak na nowe hamulce, jest tak jakby gumowaty pewnie wina leży po stronie tego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznib, nie, kupiłem nówki w sklepie, raz je zalałem ale wymieniłem klamkę i zacisk :). Nie mniej jednak, trochę dziwne jest to, że przezroczysty jest mineralny. Może zalewali wodą? :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również był czerwony, ale zalałem go hardcorowym finishlinem bezbarwnym od Andrew'a

 

Aha czyli ten olej to może być finishline ten bezbarwny, a czemu kolega zmienił z oryg. na bezbarwny i czemu hardcorowy B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano jest czerwony i ma swój zapach, LHM+ jest zielony i pachnie inaczej, bezbarwny ale za to podobnie pachnący do shimano jest Finish Line.

 

W takim razie pytanie który będzie lepszy oryginalny Shimano czy Finish Line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepszy jest finish line klamka po nim jest mniej gumowata oczywiście musi być też odpowietrzony przez odpowiedniego człowieka.

 

easy4x jesteś z Wrocławia więc uderz do Andrew'a jak będziesz chciał odpowietrzyć hample i zalać je nowym olejem naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...