Skocz do zawartości

[Kierownica Accent Profi]Opinie


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używał takiej kierownicy link, prosiłbym o opinie gdyż zaciekawiła mnie jej waga tylko 238 gram. Osobiście nastawiałem się do kupa Ritcheya WCS 30 bądź 20 mm, ale jeżeli nie ma dużej różnicy pomiędzy nimi to po co przepłacać?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Znajomy jakieś 3 lata temu kupił tę kierownicę, od tamtego czasu jej konstrukcja nie uległa zmianie.

Wprawdzie nie przejechał na niej miliona kilometrów, ale dystans jaki ma za sobą przejechała bez żadnych wad.

Jak dla mnie to zwykła kierownica, bez specjalnego odchudzania itd.

 

Lekko w tym czasie też nie miała, do bywały i lekkie skoki, jednak śladów na niej to nie zostawiło.

Również zaliczyła kilka dosyć pokaźnych gleb i na funkcjonalności nie straciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jeżeli miałbyś wybierać to kupiłbyś Ritcheya WCS czy może tego Accenta - po prostu nie chcę przepłacić tylko za firmę, zważywszy że waga Accenta jest jak najbardziej ok bo tylko 230 gram - co na kierownice Rizer jest wynikiem bardzo przyzwoitym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę, to wrzucę - tylko muszę mieć czas, żeby poszukać.

 

A prezentuje się zupełnie normalnie - żadnych fajerwerków, ale też i nie powoduje estetycznego dyskomfortu.

 

-----------------------------------------------

 

Poszukałam - i chyba na tym widać najlepiej:

 

 

img0587u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że 660mm było by ok. Może być więcej. Zawsze można uciąć. 620 jest na pewno za mało. Mam 620 w crosie i jak długo jadę, to instynktownie rozsuwam ręce. Niestety już za kierownicę. Łapię się na tym, że trzymam kierownicę trzema palcami. Kciukiem, środkowym i wskazującym.

Co myślicie o Tioga R25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Accenta Profi to kupiłem ją jako budżetówkę do xciaka. I mi już chyba tak z 2 lata zleciały :)

Co do Eastona to są naprawdę godne kiery. Miałem Ea50, Eam70 i teraz Monkeylita Dh. Wszystkie dzielnie znosiły trudy jazdy w różnych warunkach :) Sam teraz na Havoca Carbo poluje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że nie na allegro a tutaj LINK.

 

A że tak się jeszcze podepne pod temat stoję jeszcze przed wyborem mostka planuje kupić taki, jednakże nie wiem czy brać model 110 mm czy 100 mm obecnie używam Zooma 80 mm który jest zdecydowani za krótki, dodam że posiadam ramę Accent El Nino 19 cali oraz 185 cm wzrostu. Kolega który ma podobne wymiary używa 105 mm i mówi że jest idealny dla niego ja z kolei przymierzam się do 100 mm tylko nie jestem do końca pewien. Dodam jeszcze że roweru używam w stosunku 60% asfalt oraz 40% XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest tylko 25.4 (sprawdzałem wcześniej, ale dzięki za radę), a w sklepie "chwilowy brak towaru.

Może inne źródła? Na 70 trochę szkoda mi kasy. 30 gram, to w moim przypadku żadna różnica.

Napisz do nich maila teraz są dystrybutorem Eastona więc powinni ci w ciągu kilku dni sprowadzić EA50 a co do EA70 rzeczywiście nie warto dopłacać prawie 100 zł za 30 gram :icon_wink:

Jak dla mnie to jest ok, ale mógłby być i 110 mm.

A czy jeździłeś może na 100 mm? - sądując wśród znajomych nie ma wśród nich zgodności jedni polecają mi 100mm(uniwersalna długość) inni 110mm dlatego sam nie wiem i mam mątlik w głowie :confused:, a nie chce naciąć się na zły zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...