Skocz do zawartości

[komponenty]Boplight a enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Enduro i all mountain to dzis w "terminologii" nie jest to samo.

Crime nie jest "terminologicznie" rowerem do enduro.

Ty jak widzę z opisu nie jesteś "endurakiem" z definicji sprzętowej ani "filozoficznej".

 

Idąc dalej z wnioskami - boplight nie jest osprzętem enduro.

Ale wg mnie dla ciebie bez problemu się nada.

 

Ja też jeżdżę coś co się podciąga filozofię enduro co w przypadku mojego kawałka tortu oznacza "turystyka mtb".

 

Z mojego punktu widzenia boplight do takiego "endurowania" nadaje się jak najbardziej. Kropka.

 

Dziękuje za jedną z nielicznych odpowiedzi na moje pytanie:)szczerze mówiąc to mi rower ma służyć do jazdy i dobrej zabawy którą z niej czerpię i nie wiem jak "szydercy" to robią ale ja jednak jeżdże jak chcę i gdzie chcę, nie tylko tam gdzie pozwala mi definicja mojego sprzętu:)

Edytowane przez maciekjunior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to mi rower ma służyć do jazdy i dobrej zabawy którą czerpię z jazdy i nie wiem jak "szydercy" to robią ale ja jednak jeżdże jak chcę i gdzie chcę, nie tylko tam gdzie pozwala mi definicja mojego sprzętu:)

 

To się chyba wtedy nazywa FREERIDE? hehe

Nikt tu z Ciebie nie szydzi, wszyscy się tylko wymądrzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

90839900.gif

 

Panowie zamiast odesłać gościa do FAQ'a gdzie są opisane rowery m.in. Enduro i pokazane przykładowe maszynki to tu jakaś dziwna krucjata się odbywa.

 

Maciek junior klikasz teraz TU i czytasz czym jest rower Enduro. :thumbsup:

 

Kolejna sprawa to wymiana wszystkich rurek chwytów etc... Zastanów się najpierw co chcesz uzyskać tymi zmianami bo jeśli chodzi o zwiększenie współczynnika lansu czy tego jak ma Ci się podobać rower (wspomniana wymiana śrubek zacisku etc) to droga dobra za tą samą kasę wymienisz więcej rurek/pierdółek niż miałbyś wymienić np same koła. Natomiast właśnie taką zmianą byś rozpoczął odchudzanie roweru od właściwej strony. Wymiana kół na lżejsze odchudzi Twój rower "lepiej" niż wymiana innych części. Zbicie masy z kół/opon/dętek da Ci lepsze efekty niż zbicie tej samej masy z innych części roweru. No ale może nie być takich fajerwerków estetycznych jak biała kiera czy kolorowe śrubki/zacisk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rower plasuje się między Enduro a XC bo tak naprawdę to ciężko go podciągnąć w pełni do którejś grupy. Więc wydaje mi się że nie zrobiłem błędu mówiąc o nim Enduro:)ale niech wam będzie. Przyznam się szczerze, że chodzi mi też o ten współczynnik lansu chociaż ja bym to nazwał raczej estetyką. Co do kół to razem z wymianą rurek do wymiany lecą opony i dętki,samych kół na razie nie ruszam bo chce zobaczyć jak się spiszą a druga sprawa to tak jak już pisałem chciałbym przeznaczyć na nie trochę większą sumę a takową będę posiadał pewnie po sezonie:) kierownicą, mostkiem i chwytami, zbije 135g to nie dużo ale więcej odleci mi na dętkach, sztycy i siodle 690g a do tego dojdą jeszcze dętki i te duperele i odleci trochę zbędnej wagi. a i według mnie będzie to ładnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...