Skocz do zawartości

[koła] lekkie, sztywne i wytrzymałe


Sol

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda.

 

Z drugiej strony miałem okazję przyjrzeć się piastom na tym spotkaniu http://emtb.pl/forumo/thread-4954-post-114052.html#pid114052

 

tudzież zamienić parę słów i zobaczyć je w akcji, niestety na sucho. Brzmiały (tj. jazgotały) i zbierały się bardzo zachęcająco, a według Beastie wersja XC spokojnie wytrzyma nasze szlaki pod 85kg riderem.

 

No ale test by się przydał nie powiem.

 

To może jakiś Easton? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. ja mam przód novatec, tył dt 240, cresty czarne. szprychy to muszę spytać magika, co to składał :)

ogólnie dla mnie bomba: lekkie i nie czuję braku sztywności. hamulec nie ociera przy skręcaniu ;) reba też mi działa okej. ważę 74kg, coś tam trenuje i maratony. zdecydowanie szczerze polecam cresty. kolega z teamu jest cięższy o pewnie z 5-8kg i jeździ bardzo szybkie (ekstremalne) xc i obręcze te od początku tego sezonu mu działają cudnie. był w prawdziwych kamienistych górach również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem kolarze!

 

Czy może ma ktoś podzieli się spostrzeżeniami po eksploatacji lekkich tylnych piast nowateka w tym sezonie? Było kilka błotnych maratonów...

 

Trzaskają bębenki? Stają łożyska?

 

Czas dokonać wyboru - nowatek czy 2x droższy Xtr...

W nowym kole pokręci głównie góry -bez subtelności bez względu na pogodę, choć globalnie przebieg roczny nie duży...

 

Dzięki jeśli ktoś znajdzie czas i coś napisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedno mi się luzowało;) generalnie ok ale opony szersze niż 2,0 to tylny trójkąt w błocie poobcierany od wewnątrz:( wezmę koła do Karpacza szukaj mnie na mecie, powinienem być szybciej niż w Wieluniu;).

Z tyłu teraz staram się w górach jeździć na ARCh, i fastrack s-works 2,0 i zwykłych sapimach i jest dobrze.

Z przodu crest i capitan s-works 2,0, w błocie oba koła sobie raczej kiepsko radzą ale chyba beaver tylko da radę, kupię przetestuje, jak będziesz pierwszy uszczelnij proszę;p i daj znać.

Oba na płyn, z ZTRami zero problemu z uszczelnieniem.

A xtr jest tańszy od DT jak mało jeździsz to nie ma sensu dopłacać.

Novateci no właśnie ciągle coś, ktoś przy nich robi.

 

pozdrawiam

pyra

PS pokrowce zatora dajcie znać, bo chce kupować a on czeka na info od was ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

to zależy, jakich szprych chcesz użyć, i w jakim terenie jeździsz. jeśli szprychy 2.0-1.8, zaplecione przez doświadczonego kołodzieja, który porządnie je ponaciąga i będą używane w łatwym terenie, to powinny dać radę :) ja mam 75kg, i pierwotnie naciągnięte przez bikestację były galaretowate, po dociągnięciu na miejscu jest super :) i pomimo, że nie ważę jakoś dużo, to lekko ze mną nie mają - maratony, czasem też w górach - na razie jestem zadowolony

Edytowane przez BbartekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRM XMD388 to faktycznie chyba najlepsza opcja do 90kg(z offsetem ciekawe rozwiązanie; swoją drogą), ale przy 95kg nie ma specjalnie wyboru w obręczach lżejszych niż Arch. No, chyba, żeby sprowadzić jakieś obręcze Velocity z USA, mają duży wybór 29': http://www.velocityusa.com/default.asp?contentID=580. I, o dziwo, też stosują ten offset.

 

Widzę, że jednak Velocity ma dilera w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leo1 - amerykanscy spece uwazaja, ze mavic jest sztywniejszy od flowa :) oczywiscie jego szerokosc i kompatybilnosc z twoim magicznym mlekiem sa nie do przecenienia, a co do kol z bikestacji, to nie slyszalem o duecie kola zaplatane na ztr+zadowolony klient=zrobione nalezycie, ludzie musieli poprawiac wszystkie szprychy, a czasami i to nawet nie pomagalo i skutkowalo odeslaniem bubla

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ZTR Flow to dla mnie na plus przede wszystkim szerokość i łatwość uszczelniania.

A sztywność jest wystarczająca do moich 104kg i zamiłowania do jazdy w terenie oraz techniki, która pozwoliła mi połamać dwie ramy i wygiąć dwie sztyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...