Skocz do zawartości

[2600 PLN] xc / dla bardzo wysokiego


Igl4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pozwoliłem otworzyć sobie nowy temat gdyż chciałbym poruszyć problem rowerów dla bardzo wysokich osób. Na forum podobnego tematu nie znalazłem.

Szukam roweru do kwoty około 2600 +- 100 zł. Problem polega na tym ,że jestem osobą wysoką. Mam 204 cm wzrostu i 96 kg wagi. Mój wybór pada na razie na Unibike Expert ,który w posezonowych obniżkach da rade zakupić w dobrej cenie. Jednak największa rama ma 21'. Zastanawiam się czy przy moim wzroście i geometrii tego roweru nie będzie to zbyt mało. Są na forum ludzie o podobnych wymiarach? Jak jest z wygodą i użytkowaniem takiego "małego" roweru? Jaka geometria ramy byłaby dla mnie najwłaściwsza? Może jakieś alternatywy rowerów dla takiego "giganta" jak ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i osprzęt trochę słabszy, jednak priorytetem ma być przyjemność z jazdy i dopasowanie roweru, i przy takim spojrzeniu 29" wygrywa, dostępność części jest w tej chwili spora i będzie coraz większa.

 

PS

Coś mi się nie wydaje, że ten Kross na kołach 26" ma lepszy osprzęt niż Author 29" :whistling:

 

http://www.kross.pl/rower/23-Level_A6_Disc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego Kross'a to w ogóle pod uwagę nie brałem. Teraz po sezonie są takie promocje ,że jestem w stanie kupić np Unibike Expert'a który bez wątpienia ma lepszy osprzęt. Na dniach polatam po sklepach szukając chyba jednak 29'era. Bardzo zainteresowały mnie te rowery, tym bardziej ,że da się je kupić w całkiem niezłych cenach. Na oku mam dwa modele - Gary Fisher Mamba i właśnie Author Traction. I to będzie bardzo ciężki wybór. Brać legendę z lepszym (chyba) amorem i ramą czy zainwestować w hydrauliki i lepszy napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gary wcale nie ma lepszego amora, ponadto ma nietypową geometrię i trzeba zakładać amory specjalnie dla niego produkowane, więc kiedy zapragniesz np. zmienić amortyzator będziesz miał problem.

Ale wybór (koniecznie po jeździe próbnej) zależy oczywiście od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojeździłem trochę po sklepach. Garego widziałem i nawet przymierzałem ramę 21'. Jednak z tego co sprzedawca mówił dla mnie odpowiednia byłaby rama 23' której jednak chyba nie dostane. Tractiona niestety nie miałem okazji przymierzyć ale patrząc na jego geometrie tam 21' bym mi chyba w zupełności starczyło. Do Garego trzeba specjalnych amorów?! Tego akurat nie wiedziałem. Hmm... na razie czekam na informacje od sprzedawcy co do tego Tractiona - zobaczymy, pomyślimy. Jednak na 100% będzie to 29er. Więcej żadnych 26' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra rower zakupiony. Wybór padł na Authora i jestem bardzo z niego zadowolony. Nawet sztycy na maksa nie trzeba wyciągać. Tak więc dla wysokich osób zdecydowanie polecam 29'era bo różnica jest olbrzymia. Dzięki wszystkim za porady i przekonanie mnie jednak do "troszkę" większego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...