Skocz do zawartości

[nabijanie sterów] jaki smar?


berkas97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jutro będę montował stery, technikę usunięcia obecnych już mam opracowaną. Teraz tylko pytanie odnośnie wbicia w ramę. Jaki smar zastosować pomiędzy miski i ramę? Najlepiej jak by to było coś taniego i dostępnego w np. Leroy Merlin. Stery to FSA The Pig DH Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwykłego smaru plastycznego do łożysk tocznych zagęszczonego mydłem litowym. Z tego co pamiętam kupiłem go w Castoramie. Zanim przystąpiłem do działania włożyłem stery na kilka godzin do zamrażarki. Prasę zmontowałem sobie sam ze śruby metrycznej, podkładek i nakrętek. A Ty czym będziesz nabijał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berkas97 ŁT43 powinien być w LM albo w każdej stacji benzynowej po drodze. Nie zamrażaj go ani nic z tych rzeczy, po prostu posmaruj miski oraz główkę ramy wewnątrz i wszystko elegancko wejdzie.  Nadmiar wytrzyj i gotowe ;) Pamiętaj aby posmarować też dolną bierznię przed wbiciem na widlec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litowy się nada choć najlepszy do śrub i innych połączeń montażowych jest smar miedziowy.

Wbijanie - własnoręcznie wykonana prasa, prasa kupiona. Kawałek deski i młotek - deskę kładziemy na stery, a młotkiem walimy. Na odwrót też niby można, ale kiepsko idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanie, czy tą dolną bieżnię (co to?) nabija się na widelec też jakąś specjalną prasą? Przed tem w sterach a-head na kulkach nic nie miałem nabite na widelec. Jedynie miałem tam jakiś plastik, i na to kulki. Czy w maszynowych wygląda to inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba powariowali z tymi cenami. W centrum... no zawsze jest "serwis" w tym tam Intersporcie czy co tam jest w Browarze. Możesz spróbować tam na rogu Mostowej i Woźnej, może akurat będą mieli dobry dzień. Byłoby dużo łatwiej jakby się nie ograniczać do centrum. Jest Colex (też pewnie skasują niemało - to u nich normalne), na Ratajach parę sklepów jest, na Piątkowie, Eurobike na Starołęce. Bliżej centrum to na rogu Św. Czesława i Wierzbięcic jest bardzo dobry serwis i zawsze był niedrogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż za zaplatanie kół gdzie nie gdzie.

 

Nie mam pojęcia kto tam teraz robi - kiedyś robił tzw. Pan Darek, który przeszedł na ciemną stronę i pracuje teraz w Colexie.

 

To musiało być dawno, odkąd pamiętam robi tam cały czas ten sam człowiek. A ciemna strona mocy czemu? Chciałem do nich oddać koła do złożenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Colexie krążą różne opinie, głównie, że drogo co jest prawdą i że obsługa niefachowa, co jest częściowo prawdą. Znajomemu szefowa (tudzież żona szefa) zaplatała koła pod tarczę - jak wiadomo jest zalecenie żeby zaplatać je odpowiednio w takim wypadku, a zaplecione były dokładnie odwrotnie. Ale ma też zalety ten sklep - sprowadzą Ci wszystko co chcesz, ale nie zawsze jest to opłacalne finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...