Skocz do zawartości

[Opony] Chao Yang H-599


DEVILEK

Rekomendowane odpowiedzi

Rowerek dosc dlugo stal, po wygrzebaniu go, okazalo sie, ze opony w sumie jeszcze nadaja sie do jazdy, ale przod inny, tyl inny. Pojezdzilem na starych jakies 100 km i przejezdzajac kolo sklepu GoSport wstapilem na chwile. W czesci rowerowej moja uwage zwrocily opony, wygladajace na solidne i dodatkowo w niskiej cenie, ale firma totalnie nie znana. Po chwili dwie sztuki byly zapakowane w plecak, a ja smigalem do domu, aby zalozyc nowe nabytki.

 

Tak oto stalem sie posiadaczem opon CYT H-599, jesli cos to komus mowi ;) Google natomiast prawde Ci powie i okazuje sie, ze mialy one swoj test w bikeBoard 05/2010. Cena za jaka je kupilem, to 29 zl za sztuke, po obnizce z 39 zl.

 

Zakladanie : typowo domowe sposoby, bez lyzki itp. Wchodza w sumie calkiem latwo, po dobiciu powietrza siedza idealnie.

 

Pierwsza jazda po asfalcie : dosc glosny szum, ale kola nabite takze mocno, ile dokladnie nie wiem. Trzymia sie pewnie i nie czuc, aby latwo mozna bylo zaliczyc glebe. Kolejne wypady w teren jak i dalsza jazda po asfalcie daly mi poglada te opony. Obecnie przejechalem na nich jakies 700 km i zadowolony jestem z zakupu, ale sa takze ich minusy.

 

Opony raczej nie nadaja sie na swieze bloto, szybko je lapia i przez chwile trzymie sie ono w biezniku. Identycznie jest z piaskiem, nie pisze tutaj o plazy, ale terenie piaszczystym, trzymia sie owszem, ale nie mozna robic gwaltownych skretow itp ( dwa razy przez to bylby dzwon ).

 

Bloto utwardzone, tutaj daja rade, nie zabieraja go z soba, trzymia sie pewnie i mozna depnac bez obaw. Idac dalej ; lesne sciezki, kamienie, korzenie i tutaj problemow nie zauwazylem, oponki jada fajnie, nie czuc objawow hmm jak to nazwac niestabilnosci.

 

Mokry asfalt ; mowiac krotko jedzie sie pewnie, ale nie mialem ( odpukac ) mozliwosci sprawdzic ich w sytuacji zagrozenia, na takiej nawierzchni.

 

Co do cisnienia, na asfalt raczej staram sie miec je dosc twardo napompowane, chociaz wtedy znacznie potrafi zatrzasc tylem, gdy trafimy na dziure. W terenie ( lesne sciezki, kamienie ... ), staram sie trzymac raczej mniejsze cisnienie bo zbytnio wali po nich wszystko co napotkane. Dokladnej wartosci nie moge niestety podac.

 

Ogolnie zadowolony z nich jestem bardzo, cena super jak za to co sie dostaje. Troche dziwnie wyglada ich oznaczenie firmowe z boku :P Nikt tego nie zna i kazdy pewnie mysli, ze to gumy za 10 zl.

 

Aha waga wedlug testu i producenta to jakies 570g.

 

Dla zainteresowanych moge przeslac test z bikeBoard w formacie pdf. Realne fotki dodam jutro ;)

 

Pozdrawiam Dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki, z opoznieniem, ale za to z dodatkowym testem w deszczu i w terenie po deszczu.

 

convar758.jpg

 

convar759.jpg

 

convar771.jpg

 

Popadalo dosc i nie zapowiadalo sie na jazde dziaiaj, ale nie moglem w domu wysiedziec, pod wieczor wyskoczylem na rower z zamiarem pojezdzenia po lesnych sciezkach, lekkim blocie + oczywiscie asfalt.

 

Lesne mokre sciezki, korzenie nie sprawialy problemow, za to bylaby gleba przy ukosnym podjezdzie na jakby plyte chodnikowa ( wieksze z dziurami, lekko pochylone na podjezdzie w lasek ), oba kola objechaly i ledwo co udalo sie wjechac. Mokry piasek nie zrobil juz problemow, tak jak bylo to z suchym, spokojnie dalo sie przejechac. W 3/4 drogi zalapal mnie deszcz i musialem uciekac do domu ; tutaj oponu spisaly sie sadze, ze swietnie, dalo sie bez problemow przycisnac na "zaplakanym" asfalcie i nie wystepowaly obwawy o mozliwe cuda w wykonaniu kola przedniego, czy napedowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma robi nawet oponki 2,35" w takich cenach, nie przypomina absolutnie niczego:P Niektóre z Ciao jangów wyglądają nawet ciekawie jak się je na kolo założy, waga odstrasza, ale cena przyciąga.

 

Widzę ze nawet 3,0 jest w katalogu, i kolce... Może w przyszłym sezonie będzie tego więcej w Go sportach.

Edytowane przez hheniek1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbije :confused:

 

Chcialem dzisiaj kupic jeszcze jedna, bo napedowa juz troche zajechalem. Przod w stanie idealnym, ale tyl juz nie tak pieknie po 1.7k Km. Duzo jazdy po asfalcie zrobilo swoje i sie ciut starla. Zawitalem do GoSport, a tam pustka ; opon juz nie ma, ale wygrzebalem sobie cos nowego :confused: CYT H-557, czyli 26 x 2.35, troche mnie rozmiar odstaraszyl, ale z racji, ze mam zamiar jeszcze w nasze gorki sie wybrac, to zakupilem i potestuje. Cena oczywiscie 29 zl :P Martwi mnie natomiast to, ze guma taka troche miekka i moze sie drastycznie szybko zjechac na asfalcie. Jutro ja zwaze i fotki realne przedstawie.

 

oponaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...