Skocz do zawartości

[rower] Kross Hexagon V6 Axon LE vs. Kona Fire Mountain 2009


Wafel

Rekomendowane odpowiedzi

Kross Hexagon V6 Axon Limited Edition

Kona Fire Mountain 2009

 

- Napęd - Kross: Acera/Acera, manetki Shimano ST-EF60; Kona: Acera/Alivio, manetki Shimano Acera

- Amortyzator - Kross: Suntour AXON S-RL 100mm, lockout z manetki; Kona: RockShox Dart 1 100mm

- Hamulce - Kross: Tektro IO 160mm/160mm, klamki bliżej nieokreślone; Kona: Hayes MX4 Mechanical Disc (również 160 jak mniemam), klamki Avid FR-5

- Ramy - Kross: aluminium 6061; Kona: 7005 Butted Aluminum

...a także reszta osprzętu jak korby, piasty, obręcze itd.

 

Moje pytanie: Czy warto dopłacić te 300 zł?

 

 

 

@edit: Przepraszam za niedodanie nawiasu kwadratowego przed tematem, mea culpa. Czy mógłbym poprosić moderatora o dodanie takiego nawiasu z dopiskiem "Rowery"?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powietrzny. Wiem, że jest to już dość porządny amor, ale nie wiem nic o Darcie, dlatego min. proszę o pomoc.

 

A tylna przerzutka (Alivio, a Acera - niewiele, ale zawsze), manetki, hamulce, klamki (Avidy FR-5 na pewno lepsze niż no name'y :)) oraz rama? A także reszta sprzętu, której nie wymieniłem z imienia; co z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, aż dziś zobaczyłem ten rower w Intersporcie w Poznaniu. Alivio przód/tył i Tektro Auriga Comp 180mm/160mm za taką cenę to niezła oferta i co najważniejsze mają ramę 19" :) Co o nim sądzicie?

 

refresh

 

Nikt nic nie wie, czy nie chce powiedzieć? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po dobłębnym przemyśleniu wszystkich za i przeciw i przespaniu się z tą myślą, wybiorę Genesisa.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość do mnie :icon_mrgreen:

 

 

 

@Fenthin - Jakiś konkretny model tych manetek masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axon lepszy. Porownywalny/praktycznie taki sam co epicon. To tak zeby odpowiedziec na poprzednie pytanie :icon_mrgreen:

Nie, ten konkretny Axon Krossa to praktycznie to samo, co Raidon, ma praktycznie taki sam tłumik, taką samą komorę powietrzną i o dziwo - mniej więcej taką samą wagę, Epicon to już nowsza konstrukcja (podobnie, jak nowe Axony). Gdyby sprzedać tego XCM z intersportu teraz, póki nowy i dorzuć do tego te trzy stówki, to można kupić takiego Axona, jak w Krossie na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...