Skocz do zawartości

[10036g] Giant xtc by mjotka


mjotka

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem hamulce xtr br-m975 przód is F160/R140, tył R160. jeszcze do mnie nie dotarły ale liczę, że dojdą :thanks:

Mam tarcze 2x160mm, tył mi pasuje. Mocowanie przód pm.

 

Co lepiej zrobić:

1. założyć adapter is-pm pod tarcz 180mm (mam go dostać) / musiał być kupić tarcz sm-rt97 180mm

2. zmienić przedni zacisk na pm / musiał bym kupić zacisk xtr pm i sprzedać is

 

ewentualnie założyć tymczasowo zacisk na przód br-m485 z moich dotychczasowych hamulców, nie wiem czy by to grało.

 

Ja bardziej skłaniam się ku opcji 2, dwie równe tarcze, wystarczająca dla mnie siła hamowania i brak adapterów na przodzie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagę sprawdzałem na stronie waga rowerowa i mi jak najbardziej odpowiada, siła hamowania jestem całkowicie zadowolony nawet z br-m485, cena ciężko powiedzieć czy to "super hiper promocyjna" - 500zł już z kosztami przesyłki (używka w fajnym stanie).

 

Waga kilku popularnych hamulców, wzięte z wagi rowerowej. Moim zdaniem xtr wcale źle nie wypada.

 

Avid Elixir 5 526g

Avid Elixir CR 516g

Avid Elixir R 463g

Shimano br-485 670g

Shimano XT 563g

Shimano XTR 480g

Formula K18 496g

Formula K24 496g

Formula R1 343g

Magura Julie 524g

Magura Luise 536g

Magura Marta 456g

Magura Marta Sl 450g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mój rower nie będzie jednak jeździć na hamulcach xtr, hamulce miały 472g bez adapterów i śrubek, ale przód był pod IS, myślałem, że uda mi się dokupić używany zacisk PM ale jakoś się nie doczekałem i je sprzedałem dalej. Następnie kupiłem Avid Juicy four (520g)to była całkowita porażka, blaszki od klocków haczą o tarcze (xtr), muszą być do nich płaskie tarcze, dodatkowo przedni zaciski przy tarczy 160mm haczy o szprychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avid juicy 4?? Jeszcze takich nie widziałem... Sa soczki three, five oraz 3.5 (montowane w scootach) ale Czwóreczek nie widziałem :)

 

http://allegro.pl/av...1244822580.html

http://cgi.ebay.co.u...=635&kw={query}

 

 

@mjotka czy mi się wydaje czy sprzedajesz ramę?

Edytowane przez ukaniex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja powyżej jest moja (z avid juicy 4), rama wystawiona również, gdyby ktoś zdecydował się kupić ją w tej cenie to bym pomyślał na zmianie na coś lepszego, ostatnio bardzo spodobała mi się rama Scoot scale 30 lub 20 w zależności co by się trafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację, nigdy się nie przyglądałem 3, ale po fotkach jedyną różnicą jaką zauważyłem to pokrętło przy klamce w 4 (u mnie go niema, ale widać, że jest wyjmowane). Nawet by się wszystko zgadzało, zmienili model z 3 na 4, robiąc kosmetyczne zmiany i już jest coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zamierzam zmodyfikować napęd. Kupiłem korbę slx, kaseta i łańcuch pozostanie ta sama. Rozważam dwie opcje:

 

1. manetki Sram X.9 Trigger 3x9 + przerzutka tylna x.9, może później x.0

2. manetki XT sl-m770 + przerzutka XT Rd-m771, może bym zmienił na xtr 970

 

Co będzie lepiej pracować? Szukałem odpowiedzi w internecie ale nic konkretnego nie znalazłem. Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardziej odpowiada SRAM, a najbardziej z gripami

Oj tak, jedno z najlepszych połączeń jakie może być, w dodatku całkiem niezłe cenowo.

 

Ew. jeśli zdobyłbyś przypadkiem tanio zmieniarkę shimano - kup sramowskie gripy attack/rocket, od półtora roku używam i chodzi to całkiem dobrze.

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałem przerzutki tył Shimano i Manetek Sram Attack, ale to trochę co innego. Niby mam gripy (wielbię je) ale nie przerzuca to tak jak SRAM.

Sam mam dylemat, czy zostać przy Szimano i wydać tylko na manetki te ok. 200 zł(bo jeśli Szimano to tylko Rapidy, bo to inna praca jest) czy zmienić na Srama i wydać ok. 2 razy więcej.

 

Tą rewelację 'przyniosłem' od samego szefa AIRBIKE, więc Mikołaj wie co mówi... niestety ;/ bo kasety, łańcuchy, korby i hample Shimano robi całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są naprawdę fantastyczne.

Przestawić się trzeba ale szybkością działania przewyższają xtr 970.

Jakość gumy z jakiej są wykonane to pierwsza liga.

Trochę głośne ale biorąc pod uwagę wszystkie zalety to żadna wada.

Komfort wysoki.

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy dokupiłem kilka części:

 

Rame Giant XTC 3 M '09 1562g

Ścisk sztycy Giant 30g

Korbę SLX FC-M660 175mm 894g

Pedały XT PD-M770 346g

 

 

Brakuje:

 

hamulców

Rogów

Mostka

Manetek

Opon

Przerzutki przedniej

Sztycy

 

 

Aktualna rama jest dłuższa (górna rura) o ok. 2cm, zastanawiam się jaką sztycę i mostek powinienem zastosować. Uprzednio 120mm + offset sztycy 20mm.

Nie wiem jeszcze co z manetkami i przerzutką tylną, zmienić na sram'a czy nie.

Będę chciał jeszcze koła dopracować, najlepiej ust, ale w przystępnej cenie nic niema.

Mam przerzutkę przednią deore fd-m510 124g, ale nie wiem czy ją założyć czy kupić coś lepszego.

 

Planowana waga 10,2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przejście na gripy to ja nie miałem problemów, dlatego na nie zamieniłem. Gorzej u mnie jest z DC, to jest dla mnie nie porozumienie.

Według mnie zmieniaj, nie będziesz żałował ;)

 

Co do długości to może spróbuj sztycę bez offsetu i taki sam mostek jak miałeś lub sztycę z offsetem i krótszy mostek np 100mm, wtedy rower powinien być nieco zwrotniejszy (tak mi się zdaje).

 

Napisz jaki masz budżet na koła i ile ważysz?

 

Na pewno taka waga jest przerzutki przedniej? Jeśli faktycznie tyle waży i nadal działa to po co wymieniać? chyba że taki XT czy XTR ma lepszą sprężynę czy cóś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Koła może Mavici Crossride?

Wiem, że to nie ust, ale według mnie fajne koła.

Używam ich od paru sezonów i wszystko jest OK.

 

Mavic miał kiedyś Crosslandy, ale teraz nie ma ich w ofercie,

a one z tego co pamiętam były UST, ale kosztowały koło 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...