Skocz do zawartości

[rower] Kross level A6 vs. Unibike Flite


MajoG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozglądam się właśnie za rowerkiem i mam 2 typy:

 

Kross level A6 v-brake

Unibike Flite

 

Oba mają cenę katalogową w zasadzie taką samą.

No i właśnie mam dylemat, który wybrać.

 

Mam 178 wzrostu i wagę 87kg.

Jeżdżę głównie po lasach, niekoniecznie po utwardzonych szlakach.

 

Duchem jestem za Unibikem. Poprzednio miałem Unibika Fusiona i byłem w sumie zadowolony dopóki pięknego dnia mi go nie pociągneli.

Teraz chcę coś troszkę lepszego no i wybór padł na te dwa. Natomiast przeglądając forum wiele osób poleca levele, w sumie tez mi się podoba.

 

Tak na szybko patrząc to chyba flite ma w miarę ok hamulce natomiast A6 amor.

Prosiłbym o jakieś porady za i przeciw tych dwóch rowerków.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorek we Flicie jest za miekki pod twoją wagę.

 

Bierz krossa lub MBike Renegade 0.6 który ma amorek powietrzny i ustawisz go jak chcesz.

 

Renegade 0.6 trochę nie ta półka cenowa.

 

A i jeszcze jedno, znalazłem różnice w specyfikacji w A6 model 2009 i 2010, np. amor 2009-Dart3 a 2010-Dart2, manetki 2009-Shimano Deore Deore SLX a 2010-Shimano Deore SL-M590. Czym różnią się te komponenty?

Poza tym warto brać model 2009 za tę kasę LINK, czy lepiej wziąć model 2010 w sumie za 4 dychy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubaka, pisałem o rowerach wymienionych przez MajoG...

 

MajoG, lepiej wziąć model 2009, jest tańszy jak piszesz i ma lepszy osprzęt, to co zauważyłeś, Dart 3 jest trochę lżejszy od Dart 2 - jest z innych materiałów - i ma chyba manetkę od blokady. Manetka SLX jest lepsza od Deore, dodatkowo jest jest jeszcze różnica w przednich przerzutkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co??? :)

 

Kross ma lepszy osprzęt?? :)

 

 

:woot::D

 

Nie mów mi że SLX jest lepszy od XT

 

A co do amorów to różnica jest ogromna (na korzyść Mbike'a)

 

może się mylę ale kolejność w sh jest taka: dore, slx, dore xt, xtr... więc xt jest lepszy od slx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mbike renegade 0.6 na allegro jest po 2400 + gratisy

W takiej cenie to lepszy Expert za 2700 bo ma powietrzna tore z Motion Control, a nie SL na sprężynach, oraz hample za 800zł

Flite jest o tyle dobry że ma super hample, w przyszłości wymienia się amor na coś lepszego i ma się super rower!

Jak nie myslisz o wymianie komponentów w przyszłości to bierz Krossa A6 z Torą 318 za 2099zł z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wybór padł raczej na A6, tylko mam teraz dylemat co do rozmiaru, 18 czy 20. Wg tabelek na stronie krosa wychodzi że 18, ale nie wiem czemu mam obawy, że będzie za mały. Do tej pory jeździłem na 19 i było OK.

Jam myślicie, lepiej jak będzie ciut przy mały czy ciut przy duży. Czy pozycją siodełka (przód-tył) da się skorygować efekt za małej/dużej ramy (bez wymiany mostka)?

 

No i kwestia ostatnia. Czy kupując rower w internecie jest szansa wymiany roweru z nietrafionym rozmiarem?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra rowerek zamówiony.

Level A6 v-brake 2009 rama 18"

 

Dzięki za porady. Jak przyjdzie opisze wrażenia.

 

 

Noszę się z zamiarem kupna dokładnie tego roweru, a na t-bike jest promocja kup 2 za 1799.

szkoda, że nie zajrzałem tu wcześniej.

 

gdzie zamówiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...