Skocz do zawartości

[trasy] Mazowiecki Park Krajobrazowy


Gracek

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich wichurach w MPK jeszcze widać ich efekty, całkiem sporo połamanych drzew zalega na trasach, i to całkiem sporo, a niektóre jeszcze wiszą złamane wpół i chylą się ku upadkowi :P , że o takiej brzozie na czerwonym szlaku niedaleko Centrum zdrowia dziecka w Międzylesiu, która to zawisła na wysokości głowy rowerzysty nie wspomnę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza jazda jest najlepszym przykładem jak to plany mogą się bardzo rozminąć z rzeczywistością... Chciałem przejechać szlakami przez MPK z Józefowa do Marysina, a skończyło się na kawałku do Międzylesia. Dla zainteresowanych chcących dojechać z okolic Pragi i Bródna do MPK, to według mnie jedne z krótszych i lepszych tras.

 

http://www.navime.pl/trasa/216/Traska+do+MPK

 

a tak to miało wyglądać:

http://www.navime.pl/trip.xhtml?tripId=184&authKey=698544

 

Polecam taką rundkę szlakami, a szczególnie żółtym szlakiem tzw. żółtą percią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, wiosna wkrótce. Planuję wyskoczyć do MPK w marcu/kwietniu. I mam parę pytań.

Co ciekawego jest do zobaczenia w rejonie Otwocka, lasów osieckich. Czy jest coś ciekawego do zobaczenia w Ponurzycy i Celestynowie. Gdzie znajdę bunkry, i jakieś wydmy?

I czy był ktoś w zamku w Czersku? Będe jechał z Marysina Wawerskiego, żółtym szlakiem do Józefowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest naprawdę mnóstwo ciekawych miejsc, których opisanie zajęłoby zbyt dużo czasu.

Bunkry chyba najatrakcyjniejsze na Dąbrowieckiej górze (ostatnio zaczęli o nie dbać i nawet tablice informacyjne są), albo gdzieś pod Emowem (nie wiem dokładnie, bo nie byłem).

 

Moja ulubiona trasa do Czerska wygląda tak, że zanurzam się w las niedaleko ul. Armii Krajowej (Otwock). Wtedy można jednocześnie zaliczyć jezioro Torfy, bunkry na dąbrowieckiej i kilka innych, zmieniając jedynie kolory szlaków. Przy okazji pałac w Otwocku Wielkim, końcówka wzdłuż wałów aż do mostu w Górze Kalwarii.

 

Polecam zainwestować 9 zł w mapę MPK wyd. Compass. Na niej są zaznaczone nie tylko szlaki, ale też ciekawe obiekty typu zameczek w Zagórzu, nazwy poszczególnych wydm itp. Na drugiej stronie masa opisów poszczególnych miejscowości i szlaków.

 

Jak będziesz jechał daj znać, może ktoś się zabierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mape MPK mam wydawnictwa Express map, laminowaną.

Wybiorę się tam pewnie jakoś na wiosnę, może kwiecień? Już by podeschło po roztopach.

A czy most w kopkach jest ciekawy? Jest mi tam zupełnie nie po drodze, ale jakby była jakaś rewelacja to podskocze przy okazji. A w czarcim dole są jakieś głazy narzutowe. A wiesz może gdzie jest największe drzewo na mazowszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most sam oceń:

 

zdjecie,pelne,123524,kopki-most-linowy-nad-swidrem.jpg

 

cel8.jpg

 

Z tymi drzewami różne historie krążą ;) Największa sosna na obrzeżach Mińska Mazowieckiego, choć w tym roku coś tam odpadło po burzy i wysokość mogła ulec zmianie.

W MPK z kolei jest dąb Bartek Mazowiecki.

http://www.navime.pl/trasa/104

 

A tutaj trochę z okolic Czarciego Dołu, jak widać jest to po prostu taki łysy kociołek :

 

zdjecie,pelne,115923,czarci-dol-nr-2.jpg

 

zdjecie,pelne,115920,chwile-przed-czarcim-dolem.jpg

 

zdjecie,pelne,115924,droga-w-okolicy-czarciego-dolu.jpg

 

Co do głazów nie zwracam na to specjalnie uwagi, ale całkiem możliwe :)

 

No i jak zwykle bym się pisał na jazdę w mpk, ale najpierw muszę złożyć do końca rower :) Kwestia czasu, bo wszystkie części już są :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę kupić nowy napęd, opony, i koszulkę, oraz wymienić linki. A ta Dąbrowiecka góra to wysoka jest? Oczywiście jak na mazowsze.

Na most wyskoczę innym razem. Jak będe setny raz z kolei zaliczał mienię.

Ja tam lecę w kwietniu. Wliczając zamek. wyjdzie około 120km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pierwszy raz w tym roku byłem w MPK. Pomimo tego, że wczoraj padało, a rano sypał śnieg, jest sucho i przyjemnie. Tylko w jednym miejscu, na szlaku czerwonym w okolicach Międzylesia wylało bagno i musiałem się zawrócić.

Szczególnie polecam kultowy odcinek między Wesoła i Starą Miłosną biegnący prawie cały czas po górze (starej wydmie?). Jest szybko, wąsko i blisko drzewa, czyli wszystko czego potrzeba ;) Jeśli ktoś nie zna tej traski, to szczególnie ją polecam. Rundka w obie strony potrafi nieźle wymęczyć, szczególnie osobę bez kondycji po zimie :)

 

Poniżej nagrana ścieżka:

http://www.navime.pl/trasa/1360/Mazowiecki+Park+Krajobrazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...