Skocz do zawartości

[amortyzator] Sr Suntour AXON D-RL


amoniak

Rekomendowane odpowiedzi

W dziale amortyzator mam ;) w moim temacie

odkręciłem korek razem z amorkiem, kręciłem w stronę lewą i zauważyłem że takie żółte gówienko zaczęło się podnosić w korku dokładnie w korku, rurce przezroczystej) i dokręciłem i stop, wziąłem szmatę kombinerki i zacząłem odkręcać korek już z goleni ;)

Edytowane przez Ślawus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sprawa odbiega troche od tematu ale mam zagwostke smigam wlasnie na AXONIE D-LO i chciałbym go wymienic na cos ciekawszego i wiekszej kulturze pracy w oko wpadlo mi cos takiego http://allegro.pl/item296707199_nowy_rock_..._lemonbike.html prosze mi tylko powiedziec czy pd mase moich 85 KG nie bedzie zbyt wiotki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym bardzo REBE ale pokaż mi jakąs z piwaotami pod V-ki chodż moze w next miesiącu będa takową mieli w cetrum rowerowym  REBA SL Dual AIR 2007 jestem umówiony że jak coś to dostane cynk :) aż mi ślinka cieknie nie podoba mi się tylko ta manetka czy jest ona konieczna czy można to obejść i mieć wajche na koronie takie rozwiązanie lubie najbartdziej a może Wy mi podsuniecie jakiś pomysł na amorka do mojej masy pod XC i wadze oscylującej 1400 - 1700 gr oraz mojej ramy KTM Ultra Cross 2006 link poniżej:

 

[http://img247.imageshack.us/img247/7620/maszyneriaifd4.jpg

 

Serdecznie dziękuje za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do reby z manetka i pod V

http://allegro.pl/item300045660_rock_shox_..._lemonbike.html czyba ze 17 cm sterowki bedzie za mało to http://allegro.pl/item299096926_nowy_rock_..._lemonbike.html

Blokada na kierownicy jest wygodniejsza, nie trzeba sie schylac aby zablokowac, odblokowac a te 62g http://light-bike.com/forum/album_page.php?pic_id=3064 cie chyba nie zbawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam:

Mam pytanie odnosnie tego amortyzatora.Chcial bym wyjac elastomer.Teraz niewiem czy wystarczy ze odkrece oba imbusy z dolu i pociagne do gory?Czy odkrecic korek z lewej goleni i bede mial dostep od gory?Pytanie tylko jak odkrecic to pokretlo.Niechce nic uszkodzic.Waze 74kg i rower jest od taty(kellys magic-2005)przejechane ma 120km od nowosci.Wiadomo kupiony i stal w garazu.Teraz chce go troche pokatowac.Niewiem czy amorek jest zastany czy co.Ale bardzo slabo wybiera i wolno sie zbiera.Przesmarowalem mu golenie i dziala ciut lepiej.Jak caly sie powiesze na kierownicy to moze ma te 100mm skoku.Ale bardzo twardy jest w w pierwszych 3 cm skoku.Prosze o rade.Najchetniej zalal bym go olejem,wyjal elastomer i mial swiety spokoj jak niekotrzy pisali w temacie.Ale niewiem jak za bardzo zalac(czym i do jakiego poziomu i gdzie to wlac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • Mod Team

Cześć!

1.Mam problem z moim axonem , prawie wogóle nie wybiera nierówności , a poza tym bardzo wolno "wraca" gdy go docisnę i jest bardzo twardy.

Ma 160 km przebiegu , nigdy nie był otwierany.

2.Mam 80 kg , wyjąć elastometr , może to coś pomoże ?

Po co zadajesz to samo pytanie w dwóch miejscach? To jest dział Testy Amortyzatorów- nie rób bałaganu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Mod Team

W jakim sensie nie masz blokady? Nie działa czy masz wersje Axona bez możliwości blokowania skoku?( co zresztą byłoby dziwne) Od 2005 roku wszystkie Axony mają blokade skoku włączaną albo na goleni albo z manetki. Jeśli blokada Ci nie działa to prawdopodobnie wymienić tłumik. Który masz rok Axona? Z drugiej strony jeśli masz manetkę to po co chcesz kupic manetkę od Foxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu pokazuje o co mi chodzi ,nie mam tej czarnej obudowy , z mojego amora tylko bolec wystaje. Dokładnie modelu nie znam. zdjecie.jpg

 

 

 

 

 

Tak to wyglada u mnie ,a model to chyba Axon D-RL. Sorry za jakos foty ale robione kalkulatorem inaczej zwanym telefonem. DSC00009.jpg

Edytowane przez radeksz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Się obawiam,że pozostaje tylko czatować na Allegro. Ewentualnie możesz zapytać dystrybutora- firmę Eurobike- ale nie liczyłbym na cud. Wydaje mi się,że podobna obudowę blokady maja Raidony 2008. Czy jak wciśniesz bolec amorek się blokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wcisnie to blokuje, moze sam zrobie recznie blokowane. Pisałem do firmy srsuntour.pl dystrybutora ale nie odpisuja. Zobacze z eurobike. Dzieki za odpowiedz.

 

 

Eurobike ma serwis suntour moze maja cos takiego w jakis starych czesciach.

 

 

Manetka wyglada tak DSC00010.jpg

Edytowane przez radeksz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale zapomniałem że napisałem w tym wątku... Ale bystry chłopak jesteś, bo to co wymyśliłeś to w 100% to samo o oryginał :)

 

Ale za to ja mam problem-blokada sprawna, ale amor MUŁ!!!

 

Rozebrałem, wyczyściłem, wyjąłem elastometr i zalałem olejem - 30ml na lagę. Efektem jest tłumienie olejowe- chodzi lżej niż przed remontem(wtedy nie ledwo co działał) ale to nie jest to... Wylałem olej- chodzi troszkę lżej ale i tak lipa.Chyba, żę tego oleju trzeba wlać więcej, ale wydaję mi się ze wtedy będzie miał jeszcze większe sprężanie(mniej miejsca na powietrze). Wyjąłem tłumik z prawej goleni i zostawiłem samą sprężynę...nadal twardy. Chyba wyjmę sprężynę, wsadzę sam elastometr żeby nie dobijało i zostawię sam tłumik. Niestety mam problem jak to zrobić, bo nie mogę 3 raz odkręcić korka z golenii ze sprężyna bo nie mam klucza do korków i jest już objechany. Ma ktoś pożyczyć? Jak nie to pojadę do serwisu, pożyczę na chwilkę i wyjmę tą sprężynę na próbę.

 

Ale że to wątek o opiniach to muszę coś napisać o nim:

 

- nie łapie żadnych luzów

- anoda dobrze się trzyma

- za twardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sie dowiem czy gosc w serwisie bedzie mial ten element bo wraca z chorobowego, jesli nie to robie to sam tzn. nie mam zaplecza ale mam osobe ktora potrafila by cos takiego stworzyc. Jak ktos potrzebuje to prosze, mozna kopiowac moj pomysl. Mozna sie odezwac to wytlumacze dzialanie i mniej wiecej o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej będzie wykonać obudowe w której będzie poruszał sie ten klin naciskający blokade...

 

Ja przed chwilą odkręciłem jednak ten korek ze sprężyną. Niestety bez sprężyny jest za miękki... nie wiem co zrobić-skrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej obudowa nie bedzie problemem , wystarcza dwa otworki na srubki do przykrecenia i prowadnica dla klina , nie jest to jakas nadzwyczajna konstrukcja, tylko klin musi byc odpowiedniej dlugosci zeby zalaczal blokade po pociagnieciu go linka.

 

A z twoim problemem nie jestem wstanie doradzic bo nie rozkladalem jeszcze amora.

 

vvv.jpg nie ma to jak profesionalny program graficzny typu paint ,zreszta schematy elektroniczne tez w tym robilem.

Edytowane przez radeksz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...