Skocz do zawartości

[piasta] center lock


Chaosek

Rekomendowane odpowiedzi

Są 2 standardy mocowania tarcz. IS, czyli tarcza dokręcana na 6 śrub i CL (CenterLock) standard Shimano, tarcza jest przykręcana takim pierścieniem, kluczem takim wpustowym, chyba to jest nawet ten sam co do kaset, ale to tego nie jestem pewien bo nie miałem jakoś nigdy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 standardy mocowania tarcz. IS, czyli tarcza dokręcana na 6 śrub i CL (CenterLock) standard Shimano, tarcza jest przykręcana takim pierścieniem, kluczem takim wpustowym, chyba to jest nawet ten sam co do kaset, ale to tego nie jestem pewien bo nie miałem jakoś nigdy okazji.

 

Tak w zdecydowanej większości jest to klucz do kaset.

Przy należy przypomnieć że tarczę IS (6 śrub) można założyć do piasty CL przez adapter a odwrotnie czyli tarczy CL nie założysz na piastę IS (6 śrub).

I jak już przy adapterach jesteśmy to adapter mavica do crossridów przykręca się dla odmiany kluczem do suportu HTII niestety nie kluczem do kaset :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w zdecydowanej większości jest to klucz do kaset.

Przy należy przypomnieć że tarczę IS (6 śrub) można założyć do piasty CL przez adapter a odwrotnie czyli tarczy CL nie założysz na piastę IS (6 śrub).

I jak już przy adapterach jesteśmy to adapter mavica do crossridów przykręca się dla odmiany kluczem do suportu HTII niestety nie kluczem do kaset ;)

Z tego co pamietam to piasta Saint tez jest przykrecana za pomoca klucza do HT2, a cala reszta to klucz to kaset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że za 50zł to nie kupić, żadnej dobrej piasty pod tarczę (mam na myśli, takie na łożyskach maszynowych). Najtańsze co może kupić, to np. piasty Novatec'a D041SB (przód) i D142SB (tył), chociaż jeśli chodzi o tył, to byłoby lepiej jakbyś kupił D042SB, ma 4 łożyska, a nie tak 142 tylko 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...