Skocz do zawartości

[Ból pleców ]


Suja15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!!

W ostatnim czasie kupiłem sobie swój wymarzony rower Meride Matts 40v , ale jest jeden problem mam 177cm wzrostu i warzę 58kg i po jakimś 1km moze 2km zaczynają mnie boleć ręce i plecy <najbardziej>. Na starym rowerze nigdy mi sie cos takiego nie przytrafiło. Rama mojego rowerku to 20cali czyli 0.5m. Mam jeszcze jeden problem ostatnio upadłem na rowerze dosyc mocno i przerzutka tylna walneła mi o ziemię przy czym skutki tego takie że skrzywił mi sie wózek przerzutki tylnej. Można to jakoś wyprostować ??? Czy koniecznie kupować nowe przerzutki <Rower ma jeden dzień>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kierownicy za dużo nie podniesiesz bo skończy się sterówka. Może krótszy mostek pomoże (ale bez przesady bo rower będzie nerwowy), mostek z większym kątem albo mostek z regulacją kąta. Mozna jeszcze siodełko trochę przesunąć do kierownicy. Nie ma złotego środka. Najpierw kombinuj bez wydatków. A tak swoją drogą zakup na zapas (20") to nie najlepszy pomysł. Nawet na 18" byś spokojnie pomykał myślę że do 1,9m wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz byla 17 i 20cali bo nie mieli innych w sprzedaży a akurat byla atrakcyjna cena 1300zł za Meride Matts 40v . A może wiecie jak się da podnieść kierownice w tym rowerze ?

Musisz kupić inny mostek, albo z większym wzniosem albo regulowany coś w tym stylu http://www.allegro.pl/item1069324755_mostek_ahed_kalloy_alu_na_1_110_lub_90_mm.html innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

EDIT: mostek z posta wyżej jest na rure 1" :[

Dlatego napisałem "coś w tym stylu", żeby wiedział o co chodzi i czego ewentulanie ma szukać, być może wygląd go nie zachęci i wolałby od razu mostek + duży kąt. Za duża rama zniechęci Cię, nawet wyżej ustawioną kierownicą według mnie tego nie poprawisz, bo tutaj pozostaje jeszcze długość ramy, sylwetka, zbyt krótki mostek jak ktoś wcześniej napisał sprawi że rower będzie nerwowy. 19" to ja mam przy wzroscie 192cm, ale szukam powoli jakiegoś 20"/21" - brakuje mi własnie długości. Stary rower miał amortyzowaną ramę czy sztywną jak obecny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary rower to był Longway z supermarketu jakieś amo tam miał. Tata mi podsuną pomysł abym zniżył siodło jak tak se smigam i kupił podsiodło z takim wychyleniem do przodu .

http://motoallegro.pl/item1084497818_okazja_rower_gorski_26_pilne_tanio_shimano.html - jeżeli miałes podobny rower to nie dziwne, że plecy Ciebie bolą, ten rower, tzn pseudo rower, miał niezły bujacz z tyłu, teraz plecy są narażone na brak "sofy" pod tyłkiem i takie są efetky, miałem to samo 2 lata temu kiedy z makrokeszowego pseudo fula przesiadłem się na obecny rower, u mnie plecy się przyzwyczaiły po około 5h jazdy/ 4 dniach. Oczywiście problem z duża ramą pozostaje, ale teraz przybrał on nieco inny wymiar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche nie do konca taki xd ale wiesz rama to tam maly problem bo rozmiar sie mierzy jakos ze sie staje tak aby krocze znajdowalo sie na rama i sie podnosi i ma byc 15cm a u mnie jest z 10-13cm wiec mozna powiedziec ze jest malo za duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche nie do konca taki xd ale wiesz rama to tam maly problem bo rozmiar sie mierzy jakos ze sie staje tak aby krocze znajdowalo sie na rama i sie podnosi i ma byc 15cm a u mnie jest z 10-13cm wiec mozna powiedziec ze jest malo za duza.

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?kol=9&gr=104&id=925 - tutaj nie chodzi tylko o odległość górnej rury od krocza, ale o długośc własnie tej górnej rury czyli wymiar AH (po prawej stronie geometria ramy), bo to wymusza pochyloną sylwetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ramy to jedno, drugą sprawą jest to, że po przesiadce z makrokesza z amortyzacją z tyłu (swoją drogą chyba wreszcie zrozumiałem po co to - z przodu zazwyczaj montowany jest jakiś Zoom, który w ogóle nie działa, więc niech przynajmniej tył się ugina) i siodełkiem typu "kanapa" początkowo występuje uczucie niewygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tamtem nie mial amo z tylu ale juz rozkminilem czemu tak jest bo stary miał taką kierownice http://allegro.pl/item1069716958_kierownica_dartmoor_m_gun_2_super_cena_nowa.html że była zgienta a teraz mam taka prostą http://allegro.pl/item1069743640_kierownica_biplight_560mm_25_4mm_31_8mm.html . Myslicie ze to ta przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie o to czy w starym rowerze była amortyzowana rama czy sztywna odpowiedziałeś "Stary rower to był Longway z supermarketu jakieś amo tam miał." z czego można było wywnioskować, że miał ramę amortyzowaną. Skoro jednak piszesz, że nie miał, zapewne chciałeś powiedzieć tylko, że miał amartyzator z przodu. Ale mniejsza o to.

 

Gięta kierownica lekko Cię wyprostuje, więc może pomóc, ale ten Dartmoor jest za szeroki do XC. Ważna jest jeszcze jej średnica w miejscu gdzie styka się z mostkiem - kierownicy 31.8 nie wsadzisz do mostka pod 25.4 i na odwrót (choć tu przy wykorzystaniu adapterów jeszcze coś da się wykombinować). Jeżeli masz starą kierownicę i średnica pasuje, możesz spróbować, jak jeździłoby się na giętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolegą to on mowił ze to kwestia przyzwyczajenia po tygodniu jazdy bedzie dobrze chociaz on tak mowi ale czy to prawda ale odnosze wrażenie ze na starym rowerze mi sie szybciej i lepiej smigalo ale to chyba sie przyzwyczaje . Jak myslicie ?To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolegą to on mowił ze to kwestia przyzwyczajenia po tygodniu jazdy bedzie dobrze chociaz on tak mowi ale czy to prawda ale odnosze wrażenie ze na starym rowerze mi sie szybciej i lepiej smigalo ale to chyba sie przyzwyczaje . Jak myslicie ?To prawda?

Musisz sprawdzić, wtedy się przekonasz, myśle że tydzień jazdy Ci na takim rowerze nie zaszkodzi, jeżeli będziesz jeździł po około 20km dziennie sam stwierdzisz czy ta rama się nadaje, szkoda że kupiłeś na wyrost - to nie było dobre posunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...