Skocz do zawartości

[ "lampka" ] Raven II


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koraniczne ale zwykłe, ludzkie i jak dotąd wszyscy admini i moderatorzy tego przestrzegają (i oby tak pozostało...)

Wasza jurysdykcja kończy się w chwilą wejścia na inne forum i nie będziesz nam dyktował, które tematy mamy usuwać a które mamy zostawiać.

Tyle w tym temacie. Dalej toczymy tylko merytoryczną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba nic się nie dowiesz.

Na stronie lumont jest mail do Maćka, ale nikt nie odpowiada.

Na różnych stronach, na preclu i innych, regularnie pojawiają się tematy tego typu :

 

http://groups.google.pl/group/pl.rec.rowery/browse_frm/thread/f89b9a20e5216c43/89d69ecfb77d1f3b?lnk=gst&q=raven#89d69ecfb77d1f3b

 

I tak od pół roku. Niestety poza zdjęciami które pokazał Lookas46, nie znam ani nie słyszałem żadnego innego użytkownika tej lampy, a chętnie bym poznał, zobaczył zdjęcia jak to świeci i poczytał wrażenia z działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety osoby, które chciały kupić Raven 2 straciły cierpliwość. Sprawa została zgłoszona na policję.

 

Tutaj jest wątek z precla: http://tiny.pl/h77js

 

Smutna sprawa :( Z jednej strony pozbawia złudzeń a z drugiej potwierdza

tylko, że jeżeli cokolwiek jest nie tak to należy od razu iść na policję.

 

Raz w życiu zrobili mi wała na alleprowizja ale kase odzyskałem dokładnie po

roku. Bez względu na wszystko trzeba takie sprawy zgłaszać. Policja jest

nieruchawa początkowo, ale kiedy maszyna się zacznie kręcić to naprawdę

działa.

 

Dobrze, że napisałeś tutaj aby ludzie brali od Ciebie numer sprawy i

komendy - to jest ogromne ułatwienie i powinno znacznie przyśpieszyć cały

proces.

 

Raven 2 a zwłaszcza zachowanie Czarnego Kruka to nic więcej jak jedno

wielkie rozczarowanie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh a ostrzegaliśmy od początku :( Mam nadzieje że teraz innym okiem spojrzycie znów na światełka ;)

 

Smutne że tak wiele osób zapatrzonych było ślepo w kłamstwa tegoż człowieka.

W TYM MIEJSCU CHCIAŁBYM JASNO NAPISAĆ, ŻE RAVEN I MACIEK TO ROZCZAROWANIE ALE NIKT NIE ZAPOMNIAŁ W JAKI SPOSÓB FORUM ŚWIATEŁKA POTRAKTOWAŁO MACKĄ I JAK SIĘ CAŁA SPRAWA ODBYŁA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy bikerzy, sami stwarzacie problemy wyszukując nie sprawdzone projekty i nie do końca sprawdzonych konstruktorów/sprzedawców, może lepiej kupić coś nieco mniej wypasionego ale sprawdzonego, lub bardzo dobrego i trochę droższego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy bikerzy, sami stwarzacie problemy wyszukując nie sprawdzone projekty i nie do końca sprawdzonych konstruktorów/sprzedawców, może lepiej kupić coś nieco mniej wypasionego ale sprawdzonego, lub bardzo dobrego i trochę droższego  :thanks:

 

Drogi bikerze, zdaje się ze nie pamiętasz albo nie wiesz, że projekt lampy Raven 1 byl zrealizowany i osoby używają tej lampy do dnia dzisiejszego będąc w pełni zadowolenia z tego jak świeci. Maciek sprawdził się przy pierwszej produkcji i nic nie wskazywało na to, że coś będzie nie tak przy drugiej i sam chciałem ją kupić, ale postanowiłem z tym poczkać do jesieni.

 

Co do kwestii "mniej wypasionego ale sprawdzonego" pachnie mi to kryptoreklamą (rodem z forum światełka) Bociana i jego produktow, które owszem są i można je kupić ale też było kilka F**k upów i znalazłoby się kilka ale do sprzedawcy. U siebie na stronie opisałem Bocialarke 2.0 i w konkluzji wspomniałem o co mi chodzi. 

 

Z resztą każdy widzi, że na forum światełka była cicha walka pomiędzy Storckiem a Ravenem 2 tyle, że bocian ma tam chordy swoich fanów którzy zanegują każde słowo krytyki w stosunku do jego produktów. 

 

Maciek zrobił to co zrobił i nie dziwie się, że ludzie poszli na policję - tez bym poszedł żeby odzyskać to co jest moje. Po raz kolejny podkreślę, że dla mnie forum światełka to niesmak po całej sytuacji i nie podzielam opinii jego użytkowników, że od początku chodziło tylko o to żeby ustrze ludzi przed naciągaczem Czarnym Krukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi bikerze, ten projekt umarł, więc po co na siłę ożywiać trupa, osobiście sam sobie zrobiłem lampkę więc nie muszę zachwalać niczyich wynalazków, a jak ktoś nie potrafi zrobić, to można kupić to , i po sprawie (bez płaczu , że ktoś oszukał i innych żali):

http://www.bike-x-perts.com/product_info.php/products_id/244872

 

PS.

Osobiście uważam, że lampa 10W z wbudowanym 1 aku to bardzo zły pomysł, jak ma się taką lampę i jedzie w terenie, to nie po to żeby ograniczać jej moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi bikerze  projekt umar w chwili kiedy pierwsza osoba złożyła doniesienie na policji jednakże powstały dwa czy trzy egzemplarze czyli, mocno naciągając, można by zaryzykować stwierdzenie że lampa jako taka powstała. Rzecz jasna wszystko to co odbywało się naokolo tego jest niedopuszczalne i teraz pozostaje nam czekać na info co się dalej dzieje.

 

Niestety ja sobie lampy sam nie zrobie więc korzystam z gotowych produktów. BTW dzięki za link - nie znałem tej lampy a może się przydać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy bikerzy, sami stwarzacie problemy wyszukując nie sprawdzone projekty i nie do końca sprawdzonych konstruktorów/sprzedawców, może lepiej kupić coś nieco mniej wypasionego ale sprawdzonego, lub bardzo dobrego i trochę droższego :)

rulez, plis, lubie cie, ale nie pisz rzeczy od rzeczy, będąc święcie przekonany o nieomylności swojego osądu - zanim sie go wyda tak kategorycznie wypadałoby się zapoznać z tłem sprawy, bo jak ci napisano argument o niesprawdzonych projektach jest zwyczajnie śmieszny w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TYM MIEJSCU CHCIAŁBYM JASNO NAPISAĆ, ŻE RAVEN I MACIEK TO ROZCZAROWANIE ALE NIKT NIE ZAPOMNIAŁ W JAKI SPOSÓB FORUM ŚWIATEŁKA POTRAKTOWAŁO MACKĄ I JAK SIĘ CAŁA SPRAWA ODBYŁA. 

 

również mam podobne wnioski... biorąc pod uwagę całokształt działalności Maćka poprzedzający incydent z R2 bardziej skłaniam się do tezy, że coś się wydarzyło niż tego, iż chłopak kieruje się kłamstwem i chęcią wyrolowania kupujących.

 

pozdrawiam,

geos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

również mam podobne wnioski... biorąc pod uwagę całokształt działalności Maćka poprzedzający incydent z R2 bardziej skłaniam się do tezy, że coś się wydarzyło niż tego, iż chłopak kieruje się kłamstwem i chęcią wyrolowania kupujących.pozdrawiam,geos
Wydarzyło czy nie sposób w jaki cala sprawa się odbyła jest skandaliczny po prostu. Maciek miał szanse na to żeby to wyjaśnić, zrobić cokolwiek żeby wytłumaczyć co się stało a zamiast tego udał, że go nie ma. Bez względu na to jak to się skończy wszystko to reputacji nie odbuduje na pewno. Szkoda bo R2 zapowiadała się smakowicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak ci napisano argument o niesprawdzonych projektach jest zwyczajnie śmieszny w tym przypadku.

Dobrze, projekt jest sprawdzony i nie do końca funkcjonalny, zasilanie 1 aku lampki o takiej mocy to moim zdaniem zły pomysł, kupuje się ją raczej do użytku w trudnych warunkach, więc jeśli wybieram się na nocną jazdę górskim szlakiem to nie po to żeby ograniczać moc lampki, a jeśli jej nie ograniczę to nie dotrwa do końca wycieczki, a obciążanie plecaka dodatkowymi akumulatorkami i wymiana w trasie to średni pomysł. Inna sprawa jeśli ktoś kupuje dla szpanu, wtedy argument o mało pojemnym zasilaniu nie ma znaczeniai i nie ważne czyj yo jest projekt, pana X czy Y :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez  niestety nie miałem przyjemności testować ravena w ogóle, ale zmiana aku w latarce to nie jest jakiś problem dla mnie i nie uważam żeby to było uciążliwe. Mam nadzieje, że kiedyś popróbuje systemu z aku na kablu i np na ramie. Bardzo podoba mi się motyw z wydłużonym czasem świecenia w trybie max :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie stresuję, akumulatorki wystarczają mi na 9 h full mocy , nie musę niczym obciążać plecaka , i kombinować.

 

PS.

Bocialarka jest jak dla mnie za słaba, stary już jestem i potrzebuję dużo światła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie stresuję, akumulatorki wystarczają mi na 9 h full mocy , nie musę niczym obciążać plecaka , i kombinować.

 

A jakiej lampy używasz? Samoróbki czy coś gotowego?

 

Bocialarka jest jak dla mnie za słaba, stary już jestem i potrzebuję dużo światła B)

 

Dla mnie jest ok, choć mocą nie poraża :) Nawet nie wiesz jakiego nerwa miałem jak po kupnie 2.0 pojawiła sie dużo mocniejsza 3.0 <killer> Bocią zostawiam, ale myśle o czymś naprawde mocnym na kiere z jakiś gotowych rozwiązań. Pewnie poczekam na storcka 2 albo coś w ten deseń. Raven 1 świeci bardzo dobrze, ale co z tego skoro było mineło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...