Skocz do zawartości

[9989g] Merida HFS by kosciczek


kosciczek

Rekomendowane odpowiedzi

XC ale dane były do siebie zliżone i tak jak pisałem wcześniej raczej nie do końca prawdziwe, ale dzięki za link.

Fludi moja rama to 20' bo po przymiarkach do Meridy 18' czyłem się jak na psie. ;)

 

Myślę że rama jest odpowiednia tylko przy dłuższych przebiegach dokucza mi ból pleców i karku i myślę że krótszy mostek może pomóc bo trochę wyprostuje sylwetkę. Gdzieś kiedyś czytałem że rowery do ścigania muszą być nie wygodne, aby szybciej dojechać do mety i może coś w tym jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dłuższych przebiegach dokucza mi ból pleców i karku

Z mojego bolesnego doświadczenia - za nisko kierownica i/lub za duża odległość od siodełka. Jeśli używasz roweru bardziej na co dzień i bardziej na długie dystanse niż do XC, to (bolesnych doświadczeń cd) myślę, że jednak pomiar dla AM byłby bliższy prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem :icon_confused: Tyle, że nie ma co się bawić w kalkulatory, bo dla każdego wychodzi co innego...

Ja sam teraz w swojej A6 mam 20", ale jak w ostatnim czasie się podstawiałem pod Felt;y czy Author'y to 20" najbardziej mi pasowały 19" albo 19.5".

Jeśli chodzi o ból pleców, to całkiem możliwe, że tak jak mówi goldbloom, za nisko kierownica... Spróbuj na razie obrócić mostek na dodatni kąt, może będziesz miał trochę więcej komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu sprawdziłem jeden kalkulator na wrenchscience.com, gdyż od jazdy na rowerze bolały mnie plecy. Wstukałem wszystkie wymiary, i wyszło, że przy 182cm powinienem mieć rame 19,18" - mam 19,5 i sztyce 35 cm wysunieta na max. wysokość siodełka pokrywała się z tą ustawioną przeze mnie. Wyregulowałem siodełko, bloki i wyszło, że mam rower za długi o 4 centymetry. Więc zmieniłem mostek ze 120mm na 90mm i jest idealnie ;] Wkońcu mam idealną pozycje, pod kazdym względem. Gdybym zmieniał rower na pewno skopiowałbym ustawienia. I śmiało mogę polecić ten kalkulator, z wyjątkiem szerokości kierownicy, jaką podaje.

Mam też niezłego gotowca, którego krąży gdzieś na forum. Mniej wiecej pokrywa sie z moimi obliczeniami z wrenchscience.com

post-125260-0-95560300-1293909327_thumb.jpg

Edytowane przez Arek03170
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wielki dzięki za link Arek. Jutro będę miał więcej czasu to wszystko pomierzę i zobaczymy co wyjdzie. Tylko i tak myślę że jeśli nie kupię i nie pojeżdżę to się tak naprawdę nie przekonam.

W sprawie wagi to zrobię tak że kupię mostek SC Wing OS 100mm i do tego kierownicę New Ultimate i zobczę jak to będzie ze sztywnością kokpitu. Waga zejdzie o 50gram, a na wiosnę ośki do Cranków, a w poźniejszym czasie sztyca. Myślę że padnie na Masterpiece, ale nie wykluczam jakiegoś carbonu, może od Jarka "Luxtech". :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :)

kilka miesięcy temu ugadalem się ze Smudkiem by mi w czymś jako serwisant pomógł. był na rowerze a w nim rurka...

jesli bywasz Fludi w Mar-biku to możesz w rowerze Marcina zobaczyć sztyce Luxtecha. wykonanie elementów jarzemka bardzo niespecjalne. u Smudka choć widziałem wersje testową jest sporo lepiej.

samych rurek nie porównam bo niema jak. widząc jednak jak się przykłada do siodełek ( pierwsze jeszcze takie z przed ok roku nadal działa choć później pojawiły się nowe, solidniejsze pręty ) ufam że będzie to dopracowany produkt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wiedziałem ze dobrze mieć znajomości.:)

W takim razie zostaje tylko czekać i zobaczymy czym nas zaskoczy. Mam nadzieję że na wiosne będzie już gotowy i przetestowany sprzęt. :)

 

Mam jedno pytanie odnośnie śrub do mocowania zacisków hamulców i adaptera. Jak myślicie wybrać 15mm czy trochę dłuższe 20mm?? Teraz mam stalowe 4szt 20mm i 2szt skracanych na 17mm (do amora), ale może 15mm w zupełności wystrczą.

 

Wczoraj mierzyłem rower porównując go do gemoetri jaką podał Arek i wyszło że mostek powinien być krótszy o 15mm. Tak jak pisałem kupię mostek 100mm i się przymierzę, bo innej opcji nie widzę.

 

Merida teraz stoi rozkręcona i czeka na nowe części. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął dłuższe, zawsze można je troszkę spiłować :)

 

marsman, oj niestety dawno nie miałem okazji być u Marcina, bo od połowy listopada na rower nie wsiadłem, teraz jeszcze jest on w częściach, czekając na kilka nowych, więc dopiero najwcześniej na koniec miesiąca, gdzieś uderzę :) Co prawda sztycę chyba kojarzę, bo Marcin mi chyba właśnie Luxtech'a proponował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrać 15mm czy trochę dłuższe 20mm?? Teraz mam stalowe 4szt 20mm i 2szt skracanych na 17mm (do amora)

ale jakich śrub szukasz??

są dostępne tytanowe A2Z M6x18, aluminiowe Pro-bolty M6x16...

sam raczej nie ucinam śrub a na pewno nie tych widocznych stąd w mostku mam właśnie A2Z. złote chyba nie wyglądały by ładnie po skróceniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby oczywiście ti M6. Zdecyduję się raczej na LBS Precision w kolorze czarnym 20mm bo w Vincere nie mają na stanie w kolorze naturalnym.

 

Wczoraj zamówiłem mostek KCNC SC Wing 100mm 31,8 i zobaczę jak się będzie śmigało na krótszym mostku. Do tego zamówię kierownicę NEW Ultimate scandium, bo nic innego w podobnej cenie i masie nie przychodzi mi do głowy (oprócz Far and Near).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztycę chyba kojarzę, bo Marcin mi chyba właśnie Luxtech'a proponował...

proponował bo to musi być dobra rurka skoro wytrzymuje takie obciążenie...

 

dziś odwiedziłem Smudka w sprawie rurki dla siebie.

ta rurka której używał to 30,9mm. też takiej potrzebuje i z tym rozmiarem ( do ok 380mm długości ) nie będzie problemu bo forma już istnieje.

można pytać bo może w wolnym czasie wykona coś o tej średnicy ale na produkcje "masową" trzeba poczekać.

waga sztycy 30,9x380mm ale nie prototypu lecz dopracowanego następcy to ok 111g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje 31,6x350mm ale waga rozmaru który napisałeś powali (przynajmniej mnie) na kolana. Jaki podaje limit wagowy dla sztyc? Napisz ile Smudek sobie życzy za taką rurkę?

 

Ja co prawda będę myślał o sztycy bliżej wiosny i z takim mocowaniem, aby lubiło moje siodełko bo tego na pewno szybko nie zmienię i nie chcę go połamać (SLR XC Gel Flow).:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat podparcie jest bardzo duże :)

trudno mi powiedzieć coś o limitach czy cenie. prototyp dawał rade pod Smudem a jest on troche cięższy niż ja ( dziś ok południa 62,5kg ). rurka będzie miała wzmocnienie przed zagnieceniem w okolicy zacisku.

cena dla mnie też będzie inna. nie tylko przez te piwa które razem wypiliśmy :whistling: też dlatego że tytanowe śruby i "haczyki" dostarczam swoje.

kontakt znajdziesz na stronie. zapytaj Smudka o szczegóły może widząc zainteresowanie weźmie się wczesńiej za ten komponent:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marsman dzięki za info odnośnie sztycy, tylko szkoda że robi na 30.9mm ale na pewno niebawem do niego napiszę i się dokładnie dowiem co i jak z jego projektem/produktem.

 

Jak myślicie czy do rogów mogę użyć śrub alu czy działa na nie za duża siła podczas opierania się?

 

W najbliższych dniach rower powienien już ważyć o 60g mniej, ale zawsze pozostanie około 30gram aby był 9xxx :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Boplightami stosowałem alu śrubki i działały. kilka osób tak jeździ i żyje :)

jednak nie każdemu to odpowiada-łby wystają i mogą gnieść w dłonie. jest na to sposób a mianowicie odwrócnie rogów prawy-lewy :)

też nie każdy czuł by się pewnie stosując takie rozwiązanie.

jeśli chcesz mieć poczucie solidności możesz zastosować takie śruby http://vincere.pl/sklep/index.php?p22,sruba-m6x15-np-vincere-ti-bolts

seryjne śruby Boplighta to prawie 8g. zysk na tytanie niewielki ale gram do grama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tych śrubach myślałem i te nie będa na pewno wystawały. Sprawdzałem na alu z klamek i lekko przy moich PRO Sl wystawały, a te mają mniejsza główkę i powinno być ok. Wybiorę ti, bo nie lubię mieć czegoś o czym cały czas bedę myślał czy się nie złamie.

Tak jak mówisz zysk znikomy, ale gram do grama i się trochę nazbiera. :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dużo do magicznej granicy nie zostało. Nie dużym kosztem w zasadzie ciężko coś urwać. Może siodełka poszukaj. Tu masz pole do popisu, chyba że jest dla Ciebie bardzo wygodne a ze zmianą wiadomo jak jest. Może jeszcze blatów innych poszukać

 

Siodło moźe Selle, jak wystarczy Ci xp to ładną używkę za 150zl w Polszy znajdziesz. Ja za wersję tt w stanie super dałem 240. Blaty Extralite lub TA Specialities. Licznik jest doliczony do ogółu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...