Skocz do zawartości

[Piasta] Nowa piasta na tył


wilcek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę kupić nową piastę która musi mieć mocowanie na tarczę (6 śrub), 36 otworów na szprychy i obsłużyć kasetę Shimano SLX 9 rzędów. Kompletnie nie wiem jaka piasta będzie odpowiednia. Zależy mi na tym żeby nie była jakaś mego droga, nie musi być jakaś ultra lekka, ogólnie to ma spełniać powyższe wymogi, reszta jest nie ważna.

 

Pzd, wilcek :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też chętnie wysłucham doświadczonych w tej kwestii. Potrzebuję podobnej piasty, tylko chciałbym żeby ważyła odrobinę mniej niż 0,5kg Novatec i dobrze jakby była na maszynach, choć nie jest to wymóg konieczny.

A może ktoś wie gdzie znajdę DT Onyx na 36 szprych, tarcza 6 śrub, w wersji srebrnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem na Allegro i znalazłem coś takiego - allegro.pl/item993149308_nowa_piasta_tylnia_fh_m475_alivio_2009r, ogólnie to jest chyba całkiem całkiem.

 

No i jeszcze jedno pytanko mam, czy jak będę wymieniał starą piastę na nową to muszę szprychy nowe kupić? Te co mam teraz są ok i nie chciałbym ich zmieniać. Muszę tylko kupić sobie nowe nyple, koniecznie chce czarne - czy coś takiego będzie dobre - allegro.pl/item987419852_nyple_aluminiowe_dartmoor_czarne_od_m_r

 

Pzd, wilcek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Panowie ta Alivio naprawdę się nie nada? Teraz mam jakąś noname i spisuje się świetnie... zaznaczam że nie startuje w jakiś zawodach i nie latam po górkach... po prostu ma działać i tyle.

 

Pytanie też jaka jest Twoja waga i na ile ta piasta będzie obciążona i ile jeździsz.

Ja mam taką samą od 3 sezonów i nie narzekam a moja waga to 85kg a jeżdze głównie lasy/asfalt i czasami góry. Także myślę że będzie lepsza od tego co miałeś.

Ale wiadomo że to żaden cud technik i sam myślę o zmianie ale na spokojnie póki jeszcze działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, muszę w końcu zakupić tą piastę. Przypomnę że potrzebuje 36 otworów, mocowanie na tarcze (6 śrub) i możliwość zamontowania na niej tej kasety - SLX

 

Znalazłem takie coś:

 

http://allegro.pl/item986967395_novatec_tyl_maszyny_najtaniej.html

http://allegro.pl/item988953792_piasta_octane_one_orbital_tyl_36h_waw_a_trybik_pl.html

 

Czy się nadadzą? Pilnie proszę o odpowiedź :icon_mrgreen:

 

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...