Skocz do zawartości

[rower] jaki rower dla początkującego, ale wymagającego?


semper13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Jestem tu nowym użytkownikiem. Chciałbym wrócić do jazdy na rowerze. Wstyd się przyznać, ale ostatnio jeździłem w podstawówce. Wiadomo, pokolenie komunia = rower :-) Chcę kupić jakiś odpowiedni sprzęt, ale kompletnie się na tym nie znam. Mam zamiar jeździć po leśno - polnych ścieżkach, ale wiadomo, że asfaltem trzeba będzie do nich dojechać, nieraz pewnie spory kawałek. Kładę nacisk na jakość roweru, ale oczywiście nie chcę przepłacić. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar jeździć po leśno - polnych ścieżkach, ale wiadomo, że asfaltem trzeba będzie do nich dojechać, nieraz pewnie spory kawałek.

 

 

Zatem musisz wybrać coś z klasy MTB (xc) lub Cross. Przeczytaj sobie definicje - http://www.kross.pl/pol/products/index. Ogólnie Cross to rekreacja, a MTB bardziej sportowe podejście i techniczna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze próg cenowy :icon_mrgreen:

 

Jeśli chodzi o przedział cenowy, to najlepiej jeśli rower będzie kosztował poniżej 1500zł. Jestem jednak w stanie dać więcej, jeśli wyższa cena będzie miała "uzasadnienie jakościowe":whistling:

 

Co do klasy Cross - czy te cieńsze koła dadzą radę na leśnych korzeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower typy cross będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni. Do wycieczek rowerowych po utwardzonych drogach i ścieżkach jak najbardziej.

Rzuć okiem na rowery Meridy, dokładnie Crossway. Na allegro ceny są przystępne i spokojnie mieszczą się w Twoim przedziale cenowym. Sąsiedzi używają tych rowerków bardzo często organizując sobie wypady poza miasto i jak kiedyś z nimi rozmawiałem są bardzo zadowoleni.

 

jak byś się skusił na zakup po przez allegro to polecam najpierw pójść do jakiegoś większego sklepu rowerowego i tam przymierzyć się do danego roweru. Ewentualnie ponegocjować ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na rowery Meridy, dokładnie Crossway.

 

Wygląda ciekawie. Co polecilibyście na alternatywę tego roweru?

 

Tak w ogóle to na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie roweru? Jakość osprzętu? Materiały wykonania?

 

A co do allegro. Czy rowery tam sprzedawane są dobrej jakości, czy też można się natknąć na jakiegoś rodzaju podróby? Widełki cenowe są tam dość spore..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak byś się skusił na zakup po przez allegro to polecam najpierw pójść do jakiegoś większego sklepu rowerowego i tam przymierzyć się do danego roweru. Ewentualnie ponegocjować ceny.

 

Z tego co widzę to mieszkasz niedaleko. Mógłbyś polecić jakiś dobry sklep rowerowy w naszej okolicy? W oczy rzucaja się "dobre sklepy rowerowe", ale tam zdaje się nie mają Meridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gliwicach jest sklep firmowy MERIDA tu masz link z dokładnym adresem http://www.bikeatelier.pl/nasze-sklepy.aspx u nich możesz sobie dobrać odpowiedni rower do wzrostu i o ceny też możesz powalczyć :D

 

Słuchajcie, na co trzeba uważać wybierając rower w sklepie? Sprzedawcy często wciskają kity? Jak już wiecie jestem zielony w kwestii rowerów:) Najbardziej mnie zastanawia fakt, że z reguły sklepy mają w ofercie tylko parę marek. Więc siła rzeczy sprzedawca nie może być obiektywny w ocenie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Najbardziej mnie zastanawia fakt, że z reguły sklepy mają w ofercie tylko parę marek. Więc siła rzeczy sprzedawca nie może być obiektywny w ocenie/

I tutaj masz niestety rację - mało który sprzedawca doradzi rower którego nie posiada na stanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na ramę. Głównie na jej kształt. Jeśli jest okrągłą, zwykłą rurą, to jest wiele gorsza od rur robionych na bazie trójkąta itp. Często tego nie widać, ale jak kupujesz Meridkę to o ramę się nie bój. Później zwróć uwagę czy jest kaseta, czy wolnobieg. Wolnobiegu nie daj sobie wcisnąć. Później to osprzęt. Najlepiej żeby to było Shimano lub Sram(które może być droższe.) Jeśli chodzi o klasę to ja jestem zwolennikiem Acero i Deore, ale oczywiście inne też może być, ale one są stosunkowo tanie, ale dobre. Później na wagę(jeśli będziesz jeździł z nim pociągami, bo jak nie to nie ma większego znaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he to tak jakbyś porównywał plazmę lub LCD do starego TV kineskopowego :voodoo: Różnica w osprzęcie, wadze i komforcie jazdy jest ogromna <_<

 

Czyli w rowerach jest tak samo jak w samochodach? Tzn. wybieram markę i model oraz do tego wyposażenie?? Myślałem, że jeśli jest marka Merida i model Crossway, to jedynie co można wybrać ponadto to kolor. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi, nie będę się rozpisywał:wallbash: Jeśli jednak jest rzeczywiście tak jak piszesz to komplikuje to zakup. O ile na samochodach większość facetów się zna, to na rowerach już niekoniecznie;)

 

Jeszcze jedna sprawa techniczna. Który rodzaj hamulców jest najlepszy w klasie rowerów cross i MTB? Tarczowe czy V-brake?

 

Chciałbym jeszcze dowiedzieć się czy są jakieś marki rowerów szczególnie niepolecane, jak np. jakieś azjatyckie wytwory typu Tata w branży samochodowej? Pomijam tu oczywiście sprzęt hipermarketowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym was spytać jeszcze o zakupy waszych rowerów. Czy wszyscy korzystaliście z allegro? Jeśli tak to dużo kasy udało wam się zaoszczędzić w porównaniu z tradycyjnym sklepem?

Nie zawsze allegro jest najtańsze, w moim przypadku zaoszczędziłem ponad 350zł na rowerze, w sklepie 1250zł, ja kupiłem na allegro za 880zł :) więc rożnica jest, jednak niektóre sklepy mogły utrzymac atrakcyjne ceny na starsze modele, dlatego też allegro nie zawsze jest tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, na co trzeba uważać wybierając rower w sklepie? Sprzedawcy często wciskają kity? Jak już wiecie jestem zielony w kwestii rowerów:) Najbardziej mnie zastanawia fakt, że z reguły sklepy mają w ofercie tylko parę marek. Więc siła rzeczy sprzedawca nie może być obiektywny w ocenie/

Trzeba uważać na jeszcze jedną rzecz - rozmiar ramy. Sprzedawca będzie Ci prawdopodobnie próbował wcisnąć rower który ma na stanie, niekoniecznie w dopasowanym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z wujem na temat rowerów Cross. Powiedział, że w sumie są ok, z tym że bardzo trzeba uważać gdy na drodze zgromadzi się jakiś piach (np. w jakiś dolinach po deszczu). Twierdził, że łatwo o wywrotkę w takich sytuacjach jeśli jedziemy na cienkich oponach, i pod tym względem lepszy jest góral (MTB). Miał rację? Do tej pory nie jeździłem na cienkich oponach więc trudno mi się cokolwiek wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...