Skocz do zawartości

[1700zł] rower do XC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Noszę się z zamiarem kupna roweru. Zamierzam nim jeździć w głównie w mieście, ale także trochę w lesie, bez niepotrzebnych akrobacji czy innych wygibasów.

Kwota jaką chce przeznaczyć myślę zamyka się w górnej granicy 1700 PLN.

Mam 186 cm wzrostu i ważę około 86 kg.

 

 

Przejrzałem forum i interesują mnie następujące modele dwukołowców:

 

Wheeler Pro 39 2009

Kross Level A4 2009

Kross Hexagon V6 2010

Kross Level A2 XT 2009

Merida MATTS 40-D 2009

 

Który z nich polecacie, a może są jeszcze jakieś dobre o których nie wiem, a warto by było się im przyjrzeć?

Z tego co czytałem to hamulce tarczowe lepiej się spisują niż zwykłe zatem skłaniam sie ku kupna roweru z takim osprzętem.

 

Dziękuje za informację i pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli GŁÓWNIE jeździsz po mieście a do lasu OKAZJONALNIE to czy ja wiem czy tarcze takie dobre... cięższe w uzytkowaniu/serwisowaniu niż vałki, szczególnie hydrauliki, które czasem jednak trzeba odpowietrzać itp. natomiast V to ja raz ustawiałem bo mi troche ocierały, tyle że regulacja to jest 5 minut ;]

 

Co do rowerów, ja jako krossowiec oczywiscie stawiam na krossa :) Wheeler przekonuje tarczami, hydrauliki własnie, ale resztą już nie grzeszy. Jesli A2 XT vs A4 to raczej A4 ze względu na wage, która jeśli jest prawdziwa to da się zrzucić jeszcze min. 500g na tych klockach oponach ( a jeśli to cięższa wersja to może i więcej).

Hexagon.. jak dla mnie to też już lepiej dorzucić te 200zł :> Meridę raczej bym odrzucił bo wypada slabiej osprzętowo z reszta przykładów.

 

Poczekajmy na specjalistów :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli walka toczy się między Kross'em A4 a Wheelerem Pro39, chyba że ktoś zaproponuje jeszcze coś innego?

Dokładnie "walka" pomiędzy tymi modelami ze wskazaniem u mnie na Krossa, dlaczego? Lepszy amorek dla twojej wagi, super ramka, hamulce słabsze ale do miasta bedą wystarczające w 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się przejedź na obydwu, jeśli XCR nie będzie miał za dużego saga/nie będzie dobijać imo nie ma dużej różnicy w nim a Darcie, oba są budżetowe i oba przyzwoicie pracują tyle że Suntour jest bardziej miękki. Za wheelerem natomiast przemawiają hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Krossa A2 XT jest godny polecenia bo jak za tą cenę. Ale jak masz możliwość kupie A4(2009) to kup go ma większą tylną kasetę i jest trochę lżejszy. Dodatkowo A4 posiada blokadę skoku amora w kierownicy oraz trochę mało ważne ale jednak A2 XT ma fatalne siodło ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ten A4 w przecenie to 16" ramka, zatem jak znajdę to pewnie za około 2 tys. Z tego co zrozumiałem amortyzator Suntour będzie na moją wagę kiepski? Jak tak to ten Wheeler Pro 39 odpada także i w sumie jestem w punkcie wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No niestety ja tam nie widzę wielkości ramy :) ale nawet jeżeli to 18" to i tak jak dla mnie za mała, nieprawdaż ? (mam 185 cm wzrostu) Potrzebuje raczej 20".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja tam nie widzę wielkości ramy :icon_mrgreen: ale nawet jeżeli to 18" to i tak jak dla mnie za mała, nieprawdaż ? (mam 185 cm wzrostu) Potrzebuje raczej 20".

 

W tym sklepie masz ramę 20 A4 http://www.mudserwis.com/kross-level-a4-2009-p-58.html z tego co się orientuje już można ją dostać za 1700 - 1800zł a jak nie to A2 XT na ramie 21 http://www.mudserwis.com/kross-level-a2-xt-2009-p-61.html ja osobiście posiadam ramie 19 przy 168cm wzrostu i jest idealny a np ktm rama 19 jest na mnie za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1500 zł masz na alledrogo A4 z 2008 co prawda, ale jest ... rozmiary chyba raczej też powinny być rózne.

Róznica w ramie powoduje że A4 2009 za te 1599zł jest bardziej opłacalny od A4 2008 nawet za 1399 (czasami takie aukcje z taką ceną są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się już zagubiłem jeżeli chodzi o rozmiar ramy. Myślałem, że 20" to dla mnie w sam raz, a Wy tu piszecie o 18", jak to wreszcie jest? Jaki rozmiar powinienem wybrać decydując się na Kross Level A4, od krocza w dół mam ok 85 cm?

 

Rrobsonm, rozumiem, że negocjowałeś cenę bo normalna cena to 1999 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta tabela ci pomoże w wyborze tabrozrow.jpg

 

Już zerkałem na tą tabelkę, wychodzi na niej, że 18 w sam raz na moje krocze, zaś wzrost to 19-20. Chyba najlepszym sposobem będzie jak znajdę ten rower w stacjonarnym sklepie w Wawie i go przymierze, bo bez tego nie mam zamiaru kupować kota w worku za taką kasę B) Kojarzycie może w Wawie, gdzie mogę go zobaczyć? Myślę, że się na niego zdecyduje, tylko zostaje wybrać rozmiar ramy i negocjacja ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze proszę czy rama w modelu 2009 i 2010 różni się wysokością, aha i czy jak będę przymierzał któryś z tych roczników z amorkiem dart lub santour to też robi różnicę? Bo znalazłem kilka sklepów w Wawie, które mają ten rower tylko w różnych rocznikach i na różnym amorku. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojeździłem na nim (model 2010 rama 20") i jest spoko. Ale siodło ma okropne. 5 minut jeździłem i mnie 4 litery bolały. A jeżeli chodzi o ramę to 20" jak dla mnie jest ok jeszcze mam luz tak jak powinno być. Najpóźniej pojutrze kupuje go za 1700 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...