Skocz do zawartości

[pielgrzymka] III Rowerowa "Pielgrzymka" do Czestochowy!


Moloch89

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając archiwa śląskiego forum zauważyłem że była fajna tradycja co rocznej pielgrzymki do Częstochowy, w tamtym roku pomysł chyba upadł? Proponuje go reanimować. Jest już kilka osób chętnych

A więc data do ustalenia,( proponuje 10/11.04.2010)

Trasa Katowice-Częstochowa około 150km, proponuje w 1 stronę lasami a w drugą szosą.

Wyjazd około 8.00

przyjazd około 11-12.00

2-3godziny czasu wolnego(można iść na mszę/McDonald'u jak kto woli)

wyjazd z Częstochowy około 14-15.00

Powrót do Katowic około 18.00

 

Zapraszam wszystkich do udziału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mieć średnią 37,5km/h w najdłuższym przedziale, jaki podałeś. To trochę za dużo chyba. Średnia 25 po lasach na takim dystansie, to już chyba przesada, a dołożyć postoje jeszcze, to w ogóle.:)

 

Także chyba wyjazd o 6, dojazd 13.30 dojedziecie ze średnią 20km/h bez postojów. Ktoś złapię gumę, albo kogoś kurcz złapie, to powiedzmy 14.00, to i tak optymistyczny scenariusz.

2h wolnego, to mamy 16. Ludzie są nieźle zmęczeni, więc mimo szosy i tak pruć nie będziecie. Też 7,5h na powrót trzeba liczyć. Więc w domu będziecie np. o północy:icon_wink:

 

Powodzenia w uporaniu się z trasą.:P Za pomysł na taki wypad, powinno być takich więcej:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moloch89 dziękiza rozwiniecie tematu.

Ja niestety nie jestem w kraju i do was nie mogłem dołączyć.

Napisz jak sie udało itd.

Mam nadzieje, że jak wróce znów się wybierzemy ekipa na taki wyjazd.

Wtedy było jakoś 10 osób a był ogień :wacko:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pielgrzymka forumowa może jest jedna ale ogólnie to rowerowych pielgrzymek do cze-wy jest więcej.

pierwszy serwis jaki mi się w googlach ukazał http://pielgrzymki.opoka.org.pl/0.1,index.html

pora na pielgrzymki się zbliża więc szukaj. lub zorganizuj własną :)

 

osobiście bardzo nie lubię pielgrzymek. co to za radocha dotrzeć z punktu A na Jasną Górę?

u mnie na wiosce są dwa zabytkowe pałace, kaplica dworska, zabytkowa gorzelnia, śliczny choć troche zaniedbany park. mało który pielgrzym to zobaczył. nocują 0,5km dalej. może boją się iść zobaczyć gdzie w ogóle są...

też taką organizujecie?? nie lepiej pojeździć przy okazji po okolicach? ciekawych miejsc jest tu sporo. Zrębice a tam świetny drewniany kościółek, w polach kaplica Św. Idziego. klasztor w Wancerzowie, kościół w Olsztynie, fajnie rowerowe tereny Przeprośnej Górki z sanktuarium o.Pio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj marsman sens w pielgrzymkach jest duży i radocha też. Pielgrzymujesz do z pkt A do pkt B w danej intencji i ofiarujesz ją bogu to forma modlitwy która ma na celu poświęcenie się w imię wyższych celów. Jeżeli nie bawi cię trasa do Częstochowy to zachęcam do pielgrzymki do Ziemi Świętej. :) W pielgrzymowania też nie chodzi o fajne tereny rowerowe bo pielgrzymujesz nie dla siebie.

Pozdro

myślę że trochę zmieniłem twoje podejście do pielgrzymek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie takie ogólne, może gdzieś w województwie śląskim jest organizowana Pielgrzymka na Jasną Górę,

Nie w sensie jechać zobaczyć i wracać tylko np. 2 dniowa, z noclegiem. Szukałem po googlach i nic.

 

Może ktoś zna jakąś organizowaną, gdzieś z województwa śląskiego, ewentualnie małopolskiego ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...