Skocz do zawartości

[Łańcuch]Zbyt krótki?


Kubus18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zmieniłem łańcuch na nowy i chyba go za bardzo skróciłem... w sensie iż na najmniejszej zębatce i najmniejszej koronce łańcuch dość znacznie naprężą wózek. Sprawdzałem, łańcuch obsługuje wszystkie przełożenia, aczkolwiek na największej zębatce i największej koronce jest już naprawdę mocno naprężony. Czy w takim przypadku warto kupować pin Shimano i dodać dwa ogniwa, czy może zostawić tak jak teraz jest? Jest się czym martwić na zaś czy możę jeździć i się nie przejmować?

 

Kaseta 34 przerzutka Shadow długi wózek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro obsługuje zostaw jak jest,

w sensie iż na najmniejszej zębatce i najmniejszej koronce łańcuch dość znacznie naprężą wózek.

Czy miało być - największej zębatce i najmniejsej koronce ? , i tak nie powinieneś korzystać z takiego przełożenia, a jeśli zrobisz to sporadycznie to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniłem łańcuch na nowy i chyba go za bardzo skróciłem... w sensie iż na najmniejszej zębatce i najmniejszej koronce łańcuch dość znacznie naprężą wózek. Sprawdzałem, łańcuch obsługuje wszystkie przełożenia, aczkolwiek na największej zębatce i największej koronce jest już naprawdę mocno naprężony. Czy w takim przypadku warto kupować pin Shimano i dodać dwa ogniwa, czy może zostawić tak jak teraz jest? Jest się czym martwić na zaś czy możę jeździć i się nie przejmować?

Kaseta 34 przerzutka Shadow długi wózek.

 

Na największej zębatce z przodu i największej z tyłu raczej się nie jeździ bo przy takim przełożeniu bardziej szkodliwe jest zapewne przekoszenie łańcucha niż jego naprężenie. Przy innych przełożeniach naprężenie jest już mniejsze, więc jeśli nie masz trudności ze zmianą przełożeń (przy obciążeniu czyli podczas jazdy), to dramatu nie będzie.

 

Żeby się przekonać, jaka jest skala ewentualnego problemu, wrzuć łańcuch na największą zębatkę z przodu i najmniejszą koronkę z tyłu. Wózek powiniene być mniej więcej prostopadły do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Długi wózek wybacza małe błędy w długości łańcucha ale jak pisze xanadu sprawdź w takim układzie duża/przód - mała-tył, małe odchylenia od prostopadłości nie powinny być szkodliwe. Luźny łańcuch trzepie o ramę lepiej trochę krótszy niż za długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...