Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!!

Jakieś 3 tygodnie temu kupiłem sobie kask Kelly's Magnus (czerwony). Niestety przedwczoraj rozkleił się z lewej strony, ta platikowa powłoka skurczzyła się troche i zrobił się taki bąbel. Myśle że zrobiło się to od ciepła. Oddałem kask na gwarancji, dostałem kwitek i za dwa tygodnie będzie odpowiedź. Myślicie, że przyślą mi nowy? Zwrócą kase, albo naprawią??? Dodam że nie wyryłem ani razu zx tym kaskiem i stało się to w ciepły, ale nie upalny dzień. Nie leżał on na słońcu. Na pudełku pisało żeby chronić przed temperaturami powyżej 60 stopni C.

Spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim??

 

Pozdrawiam, MArcin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starowka3: Mam ten kask ponad dwa miesiące i nic takiego się nie dzieje. Jeździłem w nim w najgorsze upały tego lata i nic. Jeśli się rozkleił to możliwe że steropian nie miał oporu i dlatego sięwybrzuszył pod wpływem ciepła. Niewiem, jak dla mnie to to troche dizwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!

Jakieś 3 tygodnie temu kupiłem sobie kask Kelly's Magnus (czerwony). Niestety przedwczoraj rozkleił się z lewej strony, ta platikowa powłoka skurczzyła się troche i zrobił się taki bąbel. Myśle że zrobiło się to od ciepła. Oddałem kask na gwarancji, dostałem kwitek i za dwa tygodnie będzie odpowiedź. Myślicie, że przyślą mi nowy? Zwrócą kase, albo naprawią??? Dodam że nie wyryłem ani razu zx tym kaskiem i stało się to w ciepły, ale nie upalny dzień. Nie leżał on na słońcu. Na pudełku pisało żeby chronić przed temperaturami powyżej 60 stopni C.

Spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim??

 

Pozdrawiam, MArcin :)

 

W moim Authorze Basic stała sie rzecz identyczna tyle ze z prawej strony :huh: I także mam podejrzenia, że to wina nagrzania przez słońce. Nic jednak z tym kaskiem nie robilem bo uznałem że to i tak taki przejściowy-póki nie nazbieram na cos konkretniejszego i w takim jeżdże.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh u mnie jak powiedzialem ze chce kask kupic to bylo pytanie- po co ci? Zdenerwowalo mnie ono niezle [to pytanko] idiotyzmem jaki przez nie przemawial... skonczylo sie na tym ze kupilem kask dopiero w tym sezonie i dolozylem kase ktora dostalem na urodziny ;p

 

tez mialam takie pytanie: "skoro sama chcesz kask to juz sobie wyobrazam jak jedzisz...."

ale nie ma co-kask to zbawienna rzecz! nie trzeba jezdzic dh zeby porzadnie wygrzmocic....

wypadek zwiazany z glowa mialam tylko jeden i to nie taki grozny (kask bez szwanku) ale teraz jadac bez kasku czuje juz jakies ograniczenie podswiadome..... wiec bez kasku sie nie ruszam.

dodam ze jezdze w kasku meta i jestem calkowicie zadowolona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj byłem po odbiór kasku. Zadzwoniłem najpierw do sklepu. Powiedział koleś że jest ale nie wie czy nowy czy ten sam, bo jeszcze nie rozpakowywał. Pojechałem. I okazało się, że mam nowiutki kask;] w dodatku przed oddaniem zgubiłem jedną gąbeczke (tą którą sie przyczepia z drugiej str. regulacji).

 

do DEJOT

 

oddaj ten kask, jeśli masz jeszcze gwarancje... dostaniesz na 90% nowy. 2 tygodnie jakoś wytrzymasz bez kasku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem kask Limar 730 MTB czy cuś takiego, na pudełku w każdym razie tak napisane ;) Chciałem jakiś tańszy tak do 200zł Giro ale mi nie pasowały więc mam ten. Dałem 310zł, niby jakaś przecena, nie ma to jak rozeznanie, właściwiem wpadłem do sklepu ze starszym przy okazji. Kask jak kask, naprawdę nie wiem czym one się moga różnić :033: Ale chyba czymś muszą. Tak czy inaczej wyglądam jak ufol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem kask Limar 730 MTB czy cuś takiego, na pudełku w każdym razie tak napisane :) Chciałem jakiś tańszy tak do 200zł Giro ale mi nie pasowały więc mam ten. Dałem 310zł, niby jakaś przecena, nie ma to jak rozeznanie, właściwiem wpadłem do sklepu ze starszym przy okazji. Kask jak kask, naprawdę nie wiem czym one się moga różnić :) Ale chyba czymś muszą. Tak czy inaczej wyglądam jak ufol.

Czesc.Widzales moze model 801.Jak tak to napisz cos o nim.Pozdro

 

Czy ktos wie cos na temat kasku limar mtb 801 .Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!

Jakieś 3 tygodnie temu kupiłem sobie kask Kelly's Magnus (czerwony). Niestety przedwczoraj rozkleił się z lewej strony, ta platikowa powłoka skurczzyła się troche i zrobił się taki bąbel. Myśle że zrobiło się to od ciepła. Oddałem kask na gwarancji, dostałem kwitek i za dwa tygodnie będzie odpowiedź. Myślicie, że przyślą mi nowy? Zwrócą kase, albo naprawią??? Dodam że nie wyryłem ani razu zx tym kaskiem i stało się to w ciepły, ale nie upalny dzień. Nie leżał on na słońcu. Na pudełku pisało żeby chronić przed temperaturami powyżej 60 stopni C.

Spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim??

 

To mnie dopiero pocieszyłeś wcześniej przeczytałem że magnus mniej wygodny od authorow w podobnej cenie, teraz jeszcze to rozklejenie.

Tyle że już go licytuję

http://allegro.pl/item132462945_nowy_kask_kelly_s_rozmiar_l.html ://http://allegro.pl/item132462945_now...rozmiar_l.html

Dobry opis, co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2-3 miesięcy szukam sobie kasku, w każdym napotkanym sklepie rowerowo-sportowym przymierzam co się da - i mam kłopot :)

 

Czerep mam wielki, niewiele kasków nań pasuje (obwód). Po drugie, jakiego bym nie mierzyła, to mam wrażenie, że lezy mi na czubku głowy. Niezbyt przyjemne to uczucie, jakoś niepewnie bym się w czymś takim czuła. Wolalabym mieć wrażenie, że kask "trzyma się" jako tako. Przymierzyłam jednak już tyle kasków, że zaczęłam wątpić, czy w ogóle inne produkują?? Myślę, że może orzechy trzymałyby się lepiej, ale szczerze mówiąc (wstyd się przyznać) żaden mi jeszcze nie wszedł na głowę :)

 

Czy Wy również macie wrażenie, że kaski leżą wam na czubku głowy? Bo ja odczuwam, że one LEŻĄ mi na czerepie niczym naleśnik :) :eek: Ale może to normalne, a ja mam jakieś nierealne wymagania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak naprawdę to człowiek ma rozum i sam decyduje czy podejmuje takie ryzyko czy nie, prawda? Co innego to te schody, które były dość wysokie i długie, a nie wiadomo z jakimi umiejętnościami ten koleś startował, a właściwie lądował :033:

Edytowane przez Xanagaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

3tyg temu kupiłem rower i testowałem go na Szyndielni (1017m n.p.m)... Głupio mi było gdy widziałem rowerzystów w pełnych strojach a ja ubrany byłem w adidaski i bojówki...

 

Jeździsz po górach? Masz fajny rowerek którego dosyc mocno eksploatujesz? Jeśli nie kupisz kasku to:

1) Ryzykujesz zdrowie

2) Wygladasz jak lamer i inni szanujący się cyklisci będą Ciebie tak traktowali

 

Ja dziś idę kupi najtańszy kask --> Author Basic za 64zł

Myslę że to wystarczy by ochroni głowę a jednocześnie nie wykosztuję się zbytnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to człowiek ma rozum i sam decyduje czy podejmuje takie ryzyko czy nie, prawda? Co innego to te schody, które były dość wysokie i długie, a nie wiadomo z jakimi umiejętnościami ten koleś startował, a właściwie lądował wink.gif

 

ehh... ale i tak sam sobie jest winny, jak tak jeździ to chyba zna ryzyko, przynajmniej teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...