Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mamy weekend, to zbyt dużego wyboru nie ma jeśli chodzi o sklepy sportowe w różnych marketach i galeriach handlowych. W tygodniu objadę sobie jeszcze kilka sklepów. Może będą mieli większy wybór. Przymierzyłem kilka modeli Giro, Alpina i Cratoni ale niezbyt dobrze się w nich czułem.

Po przejrzeniu czeluści internetu na placu boju pozostały dwa kaski. Jeden to MET VELENO a drugi to LAZER O2 XC. Który z tych dwóch wybrać? Nie mam na tyle gotówki żeby wyłożyć na obydwa kaski, przymierzyć i jednego odesłać. Oba kaski mają bardzo dobre recenzje a ja mam spory dylemat.

Na tą chwilę nie wiem czy któryś ze sklepów w Poznaniu będzie miał te kaski na stanie, żeby je przymierzyć i zakupić. Zostaje zatem internet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bike24.com dokonałem kilku zakupów. Reczywiście można zamówić przymierzyć i odesłać. Mimo,że płaci się za przesyłkę zwrotną to zwracają do wartości 15 euro jej koszt. Bezproblemowo, a kontakt ze sklepem jest na dobry poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@provid, Zajrzyj na stronę Velo w wyprzedaże ... Kaski MET są w świetnych cenach.

 

Brałem Kaos`a UL GEL z 2011 bez przymiarki ... jedyne co zrobiłem to zmierzyłem obwód głowy ...

W moim przypadku leży idealnie ... aby nieco naświetlić "kształt głowy" to Lidlowy kask z lampka tez leżał dobrze. 

 

Ktoś tu pytał o "datę przydatności" ... MET w swojej instrukcji obsługi pisze "bezterminowo".

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzezniol

dzięki ;) ja już po przymiarkach tych modeli, które sobie upatrzyłem ;) wybór padł na MET Veleno w kolorze czarny mat lub czarno-czerwony. Akurat obydwa są na miejscu w sklepie, więc nie będę musiał czekać za przesyłką i ostatecznego wyboru już tylko kolorystycznego dokonam na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Doradźcie który kask wybrać?

 

 

link:   http://www.decathlon.pl/kask-na-rower-unscar-er-id_8244066.html#avantages

big_00d0c6a49588406da7cea18fa8ede6d8.jpg

 

 

Czy może ten: 

big_e6774b6921894c4788653a18b4236d68.jpg

 

link :   http://www.decathlon.pl/kask-na-rower-500-ltd-id_8308336.html

 

 

 

Kasku zamierzam używać tylko do wypraw w góry. Pierwszy wydaje mi się bardziej odpowiedni, tylko czy nie będzie mi w nim za ciepło, zwłaszcza w upalne dni?? oraz czy po kilku godzinach nie będzie za bardzo ciążył na głowie? co prawda wagi mają nawet dosyć podobne tylko ze nie wiem czy to są wagi całkowite czy tylko skorupy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnei jutro wybieram się do sklepu bo w sobote zapowiada się ładna pogoda i planuje wyskoczyć w góry :)

Załóżmy, że oba bd tak samo wygodne to który wybrać? bo z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że jeśli jeden bedzie wygodniejszy od drugiego to lepiej wziąć ten bardziej dopasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jaśli oba będą równie dobrze pasować, to na góry wybieram bramkę numer 1. ;) Lepiej chroni potylicę, ale niestety jak widać po załączonym obrazku jest średnio z przewiewnością. Za to w chłodne dni na zjazdach, będzie Ci cieplej w beret. :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, że w zeszłym roku, sezon zakończyłem próbą wkomponowania się w drzewo przy zjeździe w lesie >40km/h i pobudką w karetce (tso się stało?), planuje sezon rozpocząć od zakupu kasku. Z poprzedniego kasku oczywiście wiele nie zostało, pęknięty na pół nadaje się jak eksponat/talizman, który uratował mi zdrowie/życie.

 

Zastanawiam się nad http://nrowery.pl/kaski/38-f55

czy lepiej coś w podobnej cenie z oferty METa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...