Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wcześniej w kasku nie jeździłem, bo było mi szkoda na niego pieniędzy... Ale jak ostatnio na ścieżce w lesie dostałem dwa razy porządnie w głowę gałęzią to wiedziałem, że jednak muszę go kupić. Zakupiłem polecany przez was Giro Indicator i jestem bardzo zadowolony, idealnie do mnie pasuje i nawet nie czuje, że mam go na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych rzeczy jakimi ostatnio dostałem w kask to najprawdopodobniej kamień lub coś innego twardego. W okolicy nie było żywej duszy, więc najpewniej zostałem zbombardowany przez jakiegoś ptaka... Co ciekawe kark bez zadrapania. W ogóle jestem zadowolony z mojego kasku, bo często obrywa mniej lub bardziej gałęziami i wciąż się trzyma w nienagannym stanie. Kask Uvex Supersonic GT.

Edytowane przez mklos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno zakupiłem coś z niższej półki niż Giro czy bell i powiem szczerze , ze sprawdza moje wymagania.

Kask kupiony za 100 zł ( u mnie w sklepie stacjonarnym) - http://allegro.pl/kask-rowerowy-kross-mtb-m-54-58-cm-tania-wysylka-i2568623255.html

 

Miałem dylemat jeszcze nad kaskiem z Bella, ale ten mi lepiej lezal i jestem zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Chcialbym zamowic na dniach nowy kask i wybor padl wstepnie na MET Terra.

Chcialbym go zamowic przez niemiecki Amazon, tylko w tytule jest napisane MET Terra / Dedalo. Na zdjeciach jest pokazany Terra z 2012 roku a Dedalo, to chyba inny model kasku z przed paru lat prawda? Jak mam to rozumiec? :)

 

http://www.amazon.de/MET-Fahrradhelm-Mountain-Terra-matt-schwarz/dp/B005UL9N7U/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1345579086&sr=8-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze macie racje, ale to i tak z ciekawosci pytam, bo produkt na pewno jest zgodny ze zdjeciem. :) Chcialbym sie jeszcze do niego przymierzyc przed zamowieniem, bo obwod glowy mam 58cm i nie wiem czy bedzie pasowal. Najwyzej zaryzykuje jak nie znajde nigdzie w okolicy i w najgorszym wypadku odesle.

Edytowane przez Amok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu może jakiś użytkownik Specialized Align? Połamałem swoją Alpinę podczas wypadku, nie mam aktualnie zbyt wiele kasy, a kaski Specialized jakoś dobrze na mojej głowie leżą. Pytanie, jak wykonanie, spasowanie elementów itp. Jasne, nie oczekuję za te pieniądze cudów, ale w Krakowie niestety tego kasku brak, a w ciemno nie chcę kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę na zdjęciach to chyba właśnie taki ma moja żona od tego sezonu (odkąd córka giro indicatora jej zabrała) , kupiła w salonie speca w kielcach.. jutro mogę sprawdzić model ale na jak jej na zdjęciu pokazałem strrny to twierdzi że to taki sam.. co do tego o co pytasz to jest b. zadowolona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do METa to jaki kask na szose polecacie?

Szukam takiego co by był głęboki i jak najwięcej głowy ochraniał, widziałem jeszcze kaski firmy EKOI czy ktoś ma taki, z tańszych to wpadł mi w oko northtec f55 lecz nie potrafie go namierzyć w żadnym sklepie do przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A spasowanie plastik-skorupa i jakość wyściółki? Szczególnie to mnie ciekawi, to były pięty achillesowe mojego jeszcze bardziej poprzedniego Catlike.

Szczerze mówiąc już nie pamiętam, nie przypominam sobie żebym miał się do czego czepić, chyba było ok ale na świeżo nie jestem w stanie obejrzeć i napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu kasku, do rekreacyjnej jazdy po lesie, mieście itd, z tym że nie lubię typowych kasków mtb, a jednocześnie przydałby mi się 'orzeszek', który mógłbym wykorzystać również do amatorskiej wspinaczki. Znalazłem opinie, że nie jest to dobry typ, bo głowa się grzeje, ale z drugiej strony nie będę jakimś szaleńczym tempem jeździł, a ludzie na bmx'ach jakiś wysiłek też wkładają w jazdę i 'orzeszki' dla nich działają. Czy do 100zł znajdę coś sensownego (kask, który jest w stanie spełnić swoją funkcję) i czy mój tok rozumowania jest słuszny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tylko nie bierzesz pod uwagę jeszcze jednego aspektu, taki orzeszek owszem chroni ale głownie przed bezpośrednim uderzeniem, typowy kask rowerowy jest tak wyprofilowany aby chronił też twarz, nos itd i przy np. przeszorowaniu głową po ziemi mocno zmniejsza ryzyko zdarcia facjaty. Oczywiście lepiej jakikolwiek niż żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Da się wszystko :) ludzie są zdolni, tak samo jak da się połamać najmocniejsze części.

U mnie 3/3 szorowania głową po glebie zakończyły się zdartym kaskiem, facjata bez rysy.

Możemy teoretyzować, ja tylko dziele się swoimi spostrzeżeniami praktycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Twarz ochroni wyłącznie fullface, mało to na Pinkbike zdjęć rozwalonych nosów i podbródków użytkowników zwykłych kasków?

Zastanawiałem się kiedyś nad tym i doszedłem do wniosku, że to musi być kwestia dopasowania kasku. Wielu moich znajomych miało kaski zapięte tak luźno, że teraz mnie nie dziwią obrażenia twarzy. A kask taki odpowiednio dopasowany nie chroni chyba tylko brody i to w przypadku jak się poleci prosto na twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...