Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wiem, że poruszam temat rzekę w tym segmencie cenowym. :) Chciałbym prosić o doradzenie w kwestii kupna kasku do 150 zł (+ koszta przesyłki). Będzie to w sumie mój pierwszy dość profesjonalny kask. Proszę o najlepiej jakieś konkretne oferty i aukcje. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Przyjrzyj się kaskom 4F. Koszt zakupu ok. 130 zł. Opinie też są pozytywne. Sam takiego używam od ok. roku i nic złego z nim się nie dzieje.

 

Obejrzyj ten filmik o kaskach.

 

 

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu faktycznie prezentują się wyśmienicie. :) Możesz powiedzieć z własnego doświadczeniach jak spisuje się na trasach? Bardzo ważne dla mnie jest chłodzenie i waga. Giro Indicator ma dobre opinie, niestety tylko w cenie 150 zł widziałem go w kolorystyce czarnej, a chciałbym żeby prezentował się trochę ciekawiej. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spisuje na trasach... Ciężkie pytanie, ale postaram się wybrnąć :rolleyes: Napisze tak. Pokonuje różne dystanse od 20 do 60 km może czasem więcej. Kask mi nie przeszkadza czyli można uznać, że jest wystarczająco lekki. Ile dokładnie waży nie mam bladego pojęcia. Też nie mam porównania do innych modeli bo nie miałem z nimi do czynienia. Czy jest przewiewny... Pod kaskiem zawsze mam chustę ala bandame wyniku czego, aż tak nie czuć jak wiatr hula miedzy włosami. Natomiast patrząc na ilość otworów służących do tego celu wydawać się może że chłodzenie głowy i przewiewność jest odpowiednie:rolleyes:

Kask też jest łatwy w utrzymaniu czystości. Można odpiąć tą "podszewkę".

 

Zapomniałem dodać faktu, iż podczas jazdy i po jeździe nie mam problemów z bólem karku. To chyba na tyle :rolleyes:

 

Pozdro

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do samego kasku to macie jakąś opinie na temat tej firmy?

 

używałem - bardzo dobry za te pieniądze! przesiadłem się już na wyższy model ale ten wspominam bardzo dobrze... podobała mi sie w nim opcja regulacji nachylenia kasku:)sporo otworów, przewiewny i wygodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ... mocno podejrzany ...

Jak klikam w "kontakt" i widzę mail i gg bez adrsu ...

Jak klikam w "o sklepie" i widzę "Właścicielem sklepu jest Marvin" ...  

Do tego w regulaminie nie ma pełnych danych prowadzącego to przedsięwzięcie NIP, REGON, telefon ...

Ponad to wpisanie adresu odsyłania reklamacji w Centralnej Ewidencji i Informacjo Gospodarczej nie zwraca wyników o firmie ... no sorry

 

To musiałbym być łosiem totalnym żeby cokolwiek tam kupić i broń boże do tego zapłacić z góry ... :).

 

Nie przesądzam że to wałek ale dla mnie powyższe argumenty są wystarczające aby to miejsce omijać szerokim łukiem.

 

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodziłem się ostatnio po sklepach internetowych. Mi też śmierdzą takie, które jakby starały się ukryć właściciela. Są takie, że jest tylko kontakt mailowy, żadnego telefonu, już nie mówiąc o adresie. A schodziłem się bo szukałem Rudy Project Zumax w jakiejś przystępnej cenie. http://sporto.com.pl/pl/p/RUDY-PROJEKT-ZUMAX-Kask-rowerowy/3279 No i było najtaniej. Jeżdżę w nim od 5 dni - i nie będę się silił na wielki test. Ale rozumiem dlaczego Rudy Project ma taką markę. Jest lekki, bardzo wygodny, sprawia wrażenie solidnego, mam nadzieję, że wcale nie przetestuję wrażenia. Jeśli o mnie chodzi to tylko mógłby być jeszcze tańszy;)

Edytowane przez Benny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz kupuję kask rowerowy, mam na oku dwa modele Uvex (podświadomie chyba wybrałem tylko Uvexy, po prostu z kasków narciarskich Uvexa korzystałem i polecam):

Boss Race

http://www.top-narty.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=226946

Ultrasonic

http://www.cyklotur.com/kaski-i-ochraniacze/kaski-rowerowe/szosowe/p,kask-ultrasonic-srebrno-czarny-uvex,49413.html

Czy rzeczywiście warto dopłacić za Ultrasonica i czy są jakieś dobre, porównywalne kaski innych marek?

Edytowane przez rafal345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno też stałem przed wyborem kasku Mtb na rower i wybór padł na  Met Pilgrim czrno/baiły, to mój pierwszy kask ale jest bardzo lekki i dobrze wentyluje głowę, a co dopasowania rozmiaru jest uniwersalny, wić zima pod czapkę też się nada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka taniego kasku to polecam się przejść do 4F, aktualnie mają obniżkę i ceny zaczynają się od 69zł, sam kupiłem http://4fsklep.pl/c4l14-ksr101_kask_rowerowy_ksr101_-_bialy,32,54915.html za 89zł i się cieszę bo to jeden z nielicznych kasków który pasuje na moją głowę. Krótki i szeroki łeb na pograniczu M i L ~58cm, wybrałem L bo M uciskał od boków.

Edytowane przez xeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że piszesz, w ogóle przydałoby się jakieś zestawienie kasków na szerokie łby, sam taki mam i na mnie pasuje Giro Bishop w rozm. UXL. Może komuś pomogą te informacje. Kosztował niecałe 200 zł i był jednym z 3 kasków w całym Wałbrzychu, które na mnie pasowały, a ten pasował najlepiej i wygodnie mi się w nim jeździ, wentylacja zdaje egzamin, ma siateczkę, bardzo fajne zapięcie pod szyją - regulowane i do tego fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...