Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem trochę wątek, obejrzałem filmiki które wrzuciliście i mam mały problemik.

 

Chciałem przeznaczyć na kask ok. 600 zł, tylko, z tego co tu widzę, one podobno są kruche i jednorazowe. Nie wyjdzie czasem tak, że puknę nim 2 razy o ścianę przy wciskaniu się do piwnicy czy zakładaniu blokady i kask będzie do wyrzucenia? 

Dalej, jest sens wyposażyć się w kask na szosę czy raczej bierzecie je pod terenowe wypady (gdzie się uważa na gałęzie, częste upadki). Mnie może co najwyżej samochód przejechać, a wtedy kask pewnie średnio pomoże.

Przy okazji, gdzie mogę przymierzyć jakieś kaski w Poznaniu (większy wybór, żeby od razu kupić).

 

Pierwsza sprawa- po co taka kwota?

Druga- póki nie będziesz w tę ścianę walił z rozpędu nie masz się o co martwić;)

Trzecia- nie bawię się w szosę a kaski kasowałam tylko na asfalcie w trakcie wyjeżdżania z miasta w teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś tutaj filmiku jest powiedziane żeby "nie siadać na nim, nie rzucać tylko odkładać na półkę" itd. To mi się wcale nie kojarzy z jakimiś dużymi przeciążeniami, a już na pewno zapala się lampka, że jeżeli takie "szturchnięcia" mogą mieć wpływ, to chcąc nie chcąc w ramach zwykłego użytkowania on się w końcu zniszczy. Pojawią się małe pęknięcia itd., a jak to jest inwestycja na nawet bezwypadkowe 1,5-2 lata, to faktycznie 600 zł to przegięcie.

Po co taka kwota? Lubię kupić raz a dobrze, dlatego tutaj się zastanawiam czy na pewno raz (oczywiście zakładając, że nie będę miał wypadku, wtedy zrozumiałe, że będzie trzeba go wymienić i na pewno nie będę żałował tej kasy, wręcz przeciwnie).

 

Myślałem o czymś takim - http://www.dobrerowery.pl/kask-szosa-lazer-sphere-black-mat-52-57-cm 

 

Ciągle mam pewne opory, bo jeżdżę krótkie wypady, po 15-30km/dzień roboczy, pierwszy sezon, więc w sumie niewiele. Te kaski to nie podobnie jak z rękawiczkami, jak czytałem też tutaj, przerost formy nad treścią (dla takich "turystów" czyli też dla mnie)? Rowerzyści z kaskami raczej się wyróżniają, a nie chcę wyjść na jakiegoś lansera/losera ;/

Jak widzę ludzi z kaskami, to zwykle też mają cały strój, ja jeżdżę w szortach/dżinsach i jak już pisałem, niewiele. Może lepiej poczekać, aż stanę się poważniejszym graczem? Zwykle nie przekraczam 30 km/h (średnia 24km/h), nie chcę się wygłupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to kask nie słuzy do tego żeby na nim siedziec czy nim rzucac ale nie popadajmy tez w paranoję... ja tam kask do auta wrzucam, a nie z namaszczenim układam na poduszkach, jak plecak z przypiętym kaskiem ląduje na ziemi to tez nie jakoś delikatnie 'bo kask'. Upaść też się moim kaskom zdarzało, a pękły tylko przy potężnych dzwonach na asfalt wykonując swoją kaskową pracę.
To nie jajko. I póki nie gruchniesz nim na pełnej o podłogę/beton/inne twarde coś Ty albo wkurzona małżonka:D to raczej nie ma się co martwić. A siadanie... cóż- raczej tego co się ma na głowie pod tyłek się nie pakuje;)
 

Kolejna sprawa- kaski tak czy siak maja zalecany jakiś tam okres ważnosci po którego upływie, jeśli się go wcześniej nie rozwaliło, wypadałoby je wymienić. Więc to też nie jest tak, ze kupisz i będzie z Tobą tak długo aż się nie przyda. Oczywiście- moze, ale to nie o to chodzi w czymś co ma zapewniać bezpieczeństwo, nie?

 

A ostatni akapit Twojej wypowiedzi.... Ty tak na powaznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te kaski to nie podobnie jak z rękawiczkami, jak czytałem też tutaj, przerost formy nad treścią (dla takich "turystów" czyli też dla mnie)? Rowerzyści z kaskami raczej się wyróżniają, a nie chcę wyjść na jakiegoś lansera/losera ;/

 

Wczoraj oglądałem odcinek "Embarrassing bodies" na TLC. Ryzykować można, ale nie każdemu się udaje: http://www.christian.org.uk/news/locked-in-syndrome-sufferer-speaks-of-his-zest-for-life/

Gra jest o dość wysoką stawkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz porządny kask, który bez problemu wytrzyma kilka lat, konstrukcja za 200-300zł wystarczy Ci w zupełności. Droższy model być może będzie troszkę lżejszy czy odrobinę lepiej wentylowany, może będzie miał jakąś super hiper technologię, która nie ma większego znaczenia, ale ochrona i jakość nie zmieni się drastycznie.

Oczywiście, jeśli spodoba Ci się model za 350 czy 400 lub więcej złotych i będzie wygodny, nie widzę przeszkód, by taki kask kupić. Ale jeśli tańszy oferuje to samo, szkoda przepłacać. Zamiast interesować się drobiazgami, które droższy kask ma, a które to nie mają wręcz żadnego wpływu na użytkowanie, lepiej zainteresuj się tym, czy dany producent prowadzi w kraju program Crash Replacement. Działa to tak, że jeśli uszkodzisz kask, odsyłasz go do podanego punktu i kupujesz nowy, ze sporym rabatem.

 

Zaś rękawiczki to wcale nie taki zbędny gadżet. Pomijając wygodę, zastosowanie podobne jak kasku. Ochronić, tym razem, ręce. Zaliczając glebę nawet na grubym żwirze najwyżej dopiszesz sobie do kolekcji kolejnego siniaka. Bez nich można sobie ładnie załatwić dłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po co to komu? Kask jak jest ładny to ładnie wygląda. Ale bardziej po pierwsze primo, najprostsza rzecz na świecie, szkoda łba jak walnie w nawierzchnię. Chyba, że asfalt zamortyzuje uderzenie, wtedy oczywiście konieczny nie jest, ale powrót do początku - fajnie się w nim wygląda. Ja mam kask rowerowy Catlike Whisper Plus Team i nie wypada mi pisać, że dobrze wyglądam, ale liczę na to, że tak jest. Kierowałam się właśnie wyglądem kasku po drugie. A po pierwsze poczytałam na zagranicznych i polskich forach, ale szukając wypowiedzi tych, którzy wypróbowali skuteczność kasku w zetknięciu z przeszkodą. Pierwszym wyznacznikiem jakości kasku było to, że pisali tekst. Znaczy żyją. Drugie, że pisali tekst sensowny, znaczy sprawność umysłu im pozostała. Wprawdzie nie wiem, jaka jej część, ale do tego już nie dojdę. I wreszcie sami oceniali uderzenie jako mocne, a skutki zdrowotne, jako nieznaczne na to co mogłoby się stać, gdyby nie osłona czaszki i jej wnętrza. Ja jeżdżę bardzo skoncentrowana i między innymi dzięki temu jak na razie doceniam w tym kasku tylko jego urodę. 

Edytowane przez Belinda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Szukam dobrego kasku MTB, może by droższy, pasującego do szczupłej twarzy, Czy może ktoś co doradzić?

Mam szczupłą twarz, nie twierdzę, że dobrze wyglądam w kasku, ale dobrze mi się jeździ w tym: kask rowerowy.

 

To był oczywiście żart. To był prezent dla bratanicy. A tak serio to szukałam sobie kasku, czytałam w necie i doszłam do takiego testu - artykułu , przymierzyłam i kupiłam czarny Lazer Ultrax. Nie wiem dlaczego tu piszą, że jest męski. Ja nie mam z tym problemu. Dobrze mi się w nim jeździ. Dobra waga, nie wyglądam głupio jak w niektórych, no i jest dodatkowa lampka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ile trzeba wydać na kask który będzie spełniał swoje zadanie a mianowicie mtb, jazda po lasach, ścieżkach itp czasem w jakiś większy teren czyli np góry?
Proszę o racjonalne wypowiedzi bo jeśli bym miał coś kupić to raczej z niższej półki cenowej bo jestem niezbyt bogatym studentem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba minimalnie wydać, jeśli już.

Są tanie kaski z Lidla, ale trzeba na bieżąco śledzić ofertę, by je w ogóle kupić.

Chyba najtańszy ogólnodostępny kask, który można polecić: http://www.decathlon.pl/kask-na-rower-sport-5-id_8243983.html Mam w domu egzemplarz w innym kolorze. Szału nie ma, ale z pewnością spełni swoje zadanie.

 

EDIT: A jednak nie. W Decathlonie mają nawet tańszego Bella: http://www.decathlon.pl/kask-na-rower-roam-2013-id_8244279.html Ale po zdjęciach wydaje mi się, że ten B'Twin jest jednak lepiej wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...