Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

czy koniecznie musisz wydać 100 zł ?, ja kupiłem sobie w Lidlu , chyba 49 zł ( ?! ), mogę polecić, przewiewny i wygodny, jednak tak jak wszystkie inne trzeba przymierzyć ,

 

pozdrawiam

 

no tak , ktoś zdążył mnie uprzedzić z odpowiedzią :) .

Edytowane przez exocet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

chce zakupic nowy kask, mysle nad giro ionos badz atmos. Jezdze glownie po lasach, gorach ale rowniez troche po szosie. Z tego co widze to kaski do mtb roznia sie daszkiem od tych na szose czy jeszcze czyms ? Co wlasciwie daje daszek ? Po za ochronaprzeciw sloneczna. Dodam jeszcze ze uzywam okularow przeciw slonecznych na rowerze wiec ten problem by mnie nie dotknal. Bardzo mi sie podobaja oba kaski chcociaz bardziej ionos ale czy w gorach tez da rade na szlakach ? Przyznam ze nie widzialem nikogo w gorach na szlaku w kasku bez daszku :/ Stad moje pytania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk chłopaki:) Kupiłem kask z lidla i naprawdę jest wart swojej ceny. Dobrze wykonany. Byłem w Cerrefour i zobaczyłem co oni mają do zaoferowania za tę cenę. Jeżeli te z Carrefoura są warte 60 zł to ten jest 150 albo i więcej:) Szkoda że na nic więcej niż na kask się nie załapałem. Kask polecam tym, którzy się jeszcze nie zdecydowali. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w kasku zaczęła denerwować jedna rzecz, którą postrzegałem jako zaletę - siatka na owady. Fajnie że robale nie będą łazić po głowie, ale kurcze nie ma jak sie podrapać przez dziurę z siatką :down:

 

To zabieraj ze sobą na wyprawę wykałaczki tym z pewnością dasz rade się podrapać :woot:

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś kasków Alpina? Jakieś opinie? Bo ceny wydają się przystępne, oprócz najwyższych modeli.

 

Jesli chodzi o firmę Alpina, to chyba jedna z lepszych (skoro CCC Polkowice w nich jeżdzą)

mkbikeonline.com/sklep/product_info.php?products_id=11479

 

Sam przymierzam się do ichniego Firebirda 2.0

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Przemkoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do kupna kasku. Mam na myśli full face jedynie a to z tego powodu ze na pewno jest bezpieczniejszy. A waga mi nie przeszkadza, bo w końcu jak jeździłem w motocyklowym na Romecie to mi to jakoś nie przeszkadzało a i temperatura była spoko. Nie chcę mieć masa zrównanego z twarzą dlatego full falce. Mój budżet to około 200 złotych. Czy takie coś:

 

http://www.allegro.pl/item983572536_kask_rowerowy_downhill_jakosc_i_bezpiecz_r_58_62.html

 

zagwarantuje mi bezpieczeństwo?

Edytowane przez djwiocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei szukam kasku o agresywnym wyglądzie i ciekawej kolorystyce (najchętniej czarny + czerwony) - takiego, w którym nie wygląda się jak w przepołowionej łupinie orzecha, mydelniczce czy nocniku, a raczej jak z łbem obcego na głowie. :) Im bardziej kosmiczny i odjechany, tym lepiej! Na razie moim faworytem jest Rudy Project Sterling (foto w załączeniu), ale są jeszcze inni kandydaci: MET Estro,MET Veleno, Bell Sweep, Specialized Propero lub S-Works (tylko drogi jest). Przychodzą Wam jeszcze na myśl inne kaski spełniające powyższe wymagania? Szosa 50%, teren 50%. Budżet: +/- 400 zł.

post-118574-1270459192,21_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przymierzam się powoli do kupna kasku. Mam na myśli full face jedynie a to z tego powodu ze na pewno jest bezpieczniejszy. A waga mi nie przeszkadza, bo w końcu jak jeździłem w motocyklowym na Romecie to mi to jakoś nie przeszkadzało a i temperatura była spoko. Nie chcę mieć masa zrównanego z twarzą dlatego full falce. Mój budżet to około 200 złotych. Czy takie coś:

 

http://www.allegro.pl/item983572536_kask_rowerowy_downhill_jakosc_i_bezpiecz_r_58_62.html

 

zagwarantuje mi bezpieczeństwo?

 

Jesli to faktyczna waga tego integrala - 700g - to watpie czy zapewni cokolwiek. Lekkie kaski typu FF do DH i FR waza w okolicach 1000-900g. Naprawde lekkie, takie jak Spec Deviant lub jakies weglowe wynalazki 661, The czy TroyLee.

 

Wez cos sprawdzonego a nie jakis wynalazek.

http://www.allegro.pl/item980948715_juz_jest_kask_661_comp_ii_2010_hit_fr_dh_l.html

 

Zupelnie inna sprawa jest zapytanie czy faktycznie tak ostro, agresywnie i zjazdowo jezdzisz aby kupno FF bylo koniecznoscia...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie opisane i zrobione ale jak można śmigać w takim plastiku na głowie w 28 stopniowej temperaturze? :| Osobiście nie używam chociaż wypadek miałem nie jeden i to groźny.... Kask nie zawsze ratuje tyłek przy większej prędkości na rowerze służy jako ozdoba...

Edytowane przez Pavvcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kask nie zawsze ratuje tyłek przy większej prędkości na rowerze służy jako ozdoba...

 

... ale daje potencjalnie wieksze szanse na uratowanie dyni. Jesli zas przy wiekszej predkosci nie masz kasku to Twoje statystyczne szanse sa jeszcze mniejsze niz z kaskiem...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to nie jeżdżę tak agresywnie, ale miałem już kilka sytuacji że lewo się od utraty zębów uchroniłem. Mimo wszystko nie przemawiają do mnie teksty ze nie potrzeba takiego kasku do takiej jazdy jak ja jeżdżę, to to jest dla mnie takie samo gadanie jak to: "Po co ci kask?", sądzę że nie zaszkodzi mi to na pewno, bo masa nawet 1 kg to nie jest przecież dużo :icon_wink: Potrzebne nie jest ale będę w razie czego będę miał i nos i zęby, a kask to jest przecież od tego żeby uchronić od "w razie czego" :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

No i git. Co nie zmienia faktu ze nie kupuj tego wynalazka cos pokazal tylko 661-a.

Glupio by bylo jak by sie okazalo ze kupiles sobie kask ktory zamiast uratowac Ci dynie lub szczeke poszerzyl Ci usmiech lub wykonal darmowa trepanacje czaszki.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pfff... Tak to mozna napisac o kazdym kto jezdzi extremalnie, uprawia FR, DH i insze rowerowe cudawianki wysokiego ryzyka...

 

Gosciu jest zawodowcem i wysokie ryzyko wpisuje sie w jego employ. I jak widzac w tym konkretnym wypadku ryzyko bylo sie wzielo i zmaterializowalo...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...