Skocz do zawartości

[10427g] Kelly's Mobster


egpaulus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Teraz przyszedł czas na drugi rower z ebecnie składanych przeze mnie:) Poprzedni projekt tutaj:

http://www.forumrowerowe.org/topic/63651-10749g-idworx-special-marathon/

 

Może zacznę na rozluźnienie od tego jak to wszystko powstawało:

http://www.youtube.com/watch?v=0dSQiUquhmQ

 

Znowu miało być dość budżetowo i jak najlżej, no i miało to wszystko fajnie wyglądać. Plan na ten rower to zejście poniżej 10kg:) Mam nadzieje że w tym sezonie mi się to uda :)

 

Poniżej kilka zdjęć:

1.JPG

2.JPG

10.JPG

7.JPG

 

Więcej na:

http://picasaweb.google.com/egpaulus3/KellySMobster10421#

 

I opis z linkami to części ważonych na wadze z dokładnością do 1g:

 

Bar Ends (Rogi): WCS - 92g

Bar Plugs (Korki do kierownicy): WCS - z kierownicą

Brake (Front) (Hamulec przedni): Shimano XT M760 (razem z tarczą XT i nakrętką CL) - 425g + 145g

Brake (Rear) (Hamulec tylny): Shimano XT M760 (razem z tarczą XT i nakrętką CL) - 461g + 139g

Cables (Pancerze i linki): Accent - 49g

Cassette (Kaseta): Sram PG-990 - 271g

Chain (Łańcuch): Shimano XTR - 256g

Crankset (Korby): Shimano XT (razem z suportem, alu bolts) - 866g

Derlr (Front) (Przerzutka przednia): Shimano XT (alu bolts) - 168g

Derlr (Rear) (Przerzutka tylna): Shimano XTR (alu bolts) - 192g

Fork (Widelec): Manitou Black Super TPC - 1680g

Frame (Rama): Kelly's Mobster (hak+zacisk sztycy+4xProBolt) - 1545g

Grips (Gripy): Ritchey WCS - 41g

Handlebar (Kierownica): KBIX 25,4 + korki - 158g

Headset (Stery): FSA + grzybek BOP (alu bolt-tuned 6g) -55g + 6g

Pedals (Pedaly): Shimano XT - 353g

Seat (Siodlo): San Marko SKN - 263g

Seatpost (Sztyca): Ritchey WCS - 238g

Shifters (Manetki): Shimano XT DC - razem z hamulcami

Skewers (Zaciski kol): Dartmoot bolt-on - 68g

Spacers (Podkladki pod mostek): Token - 19g

Stem (Mostek): KBIX - 138g

Tire (Front) (Opona przednia): Maxxis Flyweight 330 - 325g

Tire (Rear) (Opona tylna): Maxxis Flyweight 330 - 326g

Tubes (Detki): Maxxis Ultralight - 256g

Wheel Front (Kolo przednie): Mavic Crossride - 927g

Wheel Rear (Kolo tylne): Mavic Crossride - 1048g

 

Rower w całości wyszedł mnie 3300zł więc założenie budżetowości jak najbardziej zostało spełniona:)

Rower modyfikowany przeze mnie od 2 lat ciągle coś się w nim zmienia no i najbliższe plany:

 

Mostek i kierownica: Zeszłym sezonie jeżdżony z BOPlighem 31,8 niestety wychodził on tylko 3g mniej niż KBIX więc niby w tym sezonie gorsze komponenty ale na wadze wiele to nie zaważyło:D Jakieś budżetowe propozycję?

Pedały: na dniach powinny być Exustary E-PM25

Koła: Najwięcej można na nich zyskać i obecnie wagę zestawu starają się ratować opony ale jakieś propozycje mile widziane:)

 

Jakieś propozycje na urwanie kilku gramów? Oczywiście tak żeby nie tracić na funkcjonalności i niezawodności sprzętu?:)

 

Jak będą jakieś uwagi to proszę pisać!

 

Aha i przy okazji kupcie tą korbę bo nie mam za co kupić Exustarów:(

http://allegro.pl/item944508588_korba_shimano_deore_xt_fc_m760_teraz_najtaniej.html

dla forumowiczów wysyłka gratis.

To tyle jeśli chodzi o autoreklamę;p

 

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica - KCNC Darkside, 25,4/600 ~132g, 75zł

 

Siodło - Boplight za 140zł jest lekki, tani i nawet wygodny :)

 

Dętki - Flyweighty bo i tak przy tych oponach grubość dętki nie robi większej różnicy :rolleyes:

 

Hample - o ile nie jesteś specjalnie przywiązany do DC, lekkie hample pokroju Elixirów + lekkie tarcze pod 6 śrub + gripshifty dadzą około 300-400g zysku.

 

Koła - Novatec D711/712/ + ZTR Alpine (są po 200zł w CRC) + Sapim laser ~ 1385g za 1025zł + zaplot.

 

Także spokojnie 1200g można urwać, a wtedy będzie już lekko :) Obyś tylko kupował z rozsądkiem i nie przesadził z czerwonymi dodatkami bowiem teraz jest "akurat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tylnym kole zejdziesz maksymalnie 40 gram, ale na przednim spokojnie ze 100 gram wagi urwiesz.

Na rogach urwiesz 20-30 gram, chwyty 2x lżejsze też się spokojnie znajdą. Na mostku też by się kolejne 20 gram urwało + ~15gram jakbyś dał karbonowy dystans. I jeszcze jakieś 40gram może zyskałbyś skracając ten komin co Ci wystaje nad mostkiem.

 

A prezentuje się bardzo fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jakieś 40gram może zyskałbyś skracając ten komin co Ci wystaje nad mostkiem.

 

5 cm sterówki alu waży 22 gram w nowych Rock Shoxach, więc tu byłoby z - 5 g, a odejmując niepotrzebną już podkładkę - ~10g.

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym rowerze Twoim zdaniem jest nie kupione z rozsądkiem?

Źle zrozumiałeś przesłanie mojej wypowiedzi :) tak jak mówiłem teraz jest w porządku (oczywiście chodzi mi o kolorystykę), wszystko ładnie się komponuje. Jeżeli pójdziesz dalej w czerwień (np. piasty) rower imho straci na prezencji...

 

Ale wiadomo, są gusta i guściki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić moderatora o zmianę pierwszego zdjęcia na:

http://lh6.ggpht.com/_fIsD7wdyZjM/S5Nw_dodBNI/AAAAAAAABos/Oof2oFzIhDE/IMG_2657.JPG

 

miskov17: jeśli chodzi o więcej czerwieni, to myślę że piasty to przesada ale nyple jeszcze jak najbardziej tak:) Co do kół to myślałem nad:

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_info.php?cPath=296_38_102_128_301&products_id=3844 ale te co podałeś wychodzą lżej ale jak z wytrzymałością - ważę 70kg.

 

emorider: czemu akurat opony i siodełko?

 

A co myślicie o rogach Smica do tego roweru? -> miałem kupić czerwone smici ale bałem się przesady:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chyba bałbym się zakladać czerwonych rogów...

piszesz o kierownicy. BBB fibertop to 105g za cenę ok 120pln.

mostek jakaś Smica/Boplight. za 200pln masz -ok70g ;)

piasta D711 polecona przez Miskova...

troche taniej przy tym troche też lżej wychodzi Boplight Race Disc ( realnie 136-7g ). tak to u mnie wygląda Bl z przodu D712 z tyłu. wyglądają praktycznie jak komplet. mocowanie tarczy wygląda troszke inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emorider: no niby tak, ale ja raczej jeździłem zaszły sezon praktycznie cały na nich i nie były to asfaltówki, tylko raczej Gorce (Turbacz z Rabki do Krościenka), Beskid wyspowy (Luboń, Mogielica itp) i dało się jeździć;) No i przeżycia dużo fajniejsze niż na jakiejś oponie z bieżnikiem;p jak potem przejechałem się na Continentalach Explorer to przyznam się prawie że odleciałem różnica znaczna ale ja lubię bawić się na tych Flyweightach dostarczają tylko dodatkowych atrakcji:)...

Co do siodła hmm... się w sumie podoba, ale widzę tam jakiegoś SLR-a choć ceny trochę mnie przerażają=D

 

Co do zdjęć to u mnie właśnie ostro sypie więc pewnie zrobię sesje z tym rowerem jeszcze raz =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='egpaulus' dateRowererk spoczko , tylko te żółte akcenty kompletnie rozwalają efekt końcowy.

Ani Opony ani koła nie pasują.

Ja zdrałbym naklejki Crossride i wrzucił jakieś czarne oponki , z białymi acentami.

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... po przeliczeniu tegorocznego budżetu muszę stwierdzić że w tym roku do wymiany pójdą tylko: pedały, siodło i rogi to powinno dać jakieś 230g. No cóż poniżej 10kg niestety się nie uda zejść :) ale myślę że jak uda mi się podratować fundusze to wjadą tu koła zaproponowane przez miskov17. No i może zdecyduje się na Rockety bo w Idworxie na gripach zaczyna mi się przyjemnie jeździć:) No i hamulce ale co lepsze? Marty czy zaproponowane Elixiry?

Ha apropo czerwonych dodatków to Novateci które docelowo wchodzą w skład tych kół udało mi się znaleźć czerwone lub białe więc co lepsze?;p Myślicie że czerwone piasty i nyple to będzie już "wieś tańczy i śpiewa"?...

 

Ha! tym bardziej mam ochotę zmieniać te części i nie mogę się doczekać bo pewnie wylądują one tutaj:

http://picasaweb.google.com/egpaulus3/FeltQ80012162g#

nie jest z tego roweru "maniak lekkości" ale lądują tu części które wyrzucam z tych dwóch. A jak wyobrażam sobie Felta z crossridami i XT DC to się tylko uśmiecham:)

Edytowane przez egpaulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo czerwonych dodatków to Novateci które docelowo wchodzą w skład tych kół udało mi się znaleźć czerwone lub białe więc co lepsze?

ale te piasty są chyba malowane. kolor nie wyglądją tak ładnie jak w przypadku anody:/

Marathon Race to sprzęt jeszcze z czasów gdy mackoki były dobrymi amortyzatorami :)

nowe amory spod tego znaku zdecydowanie odradzam. sam mam, kilku kolegów ma. na l-b był też temat o Corsie i tym co się z nią dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...