Skocz do zawartości

[10749g] Idworx Special Marathon


egpaulus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! No i stwierdziłem że przyszedł czas na prezentację pierwszego z trzech rowerów jakie sobie obecnie składam :)

Miało być dość nietypowo, oryginalnie, w miarę lekko i co najważniejsze tanio, bo rower składany dla młodszego brata. Rama, dość chyba rzadko spotykana u nas w kraju, do tego mocowania na firm-tech i mamy element oryginalności - przyznam się, że może jakaś super lekka ona nie jest ale to mój ulubiony element tego roweru - no i dałem za nią 180zł. Parę zdjęć i specyfikacja poniżej a potem rozważania co by tu można zmienić.

2.JPG

1.JPG

7.JPG

 

Więcej zdjęć na:

http://picasaweb.google.com/egpaulus3/IdworxSpecialMarathon10926g#

Bar Plugs (Korki do kierownicy): Pro - 3g

Brake (Front) (Hamulec przedni): Magura Julie (razem z tarczą XTR i nakrętką CL) - 433g

Brake (Rear) (Hamulec tylny): Magura HS11 - 272g (śruby firmtech razem z ramą)

Cables (Pancerze i linki): Accent - 62g

Cassette (Kaseta): Shimano XTR CS-M900 - 325g

Chain (Łańcuch): Shimano LX HG-70 - 308g

Crankset (Korby): Truvativ Sylo (razem z suportem Accent) - 864g

Derlr (Front) (Przerzutka przednia): Shimano XT E-Type - 183g

Derlr (Rear) (Przerzutka tylna): Sram 7.0 - 268g

Fork (Widelec): Manitou Skareb Super TPC - 1402g

Frame (Rama): Idworx Special Marathon (śruby od firmtech+hak+miska od sterów+zacisk+4xProBolt) - 1741g

Grips (Gripy): Ritchey WCS (docięte)- 22g

Handlebar (Kierownica): Ritchey WCS 25,4 - 130g

Headset (Stery): Accent - 80g

Pedals (Pedaly): Octane One Static - 439g

Seat (Siodlo): Selle Italia X0 - 325g

Seatpost (Sztyca): Ritchey Logic - 261g

Shifters (Manetki): Sram 3.0 - 147g

Skewers (Zaciski kol): Shimano - 124g

Spacers (Podkladki pod mostek): no name - 36g

Stem (Mostek): Ritchey Comp - 175g

Tire (Front) (Opona przednia): Schwalde Nobby Nic - 467g

Tire (Rear) (Opona tylna): Schwalde Nobby Nic - 457g

Tubes (Detki): Maxxis Ultralight - 253g

Wheel Front (Kolo przednie): Shimano WH-M505 - 979g

Wheel Rear (Kolo tylne): Shimano WH-M505 - 1171g

 

Razem: 10926g

 

Wszystko ważone na wadze z dokładnością do 1g. Miałem tylko problem z hamulcami HS11, bo przewód przechodzi przez zamknięte przelotki i jak raz to się już założy to zdjąć już się nie da więc ich dokładną masę podam jak rozbiorę rower i odejmę masę solo od tej z hamulcem. Waga jaką podałem to waga HS33 firmtech z weight weenies, ale że śruby firmtech ważyłem razem z ramą to stwierdziłem że mogę sobie pozwolić na podanie takiej masy.

 

Całość kosztowała mnie 1700zł:) Części były albo delikatnie używane albo nowe - z wyjątkiem amortyzatora który ma już 12k za sobą, ale działa całkiem sprawnie i luzów większych też nie stwierdziłem. Myślę że to dość niewiele jak za rower w okolicach 11-10kg.

 

Co do zmian:

Pedały - na razie są ciężkie platformy ale to wynika z tego że Młodemu nie kupie SPD bo nogą za szybko rośnie a kupować nowe buty co rok mi się nie uśmiecha.

Koła- chyba jedyny sposób żeby coś więcej urwać z tego roweru no ale za te z niewielkim przebiegiem <1000km jak twierdzi sprzedawca dałem 180zł więc ciężko o jakąś alternatywę.

Mostek - z całego kompletu najbardziej ciąży i może z czasem wyląduję tam WCS do kompletu.

Manetki - dość kontrowersyjny komponent ale naprawdę co do jego działania nie ma poważniejszych uwag - naprawdę z przerzutką 7.0 działa to super-sprawnie. Może wymienię jak trzeba będzie zmienić napęd ale wtedy już pewnie będzie to coś na 9-biegów. Choć przyznam że zdecydowanie wole 8-biegowe napędy ale niestety komponentów trochę mało szczególnie nowych...

Zaciski - pewnie zmienię na bolt-on

 

Jeśli macie jakieś propozycje jak niedużym kosztem urwać parę gram to piszcie!

 

To chyba tyle. To mój pierwszy projekt na tym forum więc jakby były jakieś uwagi to proszę pisać :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka za 180zł na "alledrogo"... Miała delikatne wgniotek an tylnych widełkach no ale młody waży 50kg i ja sam jeździłem trochę na tym rowerze zeszłym roku i absolutnie w niczym to nie przeszkadza:) Dlatego tez udało się kupić tak tanio :D Co do samej firmy to w tym roku nie mają już tego roweru w swojej ofercie :)

 

No manetki nie wymiatają - były plany żeby zmienić na 9.0 ale Młody z tych jest zadowolony a i ja nie miałem na co narzekać na 8-biegach daje to radę.

 

Pedały - ha! ile ja się o nie ujęcze :P Takie chciał takie ma :confused: Jedyna ich zaleta to to ze kolorystycznie dość ładnie grają, ale myślę że w przyszłym roku będzie można coś myśleć powoli o SPD. A i sam swoje pedały będę od czasu do czasu przykręcał bo jeździ się na tym bardzo przyjemnie.

 

Kasetą byłem rozczarowany muszę przyznać:) No cóż będzie kasa to będą inne manetki, przerzutka, kaseta i łańcuch - na czymś trzeba było oszczędzać bo budżet jak widać był ograniczony...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki też nie wymiatają, ale i tak mjut :)

serio???

poza materiałami i brakiem uszczelki są to takie same manetki jak wyższe modele ( te bez SRS czyli jak np. moje 7.0/9.0SL ). kolega je sobie chwali a używając ich wygrał generalke ŚLR w swojej kategorii...

kaseta no cóż. CS-M737 11-30t to z alu nakrętką i po lekkim tuningu 240g. SRAM PG850 wychodzi jeszcze lżej ( 11-28 ważył mi 233g po lekkim tuningu i ze stalową nakrętką ).

przerzutka przód Deote TS. seryjna przerzutka to ok 128g. stary plastikowy SRAM to 118g ( 9.0 34,9mm ).

z komponentów boplighta jestem zadowolony więc może ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas46: hmmm... jakoś nie zauważyłem wydaje mi się że ta rura jest dość normalnie połączona dam zestawienie z Mobsterem jak go w końcu skręcę, bo też mam 17tke.

 

Wojtekmtb: jakoś Felt średnio mi pasuje do "Manii lekkości", jakbym urwał gdzieś z 200g żeby było poniżej 12kg to by to jakoś wyglądało a tak:| koła mi trochę niszczą ten rower:( ale projekt by tu pasował bo lądują w nim części które wypadają z Idworxa i Mobstera=D A ciekawy przypadek do rozsądnego odchudzania bo ma na nim głównie jeździć tata - a waga koło 90kg wprowadza pewne ograniczenia na odchudzanie:p Niegłupim pomysłem byłoby dać tam koło z Idworxa a tu wpakować coś lekkiego=D Przemyślę czy dać tu ten rower ale jak dam to będzie z zastrzeżeniem, że to dopiero baza do odchudzania:)

 

mitUSER: i o to właśnie w tej ramie chodziło ;)

 

marsman: teraz trochę żałuje że nie kupiłem SRAM-a a byłem tego bliski tylko że ten XTR trafił się dość tanio i się skusiłem:( Boplighty mam obecnie w Felcie więc mogę podmienić hehe z tym że w 31,8 nie są jakieś super lekkie zawiodłem się trochę szczególnie nie kierownicy: Mostek - 124g, kierownica - 163g więc 287g, a tu komplet 305g jakbym zmieniał to sam mostek na WCS-a wtedy zysk byłby większy =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...