Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich Bikerów szosowców i nie tylko:)

Jestem tu ,na forum nowy ,śmigam szosą PINARELLO F1P ,oraz na codzień crossem AUTOREM AIRLINE.Mam pytanie do kolegów z Wrocławia ,bądź jego okolic ,mianowicie:czy ktoś wie,zna ,dobry ,sprawdzony warsztat ,człowieka,który zaplecie koła ,wymieni suport itp.Kiedyś korzystałem z usług sklepiku przy ul.Krynickiej we Wrocku,dziś gdzieś się przeniósł i lipa ,mam trochę grzebaniny dla fachowców ale nie mam fachowca:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy może mi ktoś wytłumaczyc co oznacza że koła/ opony dobrze '' niosą'' ?

 

a co to znaczy że gwóźdź dobrze "siedzi"?

 

patrze na te szosówki i nie mogę wykombinować jak tam się zmienia brzerzutki, jest coś pod klamkami od hamulców, ale jak to dział, mógłby mi ktos podrzucic jakis filmik np. ?

 

rozumiem cię doskonale, kupiłem sobie wiatrówke na błyskawiczny i tez nie kumam jak to się dzieje że te ząbki się łączą i rozpinają?

 

 

...

 

stare dobre forum, nic się tu nie zmieniło :thumbsup:

 

dziwi mnie tylko jedno - czy niektórzy z was mieszkają w chinach i mają blokade na google? ..albo na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam, posiadam rower szosowy składany przez mojego ojca (niestety nie ma czasu na jeżdżenie) kupił obręcze Mavic do szytek... obecnie ja tym rowerem jeżdżę, ale nie jestem osobą, która rozwija wielkie prędkości, jeździ po 300 400 km... wykorzystuję ten rower do jazdy po mieście i wypadach 100 -150 km po okolicach mojego miasta... niestety na mapie droga wygląda jak droga, lecz na trasie okazuje się, że często jest dziurawa jak ser szwajcarski albo jest to ubity piach, bądź płyty betonowe... postanowiłem z szytek przerzucić się na opony... więc moje pierwsze pytanie jest takie... czy jest możliwe wstawienie kół od roweru trekingowego z szerokością opony 25-28/30mm, czy lepiej kupić koła i opony szosowe w przedziale od 25 do 28mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i mam kilka pytań.

 

Chciałbym w przyszłości kupić kolarkę i chce wiedzieć jaki dystans można pokonać w np. 10 godz. jazdy z prędkością ok 40km/h (nie wiem jakie są śr. prędk. kolarzy, nigdy nie jeździłem)

 

Aha i nie chodzi mi tutaj o "suche" matematyczne wyliczenie, chcę żeby wypowiedział się ktoś kto dużo jeździ i wie czego można się spodziewać na trasie.

 

Od razu mówię, że na przyszłość planuję trasę ok. 300km na jeden dzień. Ale to później.

 

Czekam na wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie dotyczące klasyfikacji w wyścigach rowerowych.

Oglądam w TV zmagania kolarzy w Giro d'italia i czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić ?

Przykładowo:

Dziś koleś1 dojechał pierwszy w czasie (np.) 2:39:12 a drugi 2:39:20

Jutro koleś1 będzie miał np. 3:10:15 a drugi 3:11:00

Czy w klasyfikacji dodaje się czasy z poszczególnych etapów i po prostu pierwszy jest ten kto ma najmniejszy czas ?

Czy może jakoś inaczej to jest ?

 

 

II. Co daje tzw. lotna premia ? Jakieś odjęte sekundy ?

 

 

 

proszę o odp.

 

 

 

 

_______________

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze kminie to lotna premia to taki punkt na trasie.kto tam pierwszy dojedzie ten dostanie na przykład roczny zapas słodyczy i 12 litrów spirytusu.

niektórym dyrektor sportowy zespołu mówi "będziesz holował lansa armstronga na kole do mety i tam go puścisz żeby se wygrał, ale po drodze możesz sobie śmignąć premię lotną".i se śmigają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkty z takiej premii są wliczane do klasyfikacji najaktywniejszego, dostaje się bonifikaty czasowe. Nie wiem czy do sprinterskiej też nie liczą się.

A z punktów oprócz możliwości jazdy z koszulką danego lidera wiąże się kasa. :D No i jeżeli ktoś jest mało znaczącym kolarzem w pro-tourze to może to być jego największy sukces w roku. :D

elberet a ty chyba nigdy nie miałeś okazji startować w wyścigu szosowym i chyba niedokładnie wiesz o co w tym chodzi :)

A generalka jest liczona na zasadzie

Kolarz A przejechał pierwszy etap w 3h 5 minut kolarz B w miał stratę 3 minuty( czas 3h 8 min)

Następnego dnia kolarz A miał czas 4h kolarz B miał czas 4h 8minut.

W generalce to by wyglądało tak

Kolarz A 7h 5min

Kolarz B +12min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witajcie! Chciałbym sobie złożyć pierwsze OK (być może singla, ale bliżej jestem OK). Nie mam zamiaru kupować ram robionych konkretnie dla mnie, ma to być rower złożony najlepiej na starych już częściach, by było jak najtaniej, ale też by swoje przejechał i wytrzymał. Co do osprzętu (piasty, mostek, siodło itd.) to sobie z czasem poradzę. Chodzi mi głównie o ramę, ponieważ ma to być rower szosowy. Jakie byście polecili wiekowe już rowerki, które posłużą bazą pod OK? Zastanawiałem się nad Rometami: Orkan, Jaguar, Wagant, ale wyczytałem też w sieci (nie wiem na ile w tym prawdy), że są to beznadziejne ramy, ze słabych rurek, do tego dochodzą problemy pękania, czy też dopasowania suportu. Co do samego wykonania, które rozwiązanie jest wytrzymalsze, łączenie rurek mufami czy też spawanie? Poszukuję głównie ramy na mufach, podoba mi się, ale jeśli jest to gorsze rozwiązanie to poszukam spawanej. Co do rozmiaru też ciężko, ponieważ szukam maksymalnie 53cm, nawet 52cm, z racji na wzrost =170cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...