Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie niedawno kupiłem w Lidlu uchwyt na smartfona na kierownice i mam go też na szosie zamontowany.I wiem, że wygląda to dziadosko, ale jak dla mnie jest dość przydatny :) Mojego wzroku nie śiąga bo to smartfon, jeszcze za folią, więc prawda jest taka, że w dzień normalny człowiek nic nie zobaczy :) Potrzebuje tylko sprawdzić czy endomondo jest włączone, pod nim mam schowanpowerbank który mogę podłączyć w każdym momencie, dodatkowo mieści się multiklucz,dowód, kartaz bankomatu, mała ilość gotówki,łatki z klejem... dla mnie rewelacja, choć potwierdzam, że ogromnie nieestetyczna :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem szosą w tym upale między 19-21 52 km. Wracając z Torunia drogą 91 i jakiś kolarz do mnie się podłączył, jedzie mi na ogonie widzę,to ja przyspieszam. Zbliża się z górki to daje kopa 60 km/h wyprzedził mnie niestety i się zawinął w drugą stronę. Tak pewnie  mnie chciał sprawdzić ile ja pojadę. hehehe

Ale miał lepiej bo za mną jechał i miał mniejszy opór powietrza i wyskoczył za mnie i wyprzedził. Nie wiem o co chodziło.  Pozdrowienia dla kolarza z Torunia ;-) Może to jakiś były zawodowiec był a ja na szosie jeżdżę zaledwie 5 miesięcy.


20isys2.jpg


Kółko zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolarski gadżet to Sigma ROX 6.0 CAD z której jestem bardzo zadowolony, normalnie strzał w 10tke. Niestety nie pokazuje % nachylenia, ale wszystko inne mi to rekompensuje. Mały zgrabny llicznik, do tego bardzo ładny, posiada duży i czytelny wyświetlacz, kadencja, puls, podświetlenie, sygnały dźwiękowe itp.

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niyby tak, ale warta jest swojej ceny. Jak bym miał kupić pulsometr na rękę to na dobry potrzeba min 300 zł (Polar RS300), wolałem dopłacić i mieć wszystko w jednym urządzeniu (nie trzeba na rowerze 3 urządzeń obsługiwać tylko 2 - licznik i tel). Do tego lepiej patrzeć na kierownicę niż na rękę, ma kodowany sygnał i do tego kadencję :) Poza tym fajny bajer w postaci wysokościomierza - przydatne zwłaszcza że mieszkam w górach. Na dodatek pasek na rękę i można wziąć licznik/pulsometr na wycieczkę lub bieganie. No i wszystko jest bezprzewodowe, estetycznie wygląda i nie trzeba bawić się z przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba odpuszczę tą torbę podsiodłową.. ;P zamiast tego zacznę wozić saszetkę nerkę na plecach dość sporą tam wrzucę pompkę, narzędzia, dętkę, spinki i inne pierdoły, w miejscu pompki "zainstaluje" sobie drugi bidon ;p i to tyle

 

dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem wiedziałem że będzie bez tej funkcji, a niestety musiałbym sporo dopłacić żeby mieć to co ma ROX 6.0 plus % nachylenia. Chyba ROX 8.1 ma tą funkcję. Wolałem jednak zaoszczędzić. Nie wiem czy przypadkiem w Sigma Data Center nie da się tego późnej sprawdzić, jeszcze nie dokupiłem podstawki do komputera.

 

Garmin 500 znacznie droższy jest. 430 vs 660 zł. Z Sigmy jestem bardzo zadowolony i jak bym miał znów wybrać to bym się nawet nie rozglądał za konkurencją.

 

Torbę podsiodłową polecam Topeak Mondopack - mieści się w niej pompka Topeak Race rocket.

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin 500 nie byłby lepszym wyborem?

Lepszym? To zależy od potrzeb. Garmin 500 to zaawansowane urządzenie treningowe i w takim zastosowaniu jest w czołówce.

 

Dla mnie oraz wielu trenujących amatorów wystarczający jest trening według jednej strefy pulsu i wtedy lepszy jest licznik z prostym pulsometrem.

 

Na szosie lubię mieć podgląd na "obrotomierz" nawet jeśli jadę bez żadnych założeń treningowych. Na MTB z reguły wyłączam wskazania pulsu a opaskę zostawiam w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinusz - a czemu nie zabierasz opaski HR na mtb? Pewnie mtb tylko dla czystej frajdy, ale wtedy nic nie jest potrzebne oprócz roweru. Możesz wyjaśnić?

 

A propos kadencji - ja mniej więcej potrafię oćenić bez licznika, czy kręcę szybko 90-110, czy wolno . Ale czasami po powrocie do domu i zgraniu jazdy sam się dziwię. I tak u mnie średnia wychodzi zawsze koło 90 obr./min. Ale to się ćwiczy i przyzwyczaja zimą na trenażerze, bo w realnym świecie zawsze są inne warunki i trudno się tego nauczyć.

Edytowane przez parmenides
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kadencje szybką nie wiem lubię kręcić szybciej jakoś mi się lepiej jedzie.


I przy okazji sprawdziłem czy koła luz maja na boki i przednie ma malutki luz czuć na ręce go. Jaki jest pół milimetra tak na oko nie czuć tego w jeździe, ale może się powiększać ? Koła z piastami mam Reynolds Solitude


Tam są maszynowe chyba łożyska jak ten luz zniwelować?

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinusz - a czemu nie zabierasz opaski HR na mtb? Pewnie mtb tylko dla czystej frajdy, ale wtedy nic nie jest potrzebne oprócz roweru.

O to, to! Tylko dla frajdy, turystycznie, w większym gronie. Czasem tylko zabiorę, aby popatrzeć jakie tętna wchodzą na co grubszych podjazdach. Ale na ogół wystarcza mi śledzenie nachylenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby sprawdzić czy łożyska nie są zużyte - to można stwierdzić po włożeniu palca w wewnętrzny pierścień łożyska i sprawdzenie czy łożysko kręci się bez oporów. 

 

To już by się zużyły po 1500 km od nowości ?

 

Tak wygląda to u mnie

 

Łożyska maszynowe zapewne?

 

wig1.jpg

 

I jak złapałem ośkę po obu stronach i poruszałem w różne strony to luzu nie wyczułem w ręce pod palcem.

Luz jest po zaciśnięciu koła w hakach czy "na sucho" ?

 

 Luz jest jak stoję przed rowerem i ręką ruszam koło na boki przy zaciśnięciu w hakach koło w rowerze jest normalnie w widełkach. Ten luz jest mały ale wyczuwalny pod ręką.

A jak zdejmę z roweru koło to nie ma luzu na oście wyczuwalnej pod ręką.

 

A takie kapsle są po bokach i ściskane 

 

vdg2c.jpg

To co poradzicie ?

Może te "kapsle: nie równo się stykają z powierzchnią i luz jest na nich?

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy dziś dzień wypłaty.. a raczej zapomogi która potocznie nazywa się "wypłata" 

więc chciałbym się troszkę wyposażyć, tylko że mam do kupienia trochę akcesoriów i z drugiej strony ubrania.. chciałbym to podzielić na dwa rzuty: część teraz, część za miesiąc ale.. serce podpowiada by kupić strój kolarski a rozum narzędzia i akcesoria (nowe bidony, koszyki itp.)

 

a Wy jak.. słuchacie serca czy rozumu? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...