Skocz do zawartości

[Zakup 29er] Dostępność na polskim rynku rowerów 29er (hardtail)


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Złapałem bakcyla na rower 29" i akurat miałem okazję kupić Krossa Big Wheel a że mi się spodobał to już jest mój!Kupiłem 30% taniej niż oficjalna cena więc chyba nieźle.Przekonała mnie super rama,malowanie bez szaleństw,osprzęt i niezła waga. Praktycznie w tej cenie konkurencja odpada i wagą i osprzętem. Mam nadzieję że Kross spełni moje oczekiwania.Jak Kross do mnie dotrze to podzielę się swoimi spostrzeżeniami na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie widzę tematu w stylu nowinki itp. więc wrzucę tu.

 

Tallboy dostał w końcu alu ramę. Ciekawa opcja dla tych co nie okradli banku albo nie lubią plastiku. Wagowo całkiem całkiem, wygląd jak zwykle - czyli dobry, a jak jeździ tego nie wie u nas nikt. Ale na zachodzie piszą, że świetnie ;)

 

http://www.bikerumor.com/2011/03/28/santa-cruz-tall-boy-gets-an-aluminum-brother/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 2299$ za fulla 29 to bardzo dory wynik, szczególnie, że to santa :) nawet to, że waży dość sporo, nie przeszkodzi mi w powiedzeniu, że nie widziałem lepszego koloru :D ta czerwień jest niesamowita :) nie kupię go, bo nie potrzebuję roweru z takim skokiem, ale jest piękny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tematu w stylu nowinki itp. więc wrzucę tu.

 

Tallboy dostał w końcu alu ramę. Ciekawa opcja dla tych co nie okradli banku albo nie lubią plastiku. Wagowo całkiem całkiem, wygląd jak zwykle - czyli dobry, a jak jeździ tego nie wie u nas nikt. Ale na zachodzie piszą, że świetnie ;)

 

http://www.bikerumor.com/2011/03/28/santa-cruz-tall-boy-gets-an-aluminum-brother/

tutaj trochę więcej o alu tallboy'u , zaczynam mocno zastanawiać się nad tą ramą, wcześniej myślałem o salsie spearfish , ale santa wyskoczyła z alu wersją tallboya i na 99% takową kupie, przy obecnym kursie cena za ramę z foxem rp2 5250 z rp23 5550- taką informację otrzymałem od Piotra Chileckiego, ramy mają być dostępne w lecie., także taniej niż Niner Jet lub Rip

 

tutaj trochę więcej o alu tallboy'u , zaczynam mocno zastanawiać się nad tą ramą, wcześniej myślałem o salsie spearfish , ale santa wyskoczyła z alu wersją tallboya i na 99% takową kupie, przy obecnym kursie cena za ramę z foxem rp2 5250 z rp23 5550- taką informację otrzymałem od Piotra Chileckiego, ramy mają być dostępne w lecie., także taniej niż Niner Jet lub Rip

miało być tutaj

Edytowane przez pawelLUB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkie Koleżanki i Kolegów. To moje pierwsze chwile na forum wiec zaczynam od Dzień dobry!!!!!!!!!!

Przyznam się że do chwili obecnej 26" to było to, długie lata spędziłem na takim rowerku. Ostatnio, trochę przez przypadek zainteresowałem się rowerami na 29" kołach i jestem pod wrażeniem. Mam zarezerwowany nawet jeden model scott 29" team rama L. Nie wiem, decyzja jeszcze ostatecznie nie podjęta czy 26 czy 29". Jeśli 29 to czy rama nie będzie za duża przy moich 184cm. Pozdrawiam, jestem ciekaw Waszego zdania na temat tego roweru i jego wielkości. A zapomniał bym, użytkując rowerek w większości bywam na przeciętnych trasach bez ekstremów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaką masz długośc nogi. Jak masz 86-87 cm to juz L-ka. Jak 83-84 cm to jeszcze mozesz się załapac na M-ke. Najlepiej jakbys się przymierzył. Niestety jesteś tak troche pomiedzy. Z lekka juz za wysoki na M (moze zabraknac zapasu w wysunieciu sztycy) i troszke za niski na L(chodzi o zapas miejsca pomiedzy górna rura a klejnotami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maon - mozna powiedziec, ze ta merida jest dosc wyscigowa, ale z pewnoscia nie na tyle, by uciazliwym bylo smiganie na niej dla wlasnej uciechy :)

 

Pudlarz - sensownosc 29era poza przeznaczeniem zalezy przede wszystkim od wzrostu, dlugosc nogi ma mniejsze znaczenie, jak juz to predzej dlugosc tulowia/rak + zasobnosc portfela w przypadku, gdy ma sie ponizej ok 182-4 wzrostu

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, Nabial proszę napisz co miałeś na myśli pisząc: "to predzej dlugosc tulowia/rak w przypadku, gdy ma sie ponizej ok 182-4 wzrostu" Pytam ponieważ już kilka razy w życiu tak w ostatnim momencie zmieniłem zdanie, zrezygnowałem z czegoś na co byłem zdecydowany od dawna na rzecz nowum i zawiodłem się. Dlatego szukam, pytam, sory jeśli niektóre pytania są bez sensu. Pozdrawiam Pudlarz

Edytowane przez Pudlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29ery maja dlugie gorne rury, dlatego istotniejsze sa wymiary tulowia/rak lub tez przyjmujac normalne proporcje czlowieka wzrost, ktory jak dla mnie determinuje taka zaleznosc:

 

co najmniej 178 wzrostu i powyzej 5-6tys gotowki i powyzej 185 w zasadzie zawsze

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Nabial.

Witam ponownie. Szperam na forum i znalazłem Twoją wypowiedź, radę dla jednego z użytkowników, (kolega który wówczas pytał był wysoki ponad 190cm): "...gdybys mial 185, to jeszcze namawialbym cie na rozwazenie lzejszego 26"..." Więc może nie kombinować tylko brać 26". Oj trudna decyzja. Ale pewnie każdy kiedyś stał bądź stanie przed taka decyzją. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ze to sie gryzie tak?:) na szczescie nikt nie jest w stanie ujac tego scislymi normami, fanatykiem raczej nie jestem, wiec to, ze odpowiadajac na podobne pytanie napisze raz 185, a gdzie indziej 188, ma srednie znaczenie...na szczescie tez odpowiadajac tobie 'zabezpieczylem sie' magicznym 'w zasadzie'

 

pewnie tez bys znalazl jakas moja wypowiedz, z ktorej wynika, ze 29er ma sens np od 4tys, a tu pisze o 5-6 :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad nabial Mam nadzieje że źle mnie nie odbierasz, po prostu szukam informacji. Z tego co czytałem, logicznie i rzeczowo piszesz dlatego jestem upierdliwy z góry przepraszam. W sklepach jak się mówi o 29" to najczęstsza odpowiedź rower dla wysokich, żadnych argumentów, nic, wręcz mówią by nie zawracać sobie głowy. W salonie, w którym chce kupić byłem już chyba 10 razy patrzą na mnie jak na jakiegoś wariata. Jak pisałem powyżej zostawiłem już w sklepie część kasy za tego scotta 29 scale team. Jeśli możesz powiedz jakie jest twoje zdanie na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mierzyłem długość nogi 89 cm, muszę się przymierzyć i zobaczymy. Myślicie że 29" przyznam się że jedyne przymiarki były w sklepie na sucho. Pozdrawiam

W takim razie tylko L-ka. M bedzie za mała ze względu na długosc rury podsiodłowej i mozliwość wyciagniecia sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli oczekujesz odpowiedzi na wyzszym poziomie, bardziej wyczerpujacej i szczegolowej, to napisz wiecej od siebie o swoich wymiarach, preferencjach, terenie, w ktorym sie poruszasz, co ma byc mocna strona roweru pod wzgledem zachowania itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, masz rację od dokładnego opisu powinienem zacząć. 184 kiedyś, 185 ale człowiek się troszkę kurczy (niestety), waga 88kg. Do tej pory jeździłem na 26" rowerze rama 21". Jaki teren. Jeśli jadę z synkiem to oczywiście ścieżki rowerowe i las. Jeżeli jadę sam wybieram to co w okolicy można odszukać, las, trochę zjazdów. Pochodzę z okolic Kielc więc prędzej czy później pewnie zawitam w tamte strony. Pieniądze jakie chcę wydać to do 5 tys Pierwotnie myślałem o 26" scott scale 50 ale jak już pisałem skłaniam się ku 29". Ręka 78cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie robisz podjazdow, gdzie przelozenie 22x28-30 bywa za twarde, to mozesz wziac scotta, jesli lubujesz sie w uphillach, to poszukaj czegos z bardziej rozwartymi katami...ogolnie zdaje sie, ze na lodz i kielce merida bedzie zlotym srodkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, bo w sklepie w gliwicach sa, nawet wiem, ze centrala ma testowki, tylko zdaje sie, ze na razie sa one dostepne jedynie dla...przyjaciol firmy, no ale jaki dystrybutor, taka polityka...

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...