Skocz do zawartości

[Przerzutka Tylna] Xt Shadow czy Slx Shadow


XxUzixX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeżdżę dość ostro i potrzebuje dobrej przerzutki. Najlepiej jak by to była z rodziny shadow, ponieważ przeczytałem, że mają usztywnioną konstrukcje co zapobiega uderzaniu o ramę :) Proszę o pomoc którą przerzutkę mam wybrać. Pozdrawiam :thumbsup: (jeśli był już taki temat proszę o usunięcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam XT Shadow. Mam ją w moim rowerze, w którym startuje na zawodach i sprawuje się super. W drugim rowerze mam SLX'a shadow. Ja osobiście nie widzę różnicy w działaniu, bo obie są b. dobrze wyregulowane :thumbsup: Jeżeli różnica cenowa nie jest zbyt duża to możesz skusić się na XT, ale jak weźmiesz SLX'a to też będziesz zadowolony

 

o kurde :) widziałem w google zdjęcie tego twojego dartmoor'a. Szczerze mówiąc to rower do innych zastosowań niż XC i maratony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chciałbym odswieżyć temat, macie może coś do dodania? W zimie myśle zakupić nowy napęd i własnie robię "projekt" modernizacji roweru. na razie myśle pomiędzy tymi dwoma bardzej skłaniając się do SLX. Czekam na opinie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogu tzw dealerskim shimano jest szczegółowa specyfikacja każdego komponentu shimano - możesz sobie szczegółowo poczytać różnice konstrukcyjne i materiałowe. taki katalog powinien być w każdym praktycznie sklepie handlującym shimano.

o ile na początku działanie jest zazwyczaj podobne, to różnice na korzyść/na niekorzyść pojawiają się wraz z wydłużeniem okresu eksploatacji - przynajmniej tak było kiedyś, gdy - taka była ogólna opinia - części były bardziej trwałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLX spokojnie Ci starczy. Co do nowości na 2011 trudno powiedzieć czy będzie lepiej, Andrew wyżej opisał nowego XTka Shadow, jako przerzutkę, która dostaje luzów po 2500 km. Także chyba najlepsze są stare sprawdzone konstrukcje. Nie wiem zaś jako to się odzwierciedla w Sramie bo tu bym poleci Tobie np. X7 czy X9 nawet, pytanie czy w planach masz zmianę manetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... pytanie czy w planach masz zmianę manetek.

Tak, bede wymieniał manetki, ale tutaj was zaskoczę, bo chce zostać przy 8biegach, na 9biegów mnie nie przekonacie, prędzej na 10 przejde :). Co do manetek myślałem nad Sram X-7 (gripy), ale w sieci znalazłem opinie że ósemki nie są dopracowane, i dlatego myślałem pozostać przy shimano acera 2010 8biegowej. http://www.allegro.pl/item1101812842_manetki_shimano_acera_sl_m360_3x8_rower_sport_pl.html . Dlaczego szukam takiej przerzutki do takich manetek? Lubię jeździć najbardziej po błocie i niestety acera/alivio nie dają rady, zresztą na podjazdach pod obciązeniem fatalnie pracuja dlatego szukam wsród tych dwóch modeli, co do rocznika 2011 to ceny bedą na początku raczej wyższe.

 

Pomocy :)

Mam opcję kupić manetkę Sram X-7 8biegów za 50zł nową - i co teraz, może jednak ten Sram? TocaS co myślisz/myslicie?

Minus że krótki Grip 50mm, a znowu małych dłoni nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...