Skocz do zawartości

Gary Fisher MTB Club !!!


Gość BikerFG

Rekomendowane odpowiedzi

GF Hoo Koo E Koo (2005)

 

Dzisiaj kupiony :D

 

Szukałem roweru jakieś dwa tygodnie, przeglądałem cenniki, promocje (jeszcze zeszłoroczne), strony firmowe, porównywałem modele, czytałem forum (tego było sporo) no i wybrałem te dwa modele.

GF Tassajara i Giant Terrago.

 

Wczoraj byłem w sklepie, dali mi trochę nimi pojeździć i jakoś tak wygodniej mi było na Genesis (nie mam wielkiego doświadczenia, wcześniej był tylko Romet "Lukas" :grin: ).

Wracam do domu, zerkam do sieci, a tu obniżki lipcowe (wiedziałem, że będą w lipcu, tylko kiedy?, a ja chciałem rower już) no i w kwocie, którą mogłem wydać pojawił się HooKooEKoo (bez 1 zł :D) No i tak jest u mnie, póki co tylko pedały wymieniłem (spd to jeszcze nie dla mnie) i licznik założyłem (tzn. w serwisie to zrobili, ja tylko płaciłem)

 

Teraz tylko lepszej pogody nie mogę się doczekać...

 

Pozdrawiam innych GF'owców. ;-)

 

ps. to mój pierwszy post tutaj, więc proszę o wyrozumiałość jakby co :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

pvz ja nie mam u siebie ramki genesis ale naprawde tak jak mi sie jezdzi na moim GF super tak mi sie nie jezdzilo na zadnym innym. mozliwe, ze juz przyzwyczailem tak bardzo do GF, ze na innych mi sie gorzej jezdzi, ale od samego poczatku jezdzi mi sie na nim wysmienicie. i wcale nie pisze tego na wyrost. i jestem przekonany, ze nie bedziesz zalowal wyboru. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do klubu rybaków... dziś zostałem szczęśliwym posiadaczem GF Wahoo... dostałęm go w promocji w skiteam z 1999 na 1499... rowerek jest kozacki...

 

a o to fotki mojej maszynki:

fotka 1

fotka 2

fotka 3

fotka 4

fotka 5

 

niechciało mi się grzebać w opcjach aparatu i kolorek jest inny niż w rzeczywistości...

 

P.S na genesis się jeździ KOZACKO :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!

 

Przyszedlem sie przywitac!

Bo dlugich zastanawianiach sie, dylematach, rozterkach itp, stales sie szczesliwym posiadaczem Garego Wahoo :)

Gary Fisher Wahoo, 2005, Czarny, 19' + zmienione pedaly :D

 

No to czas pojechac na Ryby :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem pedały spd PD-M520 do mojego Garego Fishera i musze jeszcze kupić buty. Wiadomo jak wyglądają ale wrzuce foty jak już pedały będą założone do roweru żeby pokazać jak się ogólnie prezentuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG
Dzien dobry!

 

Przyszedlem sie przywitac!

Bo dlugich zastanawianiach sie, dylematach, rozterkach itp, stales sie szczesliwym posiadaczem Garego Wahoo :)

Gary Fisher Wahoo, 2005, Czarny, 19' + zmienione pedaly :D

 

No to czas pojechac na Ryby :D

Pozdrawiam!

 

plastikowe wellgo ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie na razie na nich męcze :roll:

 

mam taki problem ze swoim garym:

napęd jest dobrze wyregulowany, chodzi ładnie, ale na większych przełożeniach przy szybkiej jeździe coś terkocze i trzeszczy :cry:

nie wiem dlaczego i strasznie mnie to wkurza :evil:

czy to może być spowodowane przez łańcuch którego jeszcze nie czysciłem (nie mogłem nigdzie w okolicy kupić Finish Line) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG
no plastikow welgo sie pozbylem :( hehe

to wlasnie pierwsza rzecz, ktora wymienilem po kupnie

 

ja sie na razie na nich męcze  :roll:  

 

mam taki problem ze swoim garym:

napęd jest dobrze wyregulowany, chodzi ładnie, ale na większych przełożeniach przy szybkiej jeździe coś terkocze i trzeszczy  :cry:  

nie wiem dlaczego i strasznie mnie to wkurza :evil:  

czy to może być spowodowane przez łańcuch którego jeszcze nie czysciłem (nie mogłem nigdzie w okolicy kupić Finish Line) :?:

 

lancuch tez moze terkotac, a terkocze z przodu czy z tylu ? (obstawialbym, ze to jednak bedzie zwiazane z regulacja ktorejs przerzutki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to nie wiem bo nie jest to bardzo głośne i ujawnia się podczaqs szybszej jazdy... na początku wydawało mi się że z przodu ale wczoraj jak posłuchałem to myśle że z tyłu...

 

z tyłu przerzutka chodzi ładnie... z przodu łańcuch obciera mi tylko na małej tarczy, gdy z tyłu mam 1... jak wrzuce na 2 to mniej obciera... próbowałem to wyregulować śrubką (tą pod którą pisze "low") w przedniej przerzutce ale to nic nie daje... kończy się zakres regulacji i na przełożeniach 1,2 z tyłu i 1 z przodu dalej obciera... pozatym przednia przerzutka wrzuca na wszystkie blaty ładnie... na środkowym i największym odległości łąńcucha od wózka są dobre (nic nie obciera)... i jak z tyłu wrzuce tak żeby mi się łańcuch nie krzyżował to wydobywa się taki dźwięk jakby coś obcierało...

 

dziś spróbuje umyć cały napęd i nasmarować bo troche sie zasyfił po tym seryjnym smarze... tylko musze jechać do sklepu po Finish Line ... w tym sklepie mam serwis GF więc może ich się zapytać... mam zrobione ok 100km... w karcie gwarancyjnej napisali żeby się udać na przegląd gwarancyjny po 100-200km... jak myślicie lepiej oddać teraz i niech mi to zrobią czy najpierw wyczyścić napęd i troche pojęździć :?: z tego co wiem to powinienem go oddać po miesiącu a ja mam go dopiero niecały tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

pojezdzij troche tylko nie za duzo, zeby sie nie przyczepili, ze za duzo jezdziles :( na temat oplaty za przeglad gwarancyjny cos Cie informaowali przy kupnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplata za ten pierwszy przeglad tj. od 100-200 km (choc mi powiedzial zebym sie zjawil po 2 miesiacach?!) choc wtedy bedzie sporo wiecej kilometrow :grin: (wiec niewiem?) wynosi 45 zl.

I to nie zaleznie od serwisu, bo tak jest napisane w karcie gwarancyjnej (warunek jedyny ze musi to byc autoryzowany serwis Garego), wiec nigdzie nie moga policzyc wiecej czy mniej..

 

 

pozatym to nie jest takie terkotanie tylko trzeszczenie... albo tak jakby łańcuch obzierał o wózek przedniej przerzutki... ale nie obciera

 

Zauwazylem cos podobnego u siebie, ale fakt, ze dzis zlapalem duzo piasku i blota w lancuch, a ten smar co jest, klei wszystko za przeproszeniem jak.. no.. wiec mysle ze u mnie to jest powod :) wiec nic tylko wyczyscic, i nalozyc cos dobrego :(

Mam nadzieje ze to to.. a jak nie, to zaniedlugo przeglad, i wykryja co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nic nie powiedzieli kiedy mam przyjechać na przegląd :!: rower kupiłem w skiteamie na karolkowej... powiedziałem że więcej tam nie pojade cos kupować...

 

dziś mialem kupić Finish Line i wszystko wyczyścić, ale w jedym sklepie nie bylo, a w drugim jakaś baba powiedziala mi że nia ma... a ja zobaczyłem że jest... więc się pytam: "a co to jest :?: " a ona: "a ja nie wiem nawet" no to mówie: "to kest właśnie to o co pytałem..." na co ona powiedziała tylko: "aaaa no tak.. to jest"... jak zobaczyłem cene to sobie pomyślałem żemy się w leb puknęli... 22zł za 60ml.... to bardziej mi się opłaca w internecie zamówić :grin: nie to żebym by łjakiś żyd... ale facet któy prowadzi ten sklep to straszny cham i wszystko ma drożej niż normalnie w sklepie więc u niego nie kupuje nigdy...

 

nie wiem jak to zrobić teraz z tym przeglądem.. bo jush rower mam usyfiony... zauważyłem pare rzeczy do poprawy.. hamulce sam sobie wyregulowałęm troche bo klocek tarł o opone leciutko... jutro chyba się przejade do serwisu, kupie Finish Line i przy okazji się zapytam co jest nie tak i kiedy przyjechać na przegląd...

 

Acha.. powiedźcie mi czy można kupić i załozyć spinke do lańcucha shimano? bo gdzieś czytałem że tak.. ale nie jestem pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

jak bylem w poznanskim ski team koles wlasnie oddawal rower do przegladu gwarancyjnego... powiedzieli mu, ze przeglad taki kosztuje 170 zl !!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ich powaliło :!: w karcie gwarancyjnej, w warunkach gwaranci w jedyn z punktów jest napisane:

"Użytkownik zobowiązany jest do wykonania jednego przeglądu gwarancyjnego po przejechaniu 100-200km lub ok.10 godz. jazdy, w autoryzowanym serwisie wskazanym przez gwaranta:

(tu kropeczki na wypełnienie ale ja mam puste pole)]

Przegląd ten jest płatny

KOSZT PRZEGLĄDU GWARANZYJNEGO - 45 zł"

 

a Ty BikerFG nie robiłeś przeglądu?

 

a teraz pytanie do wszyskich: czy w ramach przeglądu moge poprosić aby przycięli mi rure sterową i zdjęli podkładki pod mostkiem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...