Skocz do zawartości

[Rower] Giant XTC 2010 by Sorc


Sorcerer

Rekomendowane odpowiedzi

Mlody juz kupil przyczepke rowerowa tak na wszelki wypadek jutrzejszego wyjazdu :icon_wink::)

 

Chris wracamy do tematu i-linka.

Teflon ma byc luzny, nie zakrecac na srubie od FD, right? [wiem...] :D

Jak gleboko wpuscic telfon do gripa? Pisales wczesniej ze max 0.5cm od krawedzi, ale barylki gripa czy przelotki i-linka do wewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tyż mam to i-badziewie, czeka na mnie w polskim domu. ale nie ważę się założyć przyjeżdżając na zlot - trafi do roweru dopiero po powrocie do norwegii. :) nie zamierzam ryzykować utraty przyjemności jazdy.

wg mnie problemy z wyregulowaniem na stałe przerzutek jest zupełnie normalne - "koraliki" są tak cienkie że sie po prostu gną i deformują.

w odwodzie mam zwykłe pancerze i linki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze przecinak goldblooma swietnie tnie :) zabralem sie z tył...

 

Pierwsza rzecz, wklad teflonowy caly sie pogial i zwinal... pewnie dlatego ze byl za dlugi. Na szczescie chyba tylko przy RD.

Zapewne dlatego ze wklad powinien byc krotszy i nie przechodzic na motylku gdzie sie zawija.

 

Foty wrzucam...

LINK! CLICK!

 

Info gdzie przyciac wklad. Zapewne zaraz za ostatnia przelotka patrzac na RD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam nadzieję że zobaczę rower we wrześniu na xc w Lublinie.

Jeśli oczywiście będzie gotowy :)

 

Od srody do wtorku przyszlego tygodnia jestem w Lublinie, moze ustawimy sie na globusie na pare przejazdow? Aczkolwiek jeszcze nie jestem pewien czy zabiore akurat ten rower.

 

Skrocilem teflon zaraz za ostatnia przelotka. Jest ok tylko teraz to wyregulowac. Musze znalezc jakis manual bo ten pisany srama jest taki sobie. Wiem ze sa generalne manuale, ale pewnie cos na youtubie znajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma takiej możliwości bo mieszkam kawałek od Lublina, ale może kiedyś przy okazji ;)

 

Moge zapytac czy w zeszlym roku startowales we wrzesniu bodajze na globusie?

 

Na dzis robota skonczona, wstepna regulacja i zalozony i-link. Musze dolozyc koraliki od gripow bo mocno sie sciagnely i kiera null ruchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze troche zostawilem projekt, ale brak czasu i wlasnie wychodze na 6 dniowy urlop :whistling:

 

Z ciekawych informacji - Smica wyprodukowala TYLKO 19 sztuk niebieskich rogow (i nie bedzie wiecej), moze przed mazovia w W-wie uda im sie dostarczyc pare dla mnie. To tak nawiasem do Tobo o braku wiekszych elementow w niebieskim :whistling:

 

Myslalem nad wymiana zebatek na middleburna niebieskiego, a w szczegolnosci inner+middle. O ile inner wazy ~20g, to wagi srednich zebatek slick-shift 32T middleburna nie moge znalezc i nie moge podjac decyzji.

 

AFCbike - Niebieski pivot RD i koleczko 10T delrin biale w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://picasaweb.google.com/lh/photo/ZxgzqM_QWsxFBtug6qxGzg?feat=directlink

 

Jazdy.jpg

 

A wlasnie wrazenia z jazdy.

 

Hample - Polmetaliki Ashimy na tyle dotarlem na parkingu w mniej jak 5 minut jadac na mlynku z zacisnietym hamplem. Metaliki na przodzie po calej jezdzie jeszcze musza sie dotrzec.

 

RoRo - Jakie to sliskie na mokrej kostce brukowej, malo mnie nie wylozylo przy delikatnym łuku i malej predkosci jak mi przod sie usliznal. W piasku bylo calkiem, aczkolwiek dawno nie jezdzilem w takim piasku wiec nie mam wielkiego porownania. Troche za wysokie cisnienie na detce, szyszki powodowaly u mnie straszna nerwowosc i brak trakcji.

 

Fox - musze ustawic, za miekko i bez blokady ładna podsterownosc.

 

Niestety geometria z 30mm setbackiem mnie nie lezy kompletnie. Prosta sztyca to koniecznosc i dalsze kombinowanie z wysokoscia kiery bo czuje kregoslup, co mam nadzieje nie spowoduje ze moj nerw kulszowy znowu zacznie dawac o sobie znac. Czuje ze zarowno, albo kiera w dol, albo w gore poprawilaby pozycje. Jednakze chyba w gore bedzie lepszym wyborem na ta chwile bo nadgarski jakos dziwnie mnie sie ukladaja, dziwne odczucia i jednak mialy juz troche dosyc po 60km.

Co ciekawe wracajac do sztycy - 350mm to bedzie za malo. Minimum 360mm.

 

Jesli chodzi o wyczucie roweru, poki co troche mnie go brak, goldbloom mnie to usilnie uswiadomil na szybkich, waskich singletrackach w lesie. Mam nadzieje ze pewnosc siebie wzrosnie wraz z poprawa geometrii, a moze sprobuje szerokiej kiery. Brakuje mi troche szybszej reakcji roweru, ale na to ma wiele czynnikow ktore zostana poprawiona. Z drugiej strony nie moge oczekiwac ze rower bedzie zachowywal sie jak krotki 555mm i sporo nizszy Contessiak dziewczyny z gieta kiera 680mm.

 

Ustawienie X.9 na tyle to masakra :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny tuning.

Tylko siodełko psuje całość-chyba że tak specjalnie wydziubane dla zmniejszenia masy.

 

To siodlo ma ~14 lat :) Jestem ciekaw masy skorupy bez gabki i alcantary na stalowych pretach, ale moze to kiedys... W kazdym razie bedzie zmiana w okolicach miesiaca. Siodlo co ciekawe doslownie z macro z zimowki.

 

Teraz szukam thomsona masterpiece bez setbacka w przyzwoitej cenie, chwilowo ciezko o takie, bo jakos mam opory teraz przed luxtechem i takim jarzemkiem z siodlem na carbonowych/ti pretach. Aczkolwiek jestem lekki. Z drugiej strony moze mozna zamowic od razu u pana jarka lub kogos innego carbonowa sztyce z mocowaniem ala thomson?

 

Bardzo mocno mysle takze nad pedalami. Look quartz vs Cranki SL, obecnie przed zakupem crankow hamuje mnie brak dostepnosci metalowych podkladek aby nie niszczyc podeszwy buta.

 

Lewa pianka bontragera kompletnie sie rozsypala. Nawet nie wiem od czego, wczoraj zapewne jakies galezie ostro podziurawily i poprzecinaly pianke.

 

Idac dalej coraz lepiej czuje rower jak i geometrie, chyba nie obejdzie sie bez krotszego mostka jesli prosta sztyca to bedzie nie to.

 

Potrzebuje takze pomyslu co zrobic z kablem kanencji, obecnie dynda przy gornej rurze. Nie moge go owinac wokol przewodow gdyz jest za krotki, zipy takze odpadaja bo bedzie sie zsuwac wiec chyba pozostaje na tasme klejaca bezbarwna do rurek?

 

Polmetaliki ashimy + ashima Aro08 na tyle hamuje rewelacyjnie, metale na przodzie albo jeszcze nie dotarte - albo to po prostu nie to. Zobaczymy po wyscigu w Lublinie i Naleczowie, jak nie zdadza egzaminu zaloze polmetale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek po objezdzie trasy mazovii + prawie 40km nadrobione bo trasa byla zle oznakowana.

 

Moj tyłek umiera po objezdzie na Spec Toupe'ie Ti 143 od mlodegoasg, zdecydowanie wole wezsze siodla ;p

Problem z geometria udalo mnie sie ustawic, mostek jak najnizej i na minus. Teraz jest zdecydowanie lepiej z plecami. Nadgarstki takze lepiej po tym jak przestawilem wygiecie kiery bardziej wzdluz ramion.

Aczkolwiek chyba mostek 100mm bylby ciut lepszy przy takim ustawieniu.

 

Przy okazji zmiany pozycji przydaloby skrocic i-linka, co zrobie jak wroce. Podkladki stalowe waza obecnie ~46g, do wymiany i w najblizszym czasie musze odpowietrzyc przedni hampel... brat zacisnal mi delikatnie klamke jak dlubalismy przy zalewaniu mlekiem, plyn nie wyciekl, ale sily hamowania brak. Moze jest jakis sposob aby troche polepszyc sytuacje na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej szerokości jest Twoje stare siodełko?

Moje siodlo ma 140mm ale skrzydelka szybciej schodza w dol.

Chwile jezdzilem na siodle ANEMIA'i slr gel flow i bylo duzo lepiej acz za krotko. Jutro moze potestuje je jak wezme z inzynieri rowerowej.

 

Jesli odczuje ulge po krotkiej jezdzie to byloby cos, obecnie mocze tylek w lodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...