Skocz do zawartości

[Rower] Giant XTC 2010 by Sorc


Sorcerer

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt w fazie rozwojowej. Obecnie mam jedynie mostek, ale podejrzewam ze kolo konca stycznia bede miec wiekszosc.

Cel - maszyna do scigania w przyzwoitym budzecie i wadze.

Waga Bikera 57-65kg, glownie dolna granica :)

Wzrost 175cm

 

Bardzo mile widziane uwagi na temat wybranych komponentow i ewentualnych zmian tu i tam.

 

Czesci pogrubiona czcionka - waga rzeczywista.

 

Bar Ends: (Rogi) Smica/Boplight/Con-Tec 58g

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) ???

Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid Elixir R 375g (W planach wersja WHITE, na razie drogo - roznica 160zl miedzy silver a white wiec odpada)

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Avid Elixir R 385g

Cables: (Pancerze i linki)

Cassette: (Kaseta) XT 11-32T 264g

Chain: (łanńuch) C9 275g

Crankset: (Korby) SLX 890g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) XT/XTR ~155g (Ciagle nie wiem w ktorej wersji)

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Sram X9 227g

Fork: (Widelec) FOX 100mm RLC 1575g

Frame: (Rama) No saint Angel 18' 1550g (Bedzie bialy FOX od 1415Chris wiec wybiore nudna czarna ale kto wie)

Grips: (Gripy)

Handlebar: (Kierownica) KCNC Flat 600mm 25.4mm przycieta do 56/58cm 132g STOCK (Tutaj moze znajde alternatywe na cos innego)

Headset: (Stery) VP-45AC 72g

Pedals: (Pedały) Crank Brothers SL/Look quartz 266g

Seat: (Siodło)

Seatpost: (Sztyca) Smica Lite Pro 350mm 31.6mm 230g (Boje sie ze moze byc za krotka - jesli bede potrzebowac 400mm to pewnie sie pokusze o sztyce Luxtecha ~<140g)

Shifters: (Manetki) Sram GripShift X0 193g

Skewers: (Zaciski koł) Dartmoor Bolt-On 68g

Spacers: (Podkładki pod mostek)

Stem: (Mostek) Smica lite Pro 25.4mm 100mm 102g WAGA REAL ZE STALOWYMI SRUBAMI

Tire (Front): (Opona przednia) Rocket Ron 2.1 410g Tutaj nadal zastanawiam sie nad innymi kombinacjami

Tire (Rear): (Opona tylna) Rocket Ron 2.1 410g j.w

Tubes: (Dętki) Maxxis Ultralight / Continental ~240g

Wheel Front: (Koło przednie) 693g

-Hub: (Piasta) Novatec D711 141g

-Rim: (Obręcz) Mavic XC717 403g (Licze na mniej, moze beda lepsze sztuki w centrumrowerowe)

-Spokes: (Szprychy) DT Revolution 142g

-Nipples: (Nyple) DT Swiss Alu 10g

-Rim tape: (Opaska)

Wheel Rear: (Koło tylne) 829g

-Hub: (Piasta) Novatec D712 277g

-Rim: (Obręcz) Mavic XC717 404g

-Spokes: (Szprychy) DT Revolution 142g

-Nipples: (Nyple) DT Swiss Alu 10g

-Rim tape: (Opaska)

Wheels F+R 1522g

Misc : (Inne)

 

WAGA CALKOWITA bez siodła, gripow, podkladek i pancerzy katalogowo:

~9500g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o jakieś ciekawszej ramce? :)np. http://allegro.pl/item829358758_rama_gary_fisher_marlin_disc_17_5_cala_nowa.html albo http://allegro.pl/item831547542_rama_xtc_2_5_m_unikatowe_malowanie_okazja.html albo http://allegro.pl/item823319797_mongoose_meteore_team_nowa_rama_orange.html trochę tego jest. Nie mówię, że No Saint jest zły ale może warto zainteresować się czymś bardziej oryginalnym :)

 

Z tyłu daj Racing Ralpha, mi Rocket Ron całkowicie nie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramy to oczywiscie zawsze sie mysli, ale budzetowo nie chce przekroczyc 5.5k na razie z caloscia i generalnie jesli juz wolalbym rame na gwarze. Na pewno rama bedzie jednym z ostatnich elementow, gdyz wszystko mocno zalezy od moich zarobkow - a tu stety zarobki mam od prowizji wiec moze byc super, a rownie dobrze moze byc tak jak zawsze :) Na razie i tak przekroczylem budzet, miala byc reba za ~700-800zl :)

Ewentualnie jak bedzie dobrze z funduszami to zaszaleje i zamiast XC717 beda ZTR'y i/lub DT240 na tyl

 

Inna sprawa jest ze kolorystyka XTC mi w ogole nie podchodzi, przynajmniej jesli chodzi o ramy dostepne w polsce - acz sa wersje ktore sa ladne. Na pewno jesli bedzie cos ciekawego to wezme zamiast sainta.

Z checia wzialbym sama rame od Mongoosa 2007 Meteore elite, jest piekna i waga <1600g, ale to niestety nie jest sprawdzone. Pomaranczowy mongoose ogladalem na zywo z inzynierii z w/w linka paskuda :thumbsup:

Cube, author, odpada z tego samego powodu co XTC. Cube moze robic piekne ramy ale dlaczego reaction wyglada jak zabawka w porownaniu do LTD race candy blue z tego roku?

Gary to klocek :thumbsup:

 

Troche marzy mi sie rama bergwerk'a mercury SL, waga ~1.250g przy rozmiarze M - ale ciezko to dostac, mialem okazje kupic caly rower na gwarze kolo sierpnia na tej ramie + SID WC carbon, full XTR + crossride'y ze wszystkim w stanie idealnym za 3000zl ale ktos mnie ubiegl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grips: (Gripy)

Accent Lite :)

te krótsze to 11-12g. profilowane. mi bardzo odpowiadają :thumbsup:

 

Handlebar: (Kierownica) KCNC Flat 600mm 25.4mm przycieta do 56/58cm 132g STOCK (Tutaj moze znajde alternatywe na cos innego)

BBB Fibertop. realnie 105g. miałem okazje kupić za 122pln. śmieszne pieniądze jak za w sumie sprawdzony i tak lekki produkt :thumbsup:

 

Shifters: (Manetki) Sram GripShift X0 193g

co kto lubi. niedawno stałem się posiadaczem starszych 7.0 tych bez SRS. 148g. ładniejsze ( wg. mnie ) i podatniejsze na tuning niż X.0. obecnie 116g :)

 

Zdecydowanie bardziej sprawdzoną i lepszą ramką będzie XTC. Ciekawe jaka waga w rozmiarze M i XL

M to 1585g. z miskami, alu śrubką haka, alu piwotami i tą naklejką na dolnej rurze tylnego trójkąta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) ???

tu może smud-carbon.eu ???

http://www.allegro.pl/item832824951_10g_koszyczek_smud_carbon_tune_schmolke_frm.html

sam niedługo takiego posiądę :voodoo:

 

co do XTCka. rama jest dość długa i chyba użytkownicy wybierają mniejszy rozmiar z długą sztycą. ja tak zrobiłem i kilku znajomych też. przy 175cm wzrostu S powinna być ok. a waga w dół :)

ale widziałem tegorocznego Angela i rama jest naprawde ładna. ale XTC to XTC :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"S" w zyciu. Mam dosc dluga noge, jesli dobrze pamietam ~88cm i na scott Contessa 50 "M" dziewczyny jest tragedia, porownywalna dlugosc do "S" XTC jak i identyczne katy. Jezdzilem tez na tej contessie w rozmiarze "S" , chyba na wzrost <150cm bo dziewczyna tez narzekala (165cm wzrostu).

 

Mierzylem sie tez dosc dlugo do Mongoose Meteore Elite 2007 , "M" i "L" wydaja sie bardzo dobre, wiec nawet moglbym rzec ze Saint w rozmiarze "20cali" moglby byc dobry na dlugosc, ale juz rura jest za wysoko prawdopodobnie, ale musze sprawdzic. Mysle ze 18 bedzie ideal z ciut dluzszym mostkiem niz 90mm.

 

Najchetniej rame widzialbym w kolorze indygo badz ciemnego bzu w metaliku. Cos jak stary scott scale tylko bardziej podchodzacy pod fiolet anizeli czerwien.

 

@ marsman bialy czy czarny angel? Ciezko znalezc dobre foty niestety z tymi ramami, a z checia chcialbym zobaczyc pare kombinacji kolorystycznych.

 

Bialy amor + czarna rama + kokpit czarny + czerwone lub niebieskie dodatki

Bialy amor + biala rama + kokpit czarny + czerwone lub niebieskie dodatki w postaci srub podkladek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chcial z lekka porownaniu dlugosci horyzontalnej gorner rury to jest to tak:

 

16" - 550mm

18" - 570

20" - 590

22" - 610

 

Podaje poniewaz rzadko mozna znalezc to info, na lemonbike.eu wymiary sa tylko po dlugosci rury.

 

http://fotos-alt.mtb-news.de/fotos/showphoto.php/photo/357483

 

Chyba bedzie czarno-bialo, to jest Luzifer ale Angel ma taka sama kolorystyke farby z 08" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanych XTC do 'sell' jakoś tak nie widziałem. Tylko całe rowery. Wie ktoś ile może ważyć ta ramka w roz. 18" ? ;) i ile kosztować taka używka :no:

jeśli chodzi o XTCka to M jest w okolicach 18'

ile kosztuje używka tego nie wiem. kiedys na allegro była nówka za 1050pln.

Angel z piwotami i hakiem to ok 1570g w 18'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić, to warto sprawdzić przed zakupem ramy przybliżone sprzyjające geo, np http://www.competitivecyclist.com/za/CCM?PAGE=FIT_CALCULATOR_INTRO. No Sainty rzeczywiście są ładne i lekkie, ale niespecjalna ta geometria moim zdaniem, jeśli to ma być sportowy rower...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...