Skocz do zawartości

[Rower] Giant XTC 2010 by Sorc


Sorcerer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiej potrzeby, mozesz spokojnie je zalozyc tak jak maja byc docelowo. Odmierzyc dl przewodu do obciecia, wykrecic mocowanie przy klamce, z klamki nic sie nie bedzie wylewac, trzymaj przewod do gory aby nie wylatywal z niego plyn, tnij zaloz nowe oliwki i insert, srube spokojnie mozesz uzyc ta sama, dokrecasz i po sprawie.

 

Do obciecia potrzebujesz klucz (nie pamietam rozmiaru) aby odkrecic srube mocujaca przewod do klamki (ta pod czarna gumowa oslonka) i np w miare dobry przecinak do drutu, taki jaki uzywa sie do przecinania linek.

I to wszystko!!!

 

Cala operacja to doslownie kilka minut.

 

Rozumiem ze w zestawie masz dodatkowe oliwki i inserty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

 

Moze sie pokusze o zrobienie tego sam, jednak szybciej bedzie jak zostawie rower do dokonczenia w poniedzialek, a teraz pojade wypoczac na kilka dni.

Wkoncu po to sie pracuje aby kiedys odpoczac i dac zarobic innym jak to mowia :thumbsup:

 

Fotki zlozonego bike'a gotowego do jazdy zaraz wstawie. Szkoda ze nie mam podkladek pod mostek bo bym sie przejechal kawalek, a tak moge rozwalic stery przez luz.

 

W niedziele czeka scandia naleczow :icon_wink:

 

Niestety aura sie popsula i nie bedzie przez chwile fotek w sloncu bo sztuczne swiatlo kompletnie nie oddaje charakteru zdjec.

Tymczasem do srody ;p

Kolejna porcja zdjec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawie tylko jest, teraz zostaly tylko drobne upgrady ;)

 

Sztyca

Siodlo

Sruby Ti/Alu

Koleczko przerzutki

Pivot przerzutki

Zebatki

Delikatna dociecie rury sterowej

Podkladki carbonowe

 

Revo + ciemno niebieskie nyple DT, aczkolwiek mam probke jasnych i ciemnych i wielkiej roznicy nie ma.

Niestety lipne swiatlo nie oddaje tego jak wyglada R1 do reszty. Przy lampie blyskowej w aparacie jest lepiej, ale nie moge jej zmusic do pracy.

 

Ponawiam pytanie:

 

GDZIE mozna dostac stozkowe bidony Tacx'a 700ml+, 65km w naleczowie w blocku bez bidonow to lipa :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do cięcia kabli można używać noża z wysuwanym ostrzem.

insert można wykorzystać stary po rozpiłowaniu starej oliwki z odciętego kawałka przewodu - z doświadczenia wiem, że z ich zdobyciem bywa trudniej niż z nowymi oliwkami. przy dosyć ostrożnym podejściu do sprawy hamulec się nie zapowietrzy. no ale jak jest zapowietrzony to problem nie istnieje :) nie demontowałbym hamulca z roweru - łatwiej dobrać odpowiednią długość przewodu.

 

przy wyciąganiu przewodu z korpusu klamki może być problem, bo oliwka lubi się "zaprzeć" w gnieździe, trza użyć ciut siły, ale bez obaw.

przewodu nie trzeba trzymać pionowo - jego średnica wewnętrzna jest tak mała że płyn musiałem praktycznie wytrząsać ze środka :)

 

nie śledzę tematu zbyt namiętnie i nie znam szczegółów, ale nie mam pojęcia do czego kolorystycznie mają być spasowane korpusy dźwigni w kolorze niebieskim. wg mnie standartowe czarne ze srebrnymi czy czarnymi dźwigniami byłyby o wiele lepsze.

szprychy w ztr'ach mogą niestety być tak napięte bo to obręcze zrobione z puszek po piwie i nie tolerują wysokiego napięcia szprych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do korpusow dzwignii, tak nie jest to najlepsze rozwiazanie. Bralem pod uwage probe zrealizowania hybrydy bialy korpus/niebieski zacisk, ale realizacja w takiej formie bylaby albo bardzo kosztowna, albo strasznie czasochlonna aby znalezc partnera do zrobienia 2 hybryd.

 

Aczkolwiek mam plan jesli SLR przypasuje mojemu tylkowi to moze zamowie bialo-niebieskiego saevid'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ogólnie duże elementy jakiegoś koloru pasują wtedy gdy są inne duże elementy tego samego. niebieski metalik jest zdecydowanie "oczony" i ok gdy są takie drobiazgi, czyli np nyple, śruby itd.

oczywiście to sprawa gustu i w to nie wnikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taaaka zagwozdke z moja sigma.

 

Jak do cholery mam zamocowac magnes na szprychach revo... przy obreczy trzyma sie, ale nie ma szans miec czujnik w miare blisko magnesu. Przy glowce szprychy takze nie trzyma sie.

Licznik z lidla juz jest przyjemniejszy do wspolpracy :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korki syntace doszly, 13,9g para. Rewelacji nie ma ;p

 

Przewody R1 skrocone

I-link zalozony

Łancuch skrocony

Pianki bontragera skrocone 11,1g bez korkow.

 

Wiecej info jutro, bo dzisiaj nie mialem juz jak odebrac roweru, bedzie czas powazyc.

 

Sruby Ti/Alu w drodze z vincere.

 

Ciagle szukam http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=31169 w kolorze AQUA badz niebieskim, 2x 500ml i 1x750ml :)

 

Jest jakis dystrybutor tacx w polsce? Jakiegos ostatnio znalazlem, ale mail wrocil bo nie znalazl nadawcy...

 

EDIT: Zapomnialem, jaka jest waga podkladek suportu shimano? Jako ze mufa okazala sie 73mm odeszly 2 podkladki, niestety podkladki gdzies wcielo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hample schudly 15,2g po docieciu.

R1 + sruby + adaptery + tarcze 249,6g/298,3g [547,9g]

 

suport ~3g po odstawieniu podkladek.

Jest spora nadwaga w postaci podkladek pod mostkiem, ale w najblizszym czasie powinno jej nie byc.

 

Sruby z vincere na dniach tylko musza dojsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyboru wielkiego nie mam :) Musza byc tacx stozkowe do smuda. Chyba ze gdzies mnie sie obilo o uszy ze accenty to to samo...

 

Aczkolwiek wiem juz ze 'source'y sa niedostepne w polsce ;/ Zostaja tylko teamowe bidony. Tragedii nie ma, ale dorwac 750ml bedzie ciezko :teehee:

 

PS. Zapomnialem wspomniec, ze chlopakow w serwisie zalozenie i-linka przeroslo. Podobno liner wkeca/wchodzi w manetki gripshifta (otwor we wkladzie jest wiekszy niz srednica linera). Jedynie co podejrzewam to ze chlopaki maja racje, ale tylko dlatego ze nie docieli linera, linki i nie zalozyli setu. :)

 

Serial 'zrob to sam' w niedziele z pomoca mlodego i narzedzi goldblooma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ar-Mar broniewskiego. Wiem ze na powislu w ar-marze problemu nie bylo, ale ja tez nie mialem czasu, checi zostawic rower u nich na 1 dzien wiecej bo nie odebralbym przed niedziela. Z kolei chlopaki mieli generalnie malo czasu bo rower mieli przygotowac w kilka dni przy pelnym grafiku bo prosilem aby byl gotowy na scandie w naleczowie 30.05.

 

Musze wiec ich usprawiedliwic i pretensji nie mam. Tragedii nie ma bo przynajmniej byli szczerzy, a nie kombinowali na sile.

Jedynie co mogli zrobic to zadzwonic ze jest problem, bo bym im pomogl ewentualnie ;)

 

Łancuch C9 + spinka sram gold 274,5g [pozniej policze ile ogniw]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...