Skocz do zawartości

[8282,9g] Pronghorn XC SW Race by 1415chris


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad dwa i pół kilo w dół na cięższej ramie :D no to nie mów mlodyasg ,że nie ciężko.Ta specyfikacja poniżej na której jeździłem też nie składana jest z jakiś klocków:

http://dream-bike.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=70&sid=0f4ab469584df303d088bc4bcb31198b

Tak czy inaczej rower jest wyśmienity i na lepszym nigdy w życiu nie siedziałem :)

Edytowane przez kubart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubart ta rama to jest wersja z alu trojkatem, moja rama ma gorna jego czesc karbonowa, wiec nawet przy tym rozmiarze waga moze byc taka sama albo i mniejsza, w zaleznosci od porownywanych rozmiarow, do tego bedzie tez dolna czesc karbonowa.

 

Mam nadzieje ze bede mial takie same wrazenia z jazdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zazdroszczę Ci jedynie , bo to się opowiedzieć tak słowami nie da ,ale kto jeździł na różnych ramkach to doceni to co zrobili duńczycy. A fakt ,że model wagowo będzie masz rację samej ramki identyczny lub nawet parę gram lżejszy (przy zastosowaniu jakiuper wylajtowanych podzespołów),tylko żeby pozostała ta granica "między wagą a użytkowaniem " zachowana :)Może to zły dział żeby pisać takie rzeczy ale dla tej ramki to bym nie żałował nawet pół kilo więcej dołożyć pod warunkiem zeby nie stracić właściwości jej jezdnych.

P.S może nie wszyscy uwierzą ale ona jest sztywniejsze w konfigu mojego kolegi niż mój HT :D

Edytowane przez kubart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh lubię takie testy

 

http://dream-bike.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=70&sid=0f4ab469584df303d088bc4bcb31198b

 

NIE MA na tym świecie fulla który połknąłby kamienie tak jak w tym opisie :)

a to co moze uczynic zawieszenie fulla xc to jedynie złagodzić efekt przelotu po kamieniach.

co to jest większy kamień? 2 cm? 4? 6? kamieni tego rozmiaru nie połknie calkowicie nawet zawiecha roweru dh.

 

waga jak na top zabawkę - powiedziałbym zawstydzająco duza.

 

zwyciezca w pojedynku z zawodnikami dh? pewnikiem takimi jak ja ;) przyznaję - przeciętny świrus, młody gniewny na sztywniaku xc spokojnie pogoni mi kota na zjezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakąś zwykłą podkładkę (no name) 5mm o wadze 1,6g :thumbsup: więc 50mm waży 16g :) a za BBB dać około 50zł to porażka. U mnie w rowerowym niezależnie od rozmiaru podkładka carbon 8zł :D czyli razem można wydać 24zł ;) 2x 20mm + 1 x 10mm i jeżeli ktoś umie ciąć to zrobi z tego x podkładek i może z tego być niezły interes :P

 

Fajne zdjęcie kierownicy, jakby na fotelu króla :P jak zdejmiesz naklejkę z kierownicy to będzie 82g ;) mostek na pewno poniżej 100g powinno być :D

Edytowane przez kllnTToOn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic tylko sie cieszyc.

 

Blizej 40 niz 50 a dla 16zl nie mam zamiaru bawic sie w przycinanie.

 

Mozesz to podkaldke pokazac na wadze?

 

Kupilem te podkladki dlatego ze jest ich 50mm w roznych rozmiarach a tyle potrzebuje zanim przytne rure amora i znajde optymalne ustawienie mostka.

 

Potem sie zobaczy.

Edytowane przez 1415chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mm waży 1,6g kosztuję 8zł u mnie w sklepie rowerowym. Wygląda tak samo jak ta BBB :thumbsup:

 

zdjęcie: 84d482f28c5d401am.jpg

 

mi chodziło o to, że jak kupujesz podkładkę no-name to płacisz duży procent mniej za nią, niż za firmową ;) BBB są 4 podkładki czyli zapłaciłbym 32zł a waga to jedne 3g więcej przy 50mm ;)

Edytowane przez kllnTToOn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze kilku czesci powoli schodza sie, troche problemow bo stery nie halo chociaz Tune i R2 Bike zapewniali ze bedzie ok ;) a nawet jeszcze nie przyszla najwieksza zagadka korba...

 

Nie wiem co z amorem itd ale to tylko przejsciowe...

 

Co do sterow:

 

Gora/Dol

18122009883.th.jpg 18122009882.th.jpg

 

Z rama przyszly FRM D-Set ZS Team, chcialem BuBu i wyraznie pytalem czy to jest to samo no i jak widac... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby byla jasnosc w temacie.

 

Stery FRM, ktore przyszly z rama pasuja na tip top (81g). Tune (64g) gorna miska taka sama wysokosc jak frm, dolna niestety jak widac na zdjeciu, jest wyzsza, a pytalem...

 

Napisze do Tune i do R2 lekko zdegustowany komentarz...tyle mi zostaje i cieszenie sie extra sterami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...