Skocz do zawartości

[Amerykanie] Ich opinia o reszcie świata.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Ostatnio intensywnie przeszukuje fora w celu zebrania informacji o widelcu amortyzowanym do kół 28/29", ponieważ ta grupa rowerów jest bardzo polularna za oceanem, siłą rzeczy siedze na forach amerykańskich. Ze zdziwieniem zauważyłem, że Ci ludzie mają reszte świat w głębokim poważaniu, tak jakby była dodatkiem do USA. Jeśli ktoś tylko wspomni o jakimś producencie innym niż Sram, Cannondale czy Scott to jest równany do poziomu 0 a nawet niżej. Wspomniałem o firmie Author to jakiś sprzedawca stwierdził, że wstydził by się wstawić coś takiego do sklepu. Macie podobne doświadczenia?

Pozdrawiam

 

PS. Uważam, że firma Crank Brothers ma najładniejsza strone rowerową w internecie www.crankbrothers.com ( no i ich pomysł ze zmienną wysokością sztycy z blokadą na kierownicy jest... ciekawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego mieszkańca Włocławka :D ale to tak tylko odbiegając od tematu. Co do Amerykanów, co poradzić. Wystarczy zerknąć na to co jest przedstawiane na targach takich jak Interbike, wyraźnie wolą swoje. I koniec, kropka. Po części się nie dziwie, w końcu to oni stworzyli coś takiego jak MTB więc może mają zakorzenione twierdzenie, że oni mają na ten temat największe pojęcie.

 

Co do Joplina (tak się owa sztyca nazywa) to jest to po prostu Maverick Speedball pod inną nazwą :D Oni tego nie wymyślili. Teraz pojawia się coraz więcej takich produktów (Kind Shox, Rase i jeszcze kilku innych) i nie da się ukryć że Bracia Crank ten dział rozkręcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

co by nie mówić ich poczucie wyższości nie jest bezpodstawne :D Mają masę genialnych film, dla mnie sram>>>>>> shimano i w ogóle cała ta grupa jest według mnie bezkonkurencyjna... ja mam takie odczucia, jeździłem na innych firmach też, stąd to subiektywne dostrzeżenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o firmie Author to jakiś sprzedawca stwierdził, że wstydził by się wstawić coś takiego do sklepu

szczerze to też bym się wstydził :D author to żaden Hit:)

 

a co do tematu, nacja zrodzona z rozbitków, kolonizatorów, indian, poszukiwaczy, szperaczy oraz innych typów najczęściej przestępców i wygnańców wszelakiej maści nie może mieć o sobie niskiego mniemania :D

 

swoją drogą jak dla mnie produkty z koncernu Srama biją w większości na głowę Shimano, ale co kto lubi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić ich poczucie wyższości nie jest bezpodstawne :D Mają masę genialnych film, dla mnie sram>>>>>> shimano i w ogóle cała ta grupa jest według mnie bezkonkurencyjna... ja mam takie odczucia, jeździłem na innych firmach też, stąd to subiektywne dostrzeżenie :D

 

A od kiedy shimano jest firmą amerykańską? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 8 miesięcy swego czasu w Stanach spędziłem, izolacjonizm dał mi się w kość odnośnie ich muzyki. Nagle się okazuje że 40-60% muzyki u nich nie ma. Jak ktoś słucha techno to jeszcze więcej :D Z tych popularniejszych to gdzieś tam dorwałem kasetę Rammsteina i to z trudami (p2p było tam niedostępne). Domyślam się, że z rowerami jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu - grupa Author DHL zdobywa wiele sukcesów, sam Author produkuje świetne hramy HT(to się ocenia bo komponenty są z innych marek) i nie rozumiem co się go tak uczepiliście0 a i jeszcze:

1. Specialized = 648

2. Trek = 415

3. Giant = 404

4. Intense = 375

5. Scott = 361

6. Yeti = 359

7. GT = 348

8. Santa Cruz = 324

9. Commencal = 303

10. Merida = 269

11. Orbea = 235

12. Rocky Mountain = 227

13. Ghost = 205

14. Cannondale = 164

15. Evil = 162

16. Massi = 154

17. Lapierre = 127

18. Sunn = 127

19. Rotwild = 109

20. Norco = 108

21. Author = 99

21 miejsce takie słabe- ranking na podstawie zawodów XC,4X, Dh- tych rozwrów Author nie ma więc widać jakie do XCi 4X muszą być dobre że znalazł się prawie w pierwszej 20

 

w porównaniu do tego Cannondale wcale nie taki słaby, na pewno nie żeby przynieść wstyd!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wyżej napisał, zawodnik jeździ na tym co dostanie. Po za tym, Author DHL to ma sukcesy ale na naszym grajdołku więc nie ma co się tym kierować. Nie ma co ukrywać, że są to ramy bardzo przeciętne, bez polotu ani niczego specjalnego w sobie. Dla mnie w pewien sposób nudne. Ale nie o tym to temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zły, ale nie ma nad czym skakać ani czym się zachwycać. Nie ma też "imidżu" żeby trafił na wystawę. Co do Amerykanów można to ująć na innym przykładzie. My na swojej żywności lubimy umieszczać tekst "dobre bo polskie" (co nie mija się z prawdą), a oni lubią na swoich rowerach umieszczać "dobre bo amerykańskie" (co też nie mija się z prawdą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są wzloty i upadki- a teraz się coś dzieje w NASA ponoć państwo cce od nich aby zrobili coś na pokaz światu- lot na marsa a oni wolą się skupić na ważniejszych dla nich rzeczach, i zaczyna się z tego robić komercyjna instytucja dla szpanu a nie naukowa organizacja- może wykorzystają to rosjanie i za 10 lat wylądują poza układem słonecznym? hehehe, Polaków mogli by wziąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...