Skocz do zawartości

[koła] DT 240s 6otw DT XR 4.2d comp


kacpi1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, czy do roweru startowego do maratonów w góry będa to wystarczająco wytrzymałe koła? Ważę 82kg w sezonie startowym. Prosze Was o opinie bo nie mam żadnego doświadczeni w temacie kół. Dodam, że obecnie jeżdzę na mavicach crossride.

A może macie jakieś inne propozycje w tym zakresie cenowym jak i wagowym (1650).

 

Pozdrawiam, poniżej specyfikacja!

 

Dane:

* piasty przód/tył dt240s centerlock lub 6otw

* Obręcze:

* DT swiss XR 4.2D czarne 32 otw.

Szprychy:

 

* DT swiss Competition cieniowane

Nyple

 

* DT swiss black PROLOCK

* lub DT swiss alu(srebrny,niebieski,zloty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka spokojnie wytrzymają Twoją wagę, a nawet jeszcze większą :verymad:

Ale ja bym się na Twoim miejscu zastanowił nad mosiężnymi nyplami DT, niż aluminiowymi.

A jeśli zależy Ci na wadze jeszcze to zamiast obręczy DT wstaw obręcz Mavic'a XC 717 disc, jest kilka (bodajże 10) gram lżejsza i chyba nawet tańsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcz Mavica jest bardzo twarda, i przy małym pechu może być problem , lepsze będą bardziej miękkie DT - więcej wybaczą, a sztywność będzie ok.

Podany przez ciebie zestaw jest optymalny.

Inny zestaw, a owszem - Tricon XM 1550 , sam się na niego czaję :verymad: :

http://www.dtswiss.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zestawienie, ale wprowadził bym kilka modyfikacji:

 

Szprychy przód - dt revo

Szprychy tył non-drive side - dt revo

Nyple tył drive side - mosiężne

 

Zysk wagowy będzie, a jeśli chcesz utrzymać cenę to możesz wziąć tańsza przednią piastę. Jednak nie wydaje mi się aby te kilkadziesiąt złotych było aż tak istotne skoro koło budowane jest na piastach pokroju dt 240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

z tego co słyszałem liczy się dobry zaplot..... no ja nawet jak staram się krytycznie spojrzeć to wad póki co nie widzę za to niosą jak burza na podjazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...