Skocz do zawartości

[9801g] Giant XTC Carbon


Gość R3surrection

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R3surrection

Z założenia rower ma być solidny ale bez zbędnych gramów gdzie nie musi ich być.

W planach kokpit wcs white albo boplight race, choć będę tęsknił za szeroką kierą....

opony będą pewnie Mezcale + RoRo, ogólnie lightowania tego elementu nie będzie w rodzaju FF albo FW 330...

dalej korba-będzie kasa-będzie lekka. Na 100gram lżejszą zmieniać nie będę. Dalej już nie ma zbytnio czego wymienić. Miałem brać R7 MRD ale jednak fox dla mnie znacznie lepiej pracuje.

 

 

Rama: XTC carbon L 08 + bottom bracket + clamp: 1536

Amortyzator: Fox RL 100 1555g / Reba Team Popolock 1650g

Stery: Accent 78g

Mostek: Race Face Evolve xc 120mm 31.8 184g

Kierownica Pro XCR 660 31.8 25mm 227+6g bar ends

Opony: NN 2.25 EVO / RR 2.1 EVO 559g/569g------444g/432g

Dętki - Schwalbe XXX-light 102g+102g

Obręcz przód: Mavic XC 717 732g

Obrecz tył: Mavic XC 717 860g

Piasta przód: XTR 975 inc

Piasta tył: XTR 975 inc

Szprychy: DT Revo 1.8-1.5-1.8 inc

Korba: Shimano Deore HT 893g

Suport: Race Face inc

Pedały: CB Egg Beatter C 286g

Kaseta: Shimano SLX 11-28 220g

Łańcuch: SRAM PC 950 273g

Spinka: SRAM Powerlink inc

Pancerze: Nokon 77g

Przerzutka przednia: Sram X-9 167g

Przerzutka tylna: Sram X-9 GS 220

Hamulec Przedni: Avid Elixir 244

Hamulec tylny: Avid Elixir 256

Tarcze: Shimano XTR 160/140 108+135 + adapter tył 36g

Manetki: Sram X-9 246g

Sztyca: Thomsion Elite 30.9 410 setback 265g

Siodło: SI SLR XC Gel Flow 181g

Linki:incl

Osłonka: 15g

 

Wynik light:9783g

Wynik terenowy:P(NN+ koszyk ,osłonka):10035g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ty ważysz, bo wysoki to jesteś , te kółka to pod wagę max 75 kg. , w dodatku DT nie zaleca szprych Revolution pod tarcze :rolleyes: , dla mnie przy >80 kg takie kółka były mocno wiotkie (taki zestaw tylko na obręczach DT 240 pod V-ki oddałem synowi - 53 kg. u niego się sprawdzają :P )

 

Czy Revo 1.8 nie będą za słabe? Jestem ciekawy ile mogą udźwignąć z tarczami, bo sam sie zastanawiam nad 2.0 w przednim kole (a ważę 87 kg).

Nie radzę,przeczytaj co napisałem powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Hehe, nie jest ze mną tak źle. Mam 185cm i ciężkie kości :) Chociaż fakt, mam małe obawy przed xc717. Może jednak wezmę DT 4.2D ? Hmmm... Poszukam jeszcze info o wytrzymałości Revo, zanim się zdecyduję.

@R3surrection - Czy kierowała Tobą tylko chęć maksymalnego wylajtowania kół? Przynajmniej na tył od kasety bym dał Compy (a może nawet mosiężne nyple :P )...

 

Jeśli mógłbym coś zasugerować, to w pierwszej kolejności zmieniłbym mostek i suport (suport RF sam mam i wiem, że spokojnie 20g mniej może być, nie wiem po co robią takie ciężkie). A co do korby, to chyba zapomniałeś dodać właśnie wagi suportu (info z pierwszej ręki - 112g)? W takim wypadku zmiana na powiedzmy Aerozine FX byłaby całkiem na miejscu :P

 

Ps. Aha, zwracam honor ;) , suport jest zaznaczony przy ramie.

Tak w ogóle, jaki to rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

stara L-ka czyli +- obecna XL tyle co do rozmiaru

a propos kół....dosyć miałem słuchania ludzi którzy revo na oczy nie widzieli jako i sam nie widziałem :rolleyes: WIęc zamiast słuchać kupiłem koła :) zobaczymy co się będzie działo.

a mostek i kiera polecą, tylko nie mogę znaleźć fajnej prostej o długości 600mm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ważę koło 75 kilo i w czasie jazdy asfaltowej w zakrętach czuć było że szprychy się poddają - magnes zaczepiał o odbiornik oddalony normalnie ok 3 mm. szprychy dt revo, obrecz mavic xm 317, extremistą nie jestem,

w mailu od whizz wheels - chyba największej niemieckiej firmy zajmujacej sie budową kół na zamówienie - odradzali do hamulców tarczowych revo a na to miejsce sugerowali supercompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Revo na tarczach i nie narzekam ale ważę trochę mniej. Może coś ze stajni Sapim?

Co do korby słyszałem, że ta korba jest wiotka ( w porównaniu do Shimano). Według mnie Noir będzie dobrym wyborem.

 

A tak w ogóle fajny rowerek wyszedł w rozpisce, ciekawe jak zdjęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dt revo na tarczach pod osobę 90kg to jak na moje oko przesada ale wolnoć tomku w swoim domku :D Choć niby obręcze mocne - sama ich masa to prawie 1,6kg !

 

W rozpisce są 2 amory mógłbyś wyjaśnić ;>

 

R3surrection podeślij mi na pw lub gg rozpiskę ułożoną alfabetycznie to podmienię.

http://www.forumrowerowe.org/topic/46206-zasady-dodawania-projektow/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dobral kolorystyke kokpitu do ramy, ale to marzenie tylko tych ktorych stac na takie zabiegi jak ponizej.

Przod - jasny bialy kokpit, bialy mostek, kiera moze byc czarna, biale rogi, z przodu RoRo z bialym paskiem, bialy elixir (:D)

Tył - czarno pod rame, czyli sztyca, siodlo, czarny elixir (Wiem ;)), czarna oponka

 

Czarno Bialy koszyk na podsiodlowce

Bialo Czarny koszyk na dolnej rurce

Brakuje czarnych sprzych, jak chcesz zlote akcentyw rowerze to zlote nyple, srubki, zaciski i pancerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...