Skocz do zawartości

[moderatorzy] ocena jakości i uwagi dotyczące ich pracy


kamfan

Rekomendowane odpowiedzi

Do zalozenia tego tematu zmusila mnie odpowiedz a raczej jej brak ze strony moderatora amoniak, ktory jak sie pozniej okazalo nie zatwierdzil/usunal poprawnie zalozony przeze mnie temat - http://www.forumrowerowe.org/topic/58768-katalog-rowerowy-kross-2010/ (zostal on przywrocony przez Schwefela). Wedlug mnie niedopuszczalne bylo to, ze amoniak usunal moj temat bez braku podania przyczyny oraz brak kontaktu z jego strony, gdy zwrocilem sie z prosba o wyjasnienie sprawy! Uwazam, ze to forum jest na tyle duze, ze istnieje mozliwosc takiego doboru ilosci i "jakosci" moderatorow, aby ta prace wykonywali sumiennie. Inna sprawa jest to, ze pomimo prosb uzytkownikow na forum nie ma mozliwosci edycji tresci tematu - taka opcja powinna zostac wprowadzona chociazby dla uzytkownikow z dlugim stazem. Powoduje to, ze uzytkownicy wchodzacy na forum po pewnym czasie (czytaj dlugim czasie;) ) czesto zapominaja o kwadratowych nawiasach i nie maja mozliwosci skorygowania tego bledu - ich temat laduje w koszu. I tutaj kolejna prosba czy np. nie mozna by takiemu uzytkownikowi dac ostrzezenia lub ostrzezenia o ostrzezeniu:P a moderator poprawilby tytul zamiast kasowac caly temat. Wiem, ze duzo wygodniej z "automatu" kasowac tematy, ale mi samemu zdarzalo sie robic wyzej wymieniony blad i czasem do kosza trafial temat z kilkoma odpowiedziami co bez watpienia szkodzi forum! Podobnie uwazam, ze moderatorzy powinni wykazywac wieksza wyrozumialosc dla poczatkujacych uzykownikow oraz starac sie raczej naprawiac "bledy" w tematach niz je od razu kasowac - tak jak pisalem to szkodzi forum. Wiem, ze to powoduje duzo wiecej pracy, ale to forum jest tak duze, ze nie powinno byc raczej problemu z skompletowaniem kompetentnej i o odpowiedniej liczebnosci zalogi moderatow. NIECH MOC BEDZIE Z FR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasowanie tematu ma funkcję nie tylko porządkową, ale też edukacyjną - mającą zmusić użytkownika do zapoznania i stosowania się do regulaminu. jest to jedyny w miarę skuteczny sposób - pokazywanie się regulaminu przy rejestracji i nawoływanie do zapoznania się z nim na dużą część nowych użytkowników nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja sie zastanawiam czy nie lepiej byloby stosowac ostrzezenia, bo mnie osobiscie kasowanie tematow raczej zniecheca do pisania na forum a ostrzezenie raczej bym zapamietal. Inna sprawa jest to ze nie powinno sie raczej kasowac tematow, ktore maja juz kilka odpowiedzi, bo w imie edukacji takiego uzytkownika moim zdaniem szkodzimy forum. I dlaczego uzytkownicy nie maja mozliwosci edycji tematu to by Wam naprawde zaoszczedzilo sporo pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamfan, po rejestracji miałem podobne odczucia co ty, ale przyznaję, że usuwanie tematów działa edukacyjnie i mobilizująco.

Nie mniej przyłączam się do twojej (i nie tylko twojej) prośby o rozważenie możliwości edycji tematu. Każdemu przytrafi się pomyłka, czasem chcemy coś poprawić w nazwie, np symbol. Moderatorom oszczędzi to pracy, a użytkownicy zyskają możliwość samoedukacji :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

ad 1. możliwość edycji tematu oraz treści samego postu działa... do 10 minut po jego napisaniu. W tym czasie użytkownik ma czas na poprawienie błędów. Odnośnie edycji postów po dłuższym czasie, jest to głupota, bo jeżeli toczy się jakaś dyskusja odnośnie konkretnego argumentu, to użytkownik może usunąć ten argument i wtedy wyjdzie bajzel. Ten temat już przerabialiśmy wzdłuż i wszerz.

 

ad 2. odnośnie usuwania postów - jeżeli będziemy poprawiać każdy temat z osobna, to nikt się nie nauczy porządku. Co innego sprawa usuwania tematów z odpowiedziami, nad którą się już wcześniej zastanawiałem. Chyba trzeba będzie wprowadzić poprawki i faktycznie dawać ostrzeżenia userom. Temat jest do obgadania między moderatorami i adminami.

 

Uwazam, ze to forum jest na tyle duze, ze istnieje mozliwosc takiego doboru ilosci i "jakosci" moderatorow, aby ta prace wykonywali sumiennie

 

tutaj niestety Cię zmartwię, nie jest tak jak myślisz. Być może amoniak usunął post z rozpędu, ale nie musi podawać przyczyny i każdemu tłumaczyć dlaczego. Może był to błąd, ale nie można mówić, że jest złym moderatorem, czy od razu wieszać na nim psy i jeszcze robić z tego jakąś aferę. Stanowisko moda jest dobrowolne, starannie staramy się dobierać osoby, które są 'dorosłe' i wiedzą co robią. Amoniak jest już z nami od bardzo dawna i raczej powinieneś mu podziękować za pomoc porządkową i jego wkład w to forum, zamiast go piętnować. Chciałem Ci również przypomnieć, że jesteśmy na forum, a nie w jakimś urzędzie. Naprawdę, dziwi mnie to, że niektórzy nie potrafią docenić pracy 'zielono-czerwonych'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może amoniak usunął post z rozpędu, ale nie musi podawać przyczyny i każdemu tłumaczyć dlaczego. Może był to błąd, ale nie można mówić, że jest złym moderatorem, czy od razu wieszać na nim psy i jeszcze robić z tego jakąś aferę.

Nie mam zamiaru robic z tego zadnej afery i nigdzie w swoim poscie nie napisalem ze jest zlym moderatorem, tylko mowie ze np gdy Schwefel usuwal moje tematy zawsze pisal w odpowiedzi regulamin pkt jakis i to jest wlasnie ta funkcja edukacyjna o ktorej tyle mowicie:) Mysle, ze usuwanie tematow bez podania przyczyny duzo "wolniej" edukuje uzytkownikow. To jest temat do sugestii wiec je podaje, ogolnie tak jak juz nieraz pisalem jestem zadowolony z Waszej pracy i BARDZO ZA NIA DZIEKUJE:) ale mysle, ze warto raz za kiedy zwrocic Wam w kulturalny sposob uwage jak na to zasluzycie (i nie mowie tu akurat o moim temacie tylko ogolnie), bo to mimo wszystko podnosi jakosc Waszej pracy. FR pod wzgledem "porzadku" naprawde wyroznia sie na plus sposrod innych for internetowych. Czekam na odpowiedz co wynikinie z dyskusji na temat usuwania tematow z odpowiedziami:)

 

Odnośnie edycji postów po dłuższym czasie, jest to głupota, bo jeżeli toczy się jakaś dyskusja odnośnie konkretnego argumentu, to użytkownik może usunąć ten argument i wtedy wyjdzie bajzel. Ten temat już przerabialiśmy wzdłuż i wszerz.

A czy nie daloby sie wprowadzic samej edycji tematu na nieograniczony czas? Np dla uzykownikow z dluzszym stazem lub na przyklad mozliwosci dopisania do niego 15 znakow na poczatku - choc podejrzewam ze technicznie moze nie byc to wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. możliwość edycji tematu oraz treści samego postu działa... do 10 minut po jego napisaniu. W tym czasie użytkownik ma czas na poprawienie błędów. Odnośnie edycji postów po dłuższym czasie, jest to głupota, bo jeżeli toczy się jakaś dyskusja odnośnie konkretnego argumentu, to użytkownik może usunąć ten argument i wtedy wyjdzie bajzel. Ten temat już przerabialiśmy wzdłuż i wszerz.

 

Musiało mi to umknąć, a możliwe, że ostatnio nie miałem potrzeby do zmian :). Co do edycji postów, zgadzam się, jest to zbędne i wprowadza bałagan w temacie. W każdym razie dzięki za przypomnienie o nowych możliwościach forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do edycji postów, zgadzam się, jest to zbędne i wprowadza bałagan w temacie.

Nie koniecznie ;) czasem już po napisaniu posta zobaczysz jakiś błąd ortograficzny i stwierdzisz, że to aż wstyd i będzie chęć jego poprawienia, czasem zapomnisz czegoś dopisać, jakiegoś zdania konkluzji czy czegoś w ten deseń i również będziesz chciał dopisać. Możliwość edycji do 10 minut to dobry pomysł i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...